Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez neon 13 gru 2013, 22:30
A uczysz się, czy pracujesz?
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez DżejnRołs 13 gru 2013, 22:42
Studiuje. Teraz praktyki mam.
"W życiu piękne są tylko chwile"||••
Obrazek

przez hania33 13 gru 2013, 22:43
nerwosol-men, U Ciebie ok? mi troche przeszlo, pomalowalam szafki..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez neon 13 gru 2013, 22:46
DżejnRołs napisał(a):Studiuje. Teraz praktyki mam.

Praktyki takie stresujące?
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez DżejnRołs 13 gru 2013, 22:54
neon, w srodowisku stresujacym. Ale jakos sie tym nie denerwuje...
"W życiu piękne są tylko chwile"||••
Obrazek

przez nerwa 16 gru 2013, 12:04
Wczoraj przewertowalam jedna strone o panice i lękach. Porobilam sobie nawet notatki :)
I tam terapeuta ma takie podejscie ekspozycyjne. Mowi, ze Agorafobia bierze sie z leku, przed atakami paniki, wiec najpierw trzeba ogarnąc panike a agorafobia odejdzie sama. A z kolei ataki paniki pojawiac sie beda dopoki się ich boimy. Wiec trzeba wchodzic w te sytuacje (budzace lęk) i przeczekac je, nauczyc sie, ze lęk to lęk, choc nieprzyjemny, nic nam nie moze zrobic. I wtedy jak "nauczymy" sie tego, to juz nie popadamy w ataki paniki (bo juz sie ich nie boimy). A jak nie boimy sie ataków to nie boimy sie wychodzic. I wtedy powinno sie zaczac normalne zycie :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez gosiulek 16 gru 2013, 14:11
nerwa to samo jest napisane w książce,którą teraz czytam...żeby nie uciekać przed lękiem bo będzie jeszcze większy...
Obrazek

przez michalb 16 gru 2013, 14:20
Dokładnie tylko jak czasem nie uciekać i wierzyć, że to nerwica. Mnie to męczą te słabości, pukania mięśni i wzrok. Skaner ciała mam na pełnych obrotach. Od jakiegoś czasu już tak mam, że w pracy jest ok idę na stołówkę na obiadek i się zaczyna słabe nogi jakiś odrealniony się staję jakbym zaraz miał odlecieć. Nie umiem tego zatrzymać tłumaczeniem, że to lęk a nie jakaś choroba...
Przez te jazdy mam w głowie sm :/

przez gosiulek 16 gru 2013, 14:25
michalb mam podobnie z tymi mięśniami...kiedyś jak łykałam dużo magnezu to było lepiej i tego nie czułam...mi tłumaczenie pomogło raz :smile: ale to trzeba chyba dużo ćwiczyć,żeby w końcu działało...
Obrazek

przez nerwa 16 gru 2013, 14:56
Mnie to oczy dobijają bo ciągle mam pełno tych mętów, i ich sie nie da nie zauwazac. A jak gdzies ide i ciagle mi cos lata przed oczami to od razu takie poddenerwowanie... i lęki wieksze.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Gabriel74 16 gru 2013, 18:31
Nerwa nie przejmuj się tym,też to przechodziłem w początkach choroby. Wczoraj miałem jazdę z zawrotami głowy. Polozylem się i za groma nie mogłem wstać tak mi się kręciło w głowie. O dziwo jak lezalem zero zawrotow,tylko przy próbie wstawiania kręciło jak cholera. Wezwalem karetkę więc przyjechali zmierzyli cukier i ciśnienie po czym pojechali bo nie wyraziłem zgody żeby mnie zabrali. Najgorszy jest ten kac poatakowy,nawy dziś go czuje. pies ganial ta chorobę.

przez nerwosol-men 16 gru 2013, 19:27
Gabriel74, kac poatakowy dobre określenie, organizm wtedy wyczerpany jest opada spięcie i reakcja zmęczenie
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez violet_hair_ 16 gru 2013, 21:04
Z kacem to trafne określenie.
Ja zawsze na drugi dzień po ataku (na razie odpuściły) chodziłam na czworaka...totalnie wyczerpana, bez siły i taka rozedrgana...
A ataki były wieczorami gdy kładłam się spać. Kiedy już zasypiałam nagle zrywałam się ze snu, robiło mi się słabo i mdło. Potem utrata czucia w rękach do łokci i w nogach do połowy ud. I tak leżałam jak kłoda z wariackim sercem, a dwa razy skończyło się to drgawkami, który po chwili same puszczały. A potem atak płaczu...i koniec. Karetka też u mnie raz była i nic nie wykazało. Padaczki też nie mam (miałam EEG). Wszystko wskazywało na wyrzucenie stresu przez ciało. Ataków było kilka i to była najgorsza rzecz jaka mnie spotkała.
Poza tym codziennie zmagam się z lękami przed wyjściem samemu w domu i byciu wśród ludzi. Czasem łapie mnie w sklepie, autobusie najczęściej. Mam wtedy wrażenie że zaraz zemdleje, poczucie nierzeczywistości i zaczynam świrować. Drżą mi mięśnie i nie wiem co ze sobą zrobić. Staram się wtedy odwrócić swoją uwagę od tego i uspokajać się w głowie, ale zazwyczaj jest to silniejsze ode mnie. Jak mam takie ataki w domu to mam wrażenie, że muszę to wywalić z siebie i po prostu ryczę...ostatnio dzień w dzień przez sytuację życiową. Już nawet nad tym nie panuję:(
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez nerwosol-men 16 gru 2013, 21:10
violet_hair_, jak wygląda twoje leczenie ?
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Sortuj wg