Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pimpek82 01 lis 2013, 20:52
a ja wczoraj siedzę sobie spokojnie przed kompem,a tu nagle zrobiło mi się słabo.Czuję poliki mam gorące i czerwone,serce wali jak głupie.Mierze ciśnienie 145/100 serce 145!!!,umieram.Posiedziałam chwilę i nagle łup już tak nie wali.W jednej chwili nie czuję takiego walenia serca.Robi mi się na przemian zimno i gorąco.Do tego mam dreszcze.Kurde co to mogło być??Chyba nie zawał?Od trzech dni znów ciężko mi się oddychało,jakieś kłucia z boku serca, w klatce jakieś dziwnie uczucie,w głowie zawroty i ogólnie napięcie głowy.I nie miałam siły,nogi jak z waty.Nigdy wcześniej nie miałam takiego pulsu,najwyższy to 120.Ciśnienie takie raz mi się zdarzyło przy ataku.wystraszyłam się,że to już koniec.Zdziwiło mnie to pędzenie serca i nagłe przestanie,już go nie czułam,a puls malał razem z ciśnieniem.

przez brum 01 lis 2013, 20:57
pimpek82, może to napad paniki? tylko w sumie z czego.. ja miałam tak parę razy, że budziłam się w nocy w takim stanie, wystraszyło mnie to nie na żarty. Nawet nie wiem, czy po jakimś śnie, czy tak o. Nawet po koszmarach tak się nie czuję. Ale ciśnienia nie mierzyłam, nawet nie mam ciśnieniomierza, chyba nawet nie umiałabym się nim obsłużyć ;P

przez pimpek82 01 lis 2013, 21:01
brum,być może to był atak,tylko właśnie z czego,że otworzyłam facebooka? :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dusznomi 01 lis 2013, 21:01
pimpek82, myślę, że to atak!
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez brum 01 lis 2013, 21:06
:PP hh, fb Cie zaatakował (se żartuję..)

a tak bardziej serio, sama nie wiem, skąd takie coś, ale tak sobie wtedy (jak mi się przydarzyło) wymyśliłam, że może podświadomie jakiś lęk się tłumi w głowie i potem takie coś znienacka łapie :?

przez magnolia84 01 lis 2013, 21:28
pimpek82 mnie w podobny sposób "złapało" rok temu i od tego się zaczęła moja nerwica lękowa
magnolia84

przez milly93 01 lis 2013, 21:48
pimpek82 Mi się zdarzają napady lękowe kiedy nie mam żadnego stresu w ciągu dnia.

brum To nie głupia teoria :smile: Też mi się wydaje, że to może tak działać. Mózg sobie o czymś przypomina, albo się czegoś obawia niezależnie od nas.

przez pimpek82 01 lis 2013, 22:02
Nie miłe uczucie z tym atakiem.Teraz wiem,dlaczego ludzie wzywają pogotowie myląc atak z np. zawałem.Dzięki,trochę się uspokoiłam.:-)

przez klaudek 01 lis 2013, 22:15
brum, Dokładnie nasza podświadomości jest bardzo pamiętliwa. I co zastanie w niej zapisane jest w nas do końca życia. Mogę przytoczyć pewien fragment książki Beaty Pawlikowskiej. Pewna kobieta miała problem z uchem nikt nie potrafił jej pomóc, bo nikt nie wiedział od czego to jest miała przepisywane jakieś olejki itp. Które nie pomagały. A wiecie co było skutkiem tych problemów. Gdy była zła, smutna siedziała na brzegu wanny i czyściła natrętnie uszy. A robiła to gdy była mała mama jej czyściła uszy i w tedy były blisko siebie w tedy ona czuła bezpieczeństwo, miłość i to jej podświadomość zapamiętała i w dorosłym życiu to wykorzystywała.

-- 01 lis 2013, 22:17 --

Więc też tak może być z naszą nerwica.
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

przez icrew 01 lis 2013, 23:16
Witam ponownie.

Lecze nerwice lekowa od paru miesiecy. Jak zaczalem brac leki to sie znacznie polepszylo.
Biore obecnie Venlectine 75mg dziennie, a bralem Hydroxizinum 3x10mg dziennie ale ostatnio zmniejszylem juz do 1x10mg wieczorem.

Pare miesiecy bylo super, a od okolo 2 tygodni jakby mi wrocil objaw ciezkiego oddechu, uczucie ciezkosci w mostku.
Od 2 dni sie to jeszcze nasililo, dorzucilem Hydroxizinum do 3x10mg z powrotem ale na razie ten objaw mam... ciezkosc w mostku taki scisk i ciezszy oddech. Ciekawe czy to minie? Jak myslicie?

przez hania33 02 lis 2013, 00:19
icrew, Ja mam dokładnie tak samo , myślę o zwiększeniu dawki leku.. :roll:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez dusznomi 02 lis 2013, 00:51
a mi sie we lbie kręci :D normalnie rollercoaster :time:
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez klaudek 02 lis 2013, 00:55
dusznomi, może jak karuzlela ? :)
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

przez hania33 02 lis 2013, 00:59
dusznomi, Za dużo papierochów :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg