Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez xTosia 05 sty 2014, 23:00
Witajcie ... Jestem nowa na forum więc z góry przepraszam, za wszelkie gafy jakie popełnię...

Moje ataki lękowe zaczęły się zaraz po porodzie ... tłumaczyłam sobie to jako baby boom, ale one potem nie ustały. Kiedy mąż szedł do pracy, a ja sama zostawałam z córcią wpadałam w panikę ... Nie umiałam się zorganizować. Kiedy Mała spała siedziałam sztywno i nie potrafiłam się ruszyć i tak aż się obudziła. Oczywiście potem byłam wściekła, że zmarnowałam ten czas.
Zawsze byłam osobą bardzo aktywną, otoczoną ludźmi. Zawsze uwielbiałam pomagać każdemu i robiłam to. Było to takim moim "motorkiem". 2 lata temu zaangażowałam się w pomoc moim znajomym, którzy mają chorego na mukowiscydozę synka. Bardzo się zżyliśmy ... a co za tym idzie czuję się odpowiedzialna za swoje czyny względem nich. Organizujemy różne akcje i chociaż sprawia mi to ogromną przyjemność, mimo euforii i entuzjazmu zawsze kiedy siadam na spokojnie do zadania, które mam wykonać wpadam w panikę ... czasem mam wrażenie, że brakuje mi powietrza, mam ochotę położyć się na łóżku i nie wstawać. Wręcz muszę zmuszać się do działania. Ostatnio w pracy mam bardzo nieciekawą sytuację ... wraz z koleżanką zostałyśmy tzw. kozłami ofiarnymi. Ja niestety nie umiem się bronić więc wszystko skupiło się na mnie. Bywało, że nie potrafiłam oddychać, musiałam włożyć głowę między nogi. Trzęsły mi się ręce, nogi i miałam sucho w gardle. Zostałam przeniesiona do innego oddziału i mój problem zaczął się od nowa ... Jestem tam od 02.12 czyli już m-c, a nadal każdego dnia wstaję z bólem brzucha do pracy. Chce mi się płakać. Myślę nawet w weekend o pracy, nie umiem tego wyrzucić ze swojej głowy. Planuję, zastanawiam się czy wszystko dobrze zrobiłam i czy sobie poradzę kiedy skończy się wolne. Czy ludzie mnie lubią, kto mnie nie polubi. Nie czuję w ogóle satysfakcji z pracy, która do nie dawna sprawiała mi wiele przyjemności. Utraciłam wiarę w ludzi i tzw. system. Postanowiłam coś zmienić swoim życiu ... postanowiła, że chcę robić to co zawsze chciałam czyli pracować z dziećmi ... i znów atak paniki, bo trzeba od nowa studia zrobić czyli przede mną 3 lata, bo ja bym chciała już i teraz i od razu, a nie czekać :( Bo nie wytrzymam tyle czasu w obecnej pracy, po prostu zwariuje :( Wiem, że jak tak będę mówiła to nic nie zmienię w swoim życiu, ale chociaż to wiem, mój mózg tego do siebie nie dopuszcza. I tak ciągle się zapętlam, a to z kolei znów powoduje u mnie napady paniki :(
Co za dzień, pewnie będzie padać...-Kłapouchy

Nie ma czegoś takiego jak porażka, jest tylko informacja zwrotna. Jeśli coś źle zrobiłeś to znaczy, że odkryłeś kolejny sposób, który nie działa i jesteś o krok bliżej od znalezienia tego, dzięki któremu osiągniesz swój cel-Michael Jordan

przez nerwosol-men 05 sty 2014, 23:35
xTosia, czy rozpoczęłaś jakieś leczenie ? psychoterapia lub może psychiatra ? czy brałaś już jakieś leki? z tego co piszesz samo ci pewno nie przejdzie, i forum będzie jakimś wsparciem, natomiast konieczna jest wizyta u specjalisty
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez xTosia 05 sty 2014, 23:57
nerwosol-men napisał(a):xTosia, czy rozpoczęłaś jakieś leczenie ? psychoterapia lub może psychiatra ? czy brałaś już jakieś leki? z tego co piszesz samo ci pewno nie przejdzie, i forum będzie jakimś wsparciem, natomiast konieczna jest wizyta u specjalisty

Tak, kiedy córcia miała niecały rok jakoś poszłam do psychologa. Nigdy nie brałam leków, chyba, że kupiłam sobie sama coś ziołowego w aptece. Teraz nie dawno dostałam Cloranxen, ale szczerze nie czuję jego działania prawie w ogóle chyba, że wzięłam 2 tabletki, ale okazało się, że to z kolei za dużo. I tak już 5 lat regularnie chodzę ... ale ja to chyba jakiś przypadek beznadziejny jestem skoro po tylu latach nie umiem sobie poradzić ze sobą :(
Co za dzień, pewnie będzie padać...-Kłapouchy

Nie ma czegoś takiego jak porażka, jest tylko informacja zwrotna. Jeśli coś źle zrobiłeś to znaczy, że odkryłeś kolejny sposób, który nie działa i jesteś o krok bliżej od znalezienia tego, dzięki któremu osiągniesz swój cel-Michael Jordan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shantipriya 06 sty 2014, 00:08
Nie wiem, czy powinnam się udzielać, bo nie mam zdiagnozowanej nerwicy, ale myślę, że mam. Niedługo się dowiem.
Zaczynam się dusić,trace czasami kontakt z rzeczywistością, muszę usiąść, ponieważ raz padłam na ziemię po prostu, oczywiście od razu płaczę (o ile to można nazwać płaczem, to bardziej takie łkanie, łapanie powietrza łapczywie), nogi się trzęsą i mam wrażenie, że ktoś mnie uderzył w brzuch, tak mnie boli.
Najczęściej ataki mam w szkolnej toalecie. Najczęściej po lekcji matematyki i historii (z racji tego, że zdaję R historię, to mój profesor dużo ode mnie wymaga i gdy czegoś nie wiem...hmmm...''nie kryje niezadowolenia'', tak powiem).
Jeżeli myślisz, że gorzej być nie może...stawiasz tylko wyzwanie losowi.

''Prawda jest taka, że lotniska widziały więcej szczerych pocałunków, niż ołtarze kościołów. A ściany szpitali słyszały więcej szczerych modlitw, niż ściany kościołów''.

przez nerwosol-men 06 sty 2014, 15:40
xTosia, nie jesteś beznadziejnym przypadkiem tylko nie właściwie leczonym ;) zarówno jak od strony terapii tak i leków , nowego specjalisty trzeba poszukać tak mi się wydaję
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez blue_girl 06 sty 2014, 18:21
Tosia, mam fajną książkę nt ataków paniki, napisaną przez lekarza który jako jeden z pierwszych w ogóle zajął się fachowo tym tematem. Książka jest stara ale dobra i napisana ciepłym życzliwym językiem.
Jesli chcesz podaj maila na priv, mogę podesłać tego ebooka.
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę. Ale to nic nie zmieni.

przez nova_2013 06 sty 2014, 22:19
hejka,

a sorki, mozesz podac autora tej ksiåzki o atakach paniki ?
Bede bardzo wdzieczna
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez blue_girl 06 sty 2014, 22:57
Roger Baker :)
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę. Ale to nic nie zmieni.

przez nerwa 06 sty 2014, 23:43
a tez czytalam ją, jeszcze nie skonczylam - ale w fajny sposob napisana :) tez mi sie spodobala.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nova_2013 06 sty 2014, 23:52
dziekuje, wlasnie jå czytam. Wciågnela mnie, naprawde.

Nerwa, jak podroz minela ?
Ciesze sie, ze sie odezwalas z "zagramanicy" ;)

przez nerwa 07 sty 2014, 00:07
nova_2013, no bylo calkiem niezle :) Troche sie denerwowalam przed odlotem, ale nie az tak bardzo. Natomiast zawsze pierwsze 15min w samolocie mam dosc ciezkie. Tzn. pojawia się wtedy lęk i nie jestem w stanie z nikim gadac ani nic robic :) musze przeczekac wtedy. Ale potem juz jest ok, i na luzie moge sobie czytac cos.
A teraz - Home Swiss Home ;) Narazie sie ciesze, bo mialam dosc intensywne 2 tygodnie, a tutaj jestem sama w mieszkaniu i moge troche odpoczac. Ale na dluzsza mete to tez jest beznadziejne.

A jak tam u Ciebie, jak sie teraz czujesz?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Re: Re: Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

przez Gabriel74 07 sty 2014, 00:12
nova_2013 napisał(a):dziekuje, wlasnie jå czytam. Wciågnela mnie, naprawde.

Nerwa, jak podroz minela ?
Ciesze sie, ze sie odezwalas z "zagramanicy" ;)

Ja się dziwię ze ty masz nerwicę dziewczyno,z twoich postów emanuje czysta pozytywna energia. Aż dziwię się skąd ty na to masz tyle siły,my w większości przypadków na forum uzalamy się tylko tymi cholernymi atakami. Dziś pojechałem do pracy i cislo na nóżki jak diabli ale jakoś nie poddalem się. W pracy normalka zero stresu dopóki byłem czymś zajęty,aż miło mi się zrobiło. Ale powrót do domku okazał się być dużym wyzwaniem. Jak ja tego nienawidzę!!!

Sent from my HTC One using Tapatalk

przez nova_2013 07 sty 2014, 00:43
nerwa
dziekuje, nie narzekam bo nie lubie. Wole sie koncentrowac na pozytywnych sprawach :D Tak jest lepiej.
Pisalas, ze sie bardzo denerwujesz jeszcze zanim wyszlas z domu, teraz rozumiem ile nerwow kosztowalaby Ciebie podroz do USA. Masz racje, to troche zbyt daleko, a tutaj w Europie to przelot jak drzemka po dobrym obiedzie ;)

Z pewnosciå tamtejszy klimat wplynie dodatnio na Ciebie, w koncu bardziej na poludnie wiec cieplej.
I pewnie wiosna nadejdzie szybciej. Pomimo pracy zycze Tobie nerwa spokoju duchowego, odprezenia po pobycie w PL i zebrania witalnych sil.
Bedzie dobrze !!! Zmiana otoczenia, klimatu i ludzi tez ma zbawienny wplyw na samopoczucie a z tego co pisalas, lubisz swojå prace.

Mam nadzieje, ze bedziesz zaglådac do nas na forum i dalej emanowac swoim optymizmem. Tego nam tu potrzeba.

Sciskam Cie mocno i trzymam kciuki !
Ostatnio edytowano 07 sty 2014, 00:47 przez nova_2013, łącznie edytowano 1 raz

przez nerwa 07 sty 2014, 00:46
nova_2013, Dzięki wielie! :) powiem Ci szczerze, ze ja bedąc tutaj zagladam duzo czesciej, niz jak jestem w PL :) Bo tam mam zawsze duzo spraw do zalatwiania, a tu w sumie caly czas siedzie przy kompie :) Wiec na pewno bede!

A co do podrozy do USA, to nie ma szans! Nawet szef chcial mnie wyslac na konferencje juz ze dwa razy, na Floryde, wszystko za darmo - ale sie nie zgodzilam :) W sumie dodatkowo przeraza mnie troche jetlag, bo ja na niewyspaniu czuje sie tragicznie :-/ Wiec poki co, wystarcza mi europejskie podroze ;)

Sortuj wg