Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez natik 02 wrz 2007, 14:26
trzymam kciuki:))
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia."
"Śmiejcie się ze mnie bo jestem inny, a ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami..."

przez Artur 02 wrz 2007, 22:17
Chyba wszyscy co sa na forum przez to przechodzili , przechodza nie jestes sam i jak widzisz oni po takich atakach wracaja do nas i dalej odpisuja takim zagubionym osobom jak Ty
Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia

przez arla 03 wrz 2007, 15:48
slitzikina ja w kinie nie bylam 1.5 roku hehe, ostatnio mialm isc ale spanikowałam ;/ , a czy ty przypadkiem nie uczysz sie w olsztynie? bo na zdjeciach chyba molo kortowskie widzialam... ;)
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sadna 03 wrz 2007, 19:37
Leczę się, jakoś sobie radzę. W wakacje było już naprawdę ok.
Niestety od dziś szkoła...
Nie potrafię sobie poradzić z jedną rzeczą, może ktoś z Was to miał...Proszę Was bardzo pomoc/radę.
Mam coś takiego, że nagle ni stąd ni zowąd zaczynam myśleć o mdleniu i wyobrażaniu sobie, że robi mi się słabo. Natychmiast panikuję i od razu robi mi sie niedobrze. Nie wiem kiedy wyjść z ławki, z klasy a kiedy olać myśli. Bo te mysli powodują u mnie chwilową utratę przyjemności. Na lekcjach jest to dla mnie cholernie uciążliwe. Nie wiem czemu zaczynam o tym myśleć i czemu to się dzieje, mimo że tego nie chcę. Chciałabym życ normalnie i spokojnie sobie siedzieć w ławce, a nie trzymać się za głowę, obgryzać paznokcie i rysować na marginesach byle tylko oderwać myśli i pomyślec o czymś innym. Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich znerwicowanych,

przez 1507 03 wrz 2007, 20:25
sadna napisał(a):Leczę się, jakoś sobie radzę. W wakacje było już naprawdę ok.
Niestety od dziś szkoła...
Nie potrafię sobie poradzić z jedną rzeczą, może ktoś z Was to miał...Proszę Was bardzo pomoc/radę.
Mam coś takiego, że nagle ni stąd ni zowąd zaczynam myśleć o mdleniu i wyobrażaniu sobie, że robi mi się słabo. Natychmiast panikuję i od razu robi mi sie niedobrze. Nie wiem kiedy wyjść z ławki, z klasy a kiedy olać myśli. Bo te mysli powodują u mnie chwilową utratę przyjemności. Na lekcjach jest to dla mnie cholernie uciążliwe. Nie wiem czemu zaczynam o tym myśleć i czemu to się dzieje, mimo że tego nie chcę. Chciałabym życ normalnie i spokojnie sobie siedzieć w ławce, a nie trzymać się za głowę, obgryzać paznokcie i rysować na marginesach byle tylko oderwać myśli i pomyślec o czymś innym. Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich znerwicowanych,

Miałem i czasem miewam podobnie, powiem tak że ja miałem myśl że za chwile coś się stanie ze mną np zemdleje lub umrę, i do tego robiło mi się słabo i miałem palpitacje serca , przeszło brałęm leki a potem sam sobie z tym radziłe po prostu musisz sie wyuczyć że gdy przyjdą te myśli to to są tylko myśli i się nic nie stanie bo przeciez nic się przedtem nie stało prawda? Skoro np wczoraj nic się nie stało to i dziś mimo że przyjdzie lęk nic się nie stanie. Musisz to w sobie wyćwiczyć, wyuczyć , nową myśl i wcielaj w życie nie odrazu to zacznie działać u mnie zaczęło po roku ale brałem leki i po roku np zacząłem chodzić na siłownię.
1507

przez slitzikin 03 wrz 2007, 21:15
arla napisał(a):slitzikina ja w kinie nie bylam 1.5 roku hehe, ostatnio mialm isc ale spanikowałam ;/ , a czy ty przypadkiem nie uczysz sie w olsztynie? bo na zdjeciach chyba molo kortowskie widzialam... ;)

Ta. Uczyłem się zaocznie, jeszcze czasem wpadam co prawda :).

1507 dobrze mówi. Traktuj wyjście z ławki jako ostateczność. Staraj się wytrzymać. Myśl o tym, że lęki to tylko myśłi, że tak naprawdę nic się nie stanie i wytrzymam i będzie ok. Ja wyszedłem w swojej karierze tylko raz :), ale nie zawsze było lekko. Dasz radę też.

przez arla 03 wrz 2007, 21:49
sadna tez tak mialam, wielokrotnie zdarzalo mi sie wybiec wpierw z klasy a potem z sal wykladowych bo czulam ze nie wytrzymam w ławce ze nie wytrzymam ciszy i ze zaraz stanie sie cos starsznego... lecze sie juz prawie rok jest troche lepeij ale nadal zdarzaja mi sie odloty..staram sie wtedy oddychac gleboko i czyms sie zajac np rysowaniem po marginesach;) to jest calkiem dobry sposob zeby sie uspokoic pozdrawiam

przez 1507 03 wrz 2007, 22:45
arla napisał(a):sadna tez tak mialam, wielokrotnie zdarzalo mi sie wybiec wpierw z klasy a potem z sal wykladowych bo czulam ze nie wytrzymam w ławce ze nie wytrzymam ciszy i ze zaraz stanie sie cos starsznego... lecze sie juz prawie rok jest troche lepeij ale nadal zdarzaja mi sie odloty..staram sie wtedy oddychac gleboko i czyms sie zajac np rysowaniem po marginesach;) to jest calkiem dobry sposob zeby sie uspokoic pozdrawiam

a w jaki sposób się leczysz?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:50 pm ]
slitzikin napisał(a):
arla napisał(a):slitzikina ja w kinie nie bylam 1.5 roku hehe, ostatnio mialm isc ale spanikowałam ;/ , a czy ty przypadkiem nie uczysz sie w olsztynie? bo na zdjeciach chyba molo kortowskie widzialam... ;)

Ta. Uczyłem się zaocznie, jeszcze czasem wpadam co prawda :).

1507 dobrze mówi. Traktuj wyjście z ławki jako ostateczność. Staraj się wytrzymać. Myśl o tym, że lęki to tylko myśłi, że tak naprawdę nic się nie stanie i wytrzymam i będzie ok. Ja wyszedłem w swojej karierze tylko raz :), ale nie zawsze było lekko. Dasz radę też.

ja np ostatnio maiłe silny lęk w domu, pod wpływem myśłi że jestem może chory na schiz.lek był tak silny że myślałem że oszaleję, nie wpadłem w panikę więc powiedziałem że za chwilę sobie dołoże i co zrobiłem. Spakowałem torbę i poszedłem na nogach na siłownię poćwiczyć tam puściło wróciłem do domu i znów chwyciło. Ale udowodniłem sobie w ten sposób że jeśli to tylko lęk to nic nie może się stać, i w ten sposób przywyczajam swój umysł do takich działań, jest czasem cholernie ciężko, ale w ten spsób moje lęki nie zawładnęły moim zyciem w 100%, wychodzę z domu rzadko sam , pracuje i tu jeżdżę sam, czasem na spotkania z klientami, mam oprory ale wiem że musze to zrobić i robię to, trzeba walczyć choć i ja tracę czsem nadzieję, która jednak wraca.
1507

przez madlem 03 wrz 2007, 23:02
heh ja kiedys egzamin pisalam 3 razy, tzn. taki kochany doktor był że podal mi 3 razy nowa kartke.. z tego stresu w ławce nie mogłam wysiedziec.. niestety nie zdalam ale poprawka poszła super mimo ze sie bardzo denerwowalam.. na szczescie dal nam malo czasu na myslenie nad odpowiedziami wiec .. sami wiecie o co chodzi.. po prostu zaliczylam ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:05 pm ]
hmmm co ja wykombinowalam ? ;/

przez arla 03 wrz 2007, 23:37
madlem taa malo czasu na egz to dobra rzecz piszesz szybko odp i wychodzisz hehe.. no a jak jest duzo czasu to co ja robie ... pisze szybko i wychodze pierwsza hehe wszyscy mysla ze jestem taki kujon ze 10 min mi wystarczy na egz :shock: :smile: 8)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:39 pm ]
1507 -jak sie leczyc ? hmmm no ja biore leki , chodzilam do psychologa, i do psychiatry ... niestety musze szukac nowego psychologa i znowu mi gorzej bleee

przez 1507 04 wrz 2007, 09:54
arla a czae trwania twojego problemu hest długi, jakie masz nasilenia i jakie masz podejście do tego co się z tobą dzieje, czy całą nadzieję pokładasz w lekach? Ja nie bo mi nie pomagają, licze na terapeutę
1507

przez Jovita 04 wrz 2007, 12:06
mysle ze ja mam podobnie do was choc troche inny problem a mianowicie boje sie ze sie udusze i od pazdziernika zaczynaja mi sie studia a zmoim stanem sie nie poprawia mam okropne dusznosci i juz po prostu wysiadam nerwowo codzienniemnie dusi nie moge tak dluzej zyc to jest straszne i co ja mam robic ?kompletnie nie wiem a wyciszanie sie i glebokie oddechy wogole mi nie pomagaja , a jak bedzie na studiach j? jezeli wogole na nie dotre..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez 1507 04 wrz 2007, 18:38
taeż miałęm problem duszności, to jeden z objawów lęku i paniki, skoro masz te objawy i bierzesz leki to znaczy że chyba z lekami nie trafiłąś, ja na początku brałem miansemerck i seroxat później tylko seroxat, a nst paxti i fizyczne objawy wszystkie ustąpiły
1507

przez arla 05 wrz 2007, 13:53
1507 tez bralam miansermerck ale tylko mi szkodzil, teraz biore rehetin albo paro merck w zasadzie to to samo....moj problem trwa od 4 klasy liceum czyli jakies 5 lat. Dlugi czas nic z tym nie robilam bo nie wiedzialm co, bylam sama z problemami i wyciszalam sie tabletami ataraxem, potem neurolem bez ktorego po krotkim czasie nie moglam funkcjonowac. Tak naprawde pod opieka psychologa i psychiatry lecze sie od 8 -9 miesiecy , niedlugo pazdiernik wiec doskonale rozumiem obawy Jovity jak to bedzie.... Nasilenie objawow mam przewaznie pazdziernik luty zle funkcjonuje w zimowych miesiacach , poprawy zawzse sa na wiosne i lato ..słoneczko wychodzi i jest pozytywniej. Calej nadzieji nie pokladam w lekach, bo leki to tylko ziarenko piasku ... mysle ze staram sie byc barzdiej świadoma siebie, umiem powiedziec juz ''nie'' jak mi coś nie pasuje, dbam o to zebym mial zawzse poczucie bezpieczenstwa , glośno mówie o problemach mojej rodzinie,przyjaciółkom, mój chlopak bardzo mnie wspiera chociaz czasem jestem nieznośna.A moje podejście do tego co sie ze mną dzieje hmm chyba nareszcie uświadomiłam sobie że jestem chora , że jest to coś takiego jak katar a nie że sobie coś wymyślam tak jak kiedyś wiele osób mi sugerowało... staram sie cały czas walczy ze swoimi lękami

Sortuj wg