Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez neon 07 sty 2014, 00:58
Tak wszyscy chwalą Rogera, to i ja ściągam jego wypieki.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Re: Re: Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

przez nova_2013 07 sty 2014, 01:05
Gabriel74 napisał(a):Ja się dziwię ze ty masz nerwicę dziewczyno,z twoich postów emanuje czysta pozytywna energia(...)

Gabrielu, Aniele :D

nie wiem do kogo skierowales swoje pytanie czy do nerwy czy do mnie, ale widze w nas jednå wspolnå ceche :
dystans do swojej choroby i skupianie sie na tym co pozytywne.

PS. Neon
nie zawiedziesz sie lekturå
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez neon 07 sty 2014, 01:18
To fajniutko.
świat lubi znieczulić

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gabriel74 07 sty 2014, 01:28
Och Nova dziękuję za tego anioła, jesteś jak dobra wróżka w tym wątku. Nerwo co do latania na dalekie odległości to się tego aż tak nie bój. Tak się złożyło ze ja teraz mieszkam w USA od kilku lat,latalem kilka razy do Polski i z powrotem. Najgorsze czego nie lubiłem to były starty i podejścia do lądowania, żołądek mój aż podskakiwal od tych wrażeń. Ale turbulencje to już bily na głowę chyba wszystko,normalnie siedziałem tak spięty jakby ktoś przyspawal mnie do fotela. Tęsknię za moją małą ojczyzną Mazurami i tak sobie myślę że to też jest powód mojej depresji. Myślę że nigdy nie odnajde się tu w USA albowiem dla mnie jest to kraj obcy i w gruncie rzeczy siedzie tu bo muszę. Bo z mojej krainy wygnali mnie nasi Politycy, złodzieje i sprzedawczyki. Tęsknię za moim lasem , wypadek na grzybki czy wędkowanie. Tu mi nawet ryby inaczej smakują,bariera językowa wszędzie. Nigdy nie uczyłem się English americans dla mnie to bełkot,na pójście do szkoły nie mam czasu bo rodzina jest na utrzymaniu. Szkoda słów,mam wielki żal w sercu do naszej wspaniej Polski z jej super wskaźnikami ekonomicznymi,tylko jest jedno ale jak te wskaźniki przekładają się na życie normalnego obywatela. Jesteśmy White Slaves dla Europy,jest to dramat i rozboj w biały dzień na społeczeństwie polskim. Odarcie z wszelkich oznak patriotyzmu i dumy narodowej. Rozpisalem się nie na temat,ja dalej walczę i myślę że tą walkę wygram.

Sent from my HTC One using Tapatalk

przez neon 07 sty 2014, 01:35
Chyba nikt nie wygra tej walki, wszyscy opuścimy ten świat nogami do przodu :D
świat lubi znieczulić

Re: Re: Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

przez Gabriel74 07 sty 2014, 01:45
neon napisał(a):Chyba nikt nie wygra tej walki, wszyscy opuścimy ten świat nogami do przodu :D

Neon dobre masz te teksty!!!!

Sent from my HTC One using Tapatalk

przez nova_2013 07 sty 2014, 01:49
Gabrielu, to tylko namiastka tekstow, ktore tu widzisz. Zapewniam Cie, ze Neon nie pozwala nam sie ani nudzic ani zasmucac, niezaleznie od wåtkow hhihihh

przez neon 07 sty 2014, 01:57
:D
świat lubi znieczulić

przez nerwa 07 sty 2014, 13:11
Gabriel74, rozumiem Cie. Jednak zycie za granicą czasem nie jest łatwe. Jeszcze pewnie zalezy kiedy się wyjechalo - czy za młodu czy pozniej :) Ja w kazdym razie doszlam do wniosku, ze mimo ze tu mam fajna prace i na pewno w PL nie bede tyle zarabiac, to jednak kosztem tego wole wracac. Jakos tu nie czuje sie po prostu szczesliwa i juz szkoda mi tracic zycie na to. No ale mi jest latwiej, bo nie mam rodziny na utrzymaniu, wiec licze na to, ze i w Polsce jakos to bedzie.
Zreszta powiem Ci, ze czesto jest tak, ze faktycznie jest moze trudniej z praca, ale z drugiej strony jak ktos sie postara to naprawde moza tez zyc "na poziomie". Jest teraz pelno dotacji roznych z Unii, na biznesy i tym podobne. A tymczasem czytalam ostatnio artykul, ze wiele rodzin w PL zyje tak, ze chodza po zasilek dla bezrobotnych - od pokolen. Wiec jak sie nowe dzieci rodza to one juz ucza sie tego, ze pieniadze bierze sie z zasilku a nie z pracy. A powiem Ci, ze nigdy nie wdizalam, zeby takie co obrotniejsze osoby mialy problem ze znalezieniem pracy... Wiec moim zdaniem, tutaj tez duzo zalezy od własnego nastawienia. I od tego zeby byc "flexible" ;) dostosowywac sie do rynku i jak potrzeba to zmieniac branze.
Chcoiaz oczywiscie są pewnie rejony gdzie wyglada to naprawde kiepsko.

-- 07 sty 2014, 12:12 --

Jakby nie bylo w Polsce jest cala masa samochodow - na jedna rodzine przypada przewaznie chyba kilka nawet. A wiadomo, utrzymanie, benzyna - nie są to tanie rzeczy. A skads kase musza na to ludzie miec :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nova_2013 07 sty 2014, 13:52
"flexible" skåd ja to znam ? :lol:

to dzis podstawa na zachodnim rynku pracy. Tylko tacy majå szanse na zatrudnienie.
Im bardziej jestes elastyczna/y tym chetniej pracodawcy Cie przyjmå choc to wymaga pewnych wyrzeczen i zmiany w dobowym grafiku zycia rodzinnego.
Ale z tym da sie zyc ! Oczywiscie tak dlugo dopoty Twoj flexible nie przeobrazi sie w sweating/exploitation czyli wyzysk. To moment w ktorym powinienes zastanowic sie nad zmianå pracodawcy. To bardzo ciekawe i rowijajåce zawodowo uczucie, bo jak jestes flexible to masz wiecej pomyslow na zycie i jestes bardziej pomyslowy.

Flexibility daje spore szanse chcåcym znalezc prace i uwazam, ze så duzo lepsze od urzedow pracy, gdzie trzeba godzic sie z tym co Ci proponujå. Przy flexibility mozesz ustalic z pracodawcå na jakich warunkach chcesz pracowac i dojsc do zadowalajåcego porozumienia obu stron.

przez nerwa 07 sty 2014, 14:40
nova_2013, dokladnie. A jak np. znudzi Ci sie dana robota, czy masz wypalenie zawodowe, zawsze wiesz, ze w kazdej chwili mozesz zmienic branze. Wierzysz w swoje mozliwosci i wiesz, ze wszedzie sobie poradzisz. To jest chyba kluczowe. Dlatego ja tam sie nie boje powrotu do Polski (chociaz ludzie mi mowia, ze wlansie z pracą ciezko, a tu mam zapewnioną itd.), ja wiem, ze jakos sobie poradze. Jak nie bede robic tego, to co innego i tyle :) byle byc zadowolonym i sie nie meczyc.

Poza tym, prawda jest tez taka, ze w Polsce ludzie np. koncza studia i sa zdziwieni, ze nikt nie chce ich przyjac. Ale jak byl czas na odbywanie stazy czy praktyk to nikt sie tym nie interesowal (bo po co, lepsze beztroskie studiowanie :) ). A potem sie dziwia, ze pracodawcy wolą osoby ktore COŚ umieja. Kurde, trzeba szukac mozliwosci, wykorzystywac okazje, zdobywac doswiadczenie - a wtedy i praca sie znajdzie.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez wieslawpas 07 sty 2014, 23:58
nerwa, Mozesz bez problemu znalezx prace w Polsce. Wysylaj CV ze Szwajacarii i zobaczysz ze beda do Ciebie dzwonic.
Tak znalazlem dobra prace mieszkajac jeszcze w UK. A naprawde dobra prace w Polsce znalazlem.

przez nerwa 08 sty 2014, 00:46
wieslawpas, ale ja sie nie martwie bo ja juz mialam propozycje rozne :) I ogolnie mam gdzie pracowac, a jeszcze z bratem biznes rozkrecamy. Wiec poki co, to nawet CV nie zamierzam wysylac ;)

przez nova_2013 08 sty 2014, 23:05
blue_girl napisał(a):Roger Baker :)

Understanding Panic Attacks And Overcoming Fear

Blue Girl
ales niespodzianke mi zrobila ! Wielkie dzieki. Pochlonelam jå w 2 dni. Mysle, ze kazdy pacjent z objawami paniki i lęku powinien przeczytac te ksiåzke.
Prosty i lekki jezyk a wyjasnia wszystkie przyczyny i objawy na "chlopski rozum". Podrzucilam jå mojemu mezowi aby lepiej zrozumial te chorobe i wiedzial co czuje w chwili atakow paniki. Wyjasnia jak pomoc sobie i wyjsc z tego g.... a najlepsze na koncu :lol: okazuje sie, ze Roger Baker sam przezyl atak paniki. Ksiåzka rewelacja !!!! Postawila mnie na nogi !!!!!!!!!!!!!!!

Sortuj wg