Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez hania33 25 paź 2013, 19:58
dusznomi, Ta gula w gardle i zawroty głowy? hmm , już nie wiem , lecz ostatnio mam nerwowy czas, sytuacje..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez dusznomi 25 paź 2013, 20:17
hania33, kurde pewnie to jeszcze bardziej nakreca ;/ glowa do gory ;*
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez wieslawpas 25 paź 2013, 20:20
Byłem na ipreze firmowej, ktora zoganizowal kolega i nawet całkiem mi sie podobalo. Człowiek budzi sie rano i myśli, że znowu czeka go kolejny dzies stresów, a nie pomysli, że może spotka go coś fajniego co poprawi mu nastrój.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nuve 25 paź 2013, 20:55
ostatnio mam wrazenie jakbym mial caly czas goraczke -> temp niby nie ma lecz czuje sie jakbym mial ta goraczke... ehhhhhh

przez dusznomi 25 paź 2013, 21:01
Nuve, doskonale znam to uczucie, a nieraz mierze a tu kuku 35,8 :D
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez Nuve 25 paź 2013, 21:06
poza tym coraz czesciej jak sie klade spac (od 10 do 3 w nocy) mam mocne zawroty glowy, nawet jak zamykam oczy + dziwne "szarpnięcia", dyskofort na w potylicy i nic nie moge poradzić bo hydrox 25mg ktory zapisal mi lekarz nie dziala (doraznie w razie ataku). pomocy :(

przez nerwa 25 paź 2013, 21:13
Nuve, ja to tez sie caly czas czuje jakbym goraczke miala, a jak mierze to nie mam :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Victta 25 paź 2013, 21:26
nerwa, Z tą medytacją wyciszenia, żeby to zrozumieć trzeba przeczytać wszystkie posty Małgosi.
Myśle,że chodzi o to, że nie odprężamy ciała, a umysł, który jest napięty zbyt dużą ilością bodźców. Dlatego bardzo ważne jest zeby się nie kłaść na łóżku tylko siedzieć na krześle, a potem, nie wywierać na sobie żadnej presji, poprostu siedzieć i nic nie robić i tak 5 min, codziennie, aż chyba sie dojdzie do 30 min. Gdy sie tak siedzi na poczatku nalezy tylko skupić sięna tym odpuszceniu czy rozluźnieniu, a potem sobie siedzieć. Myśli moga sobie płynąć swobodnie. Umysł wtedy wchodzi w stan regresji czyli odpręża się totalnie. Ćwiczy się to po to by potem stosowac w życiu, czyli reagowac na stres spokojem, a nie napieciem i lękiem, bo przecież stresu nie da sie uniknąć.

-- Pt paź 25, 2013 9:30 pm --

dusznomi, Jejku wspólczuje Ci ataków paniki, nienawidzę tego, tak mnie to rozwala psychicznie zawsze, że nie daje rady funkcjonować. Teraz nie mam ataków bo jestem na lekach, ale jak nie byłam to masakra. I jeszcze to, ze kurcze nie ma hordy atakujących psow i nie ucieka się, rozładowujac ten lęk , tylko siedzi sie w domu i trzeba to przezywać i ta energia sie kumuluje w ciele. Okropienstwo

przez nerwa 25 paź 2013, 21:37
Victta, aha, ok. To jeszcze tez poprobuje. Ja ogolnie lubie te rozne medytacje i relaksacje. I fajnie sie po nich czuje, tylko wlasnie problem jest taki, ze fajnie sie czuje jak je zrobie ale srednie ma to przelozenie na zycie.
Ale faktycznie, to chyba trzeba robic regularnie it ak sie nauczyc wchodzic w taki stan - szybko. Wtedy mozna w kazdej chwili, w kazdej sytuacji. Ja to czasem sobie nagle uswiadamiam, jak ja mam miesnie napiete caly czas w ciagu dnia! I faktycznie, moze gdyby na sile sie rozluzniac to i umysl bylby spokojny i lęku nie bylo - pewnie tak. Tez sproboje.

A w ogole... pytanie takie mi sie nasuneło.. z serii troche glupich :D no ale.
No bo jesli lęk i nerwy wynikaja z napiecia organizmu i mozna sie tego pozbyc, relaksujac miesnie, to... czy osoba sparalizowana od szyji w dół, nie denerwuje sie i jest zrelaksowana caly czas? (tak mentalnie też -przez to, ze nie ma napietych miesni) ? :)

-- 25 paź 2013, 21:04 --

Macie tu na weekend coś :D :
(nie moge wkleic obrazka, bo za szeroki, wiec trza z linka)
http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... paniki.jpg
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Victta 25 paź 2013, 22:26
nerwa, Fajny rysunek :D, w końcu wszystkim się można martwić.
Z tym napięciem mięśni to jest odwrotnie, najpierw jest napięcie umysłowe ona daje sygnał do mięśni, że trzeba się spiąć.

przez nerwa 25 paź 2013, 23:11
Victta, no ok, ale potem rozluznienie napiecia miesni zmniejsz anapiecie umyslowe. Czyli teroretycznie czlowiekowi z permanentnie rozluznionymi miesniami, powinny przydarzac sie tylko takie niezbyt dlugie napiecia umyslowe, ktore pewnie dosc szybko mijaja bo nie są wzmaciane miesniami, nie?

przez mika211 26 paź 2013, 00:22
Nerwa, bardzo ciekawe zagadnienie, ale niestety nie znam na nie odpowiedzi :oops:
U mnie dzisiaj nawet dobrze, z tym, że w nocy miałam zakręcony sen- moja psina śniła mi się, pamiętacie, pisałam Wam, że niedawno została uśpiona :( W śnie ona nie żyła, ale miała swoją jakby zwierzęcą postać, chyba taką, którą my widzimy i nadal jadła, załatwiała się, aż dziwne. Moja psina była wspaniała, pamiętam jak miałam taki pierwszy atak, nie spałam, bałam się, że umrę, to położyłam się obok niego, tak patrzyła na mnie i czułam jej wsparcie. Bardzo mi jej brakuje. A ile to minęło od uśpienia jej? 2 tygodnie chyba, nawet straciłam rachubę czasu z tęsknoty. No, ale jakoś staram sobie radzić, ale tęsknie za nią..co wiem, jest normalne...Czasem wydaje mi się, że słyszę jej piszczenie czy widzę zarys sylwetki pod łóżkiem, gdzie często spała, ale tak, to też z tęsknoty. Chociaż w śnie ją zobaczyłam..

przez wieslawpas 26 paź 2013, 00:26
z tym napieciem to sprawa jest prosta - reagowania okreslnymi mysalmi na oreslone sytuacje, a pozjej rakcji ciala. niby proste, ale czemu my tak wlasnie regujemy, lękiem albo napieciem? Przed chwila bylem w pubie i co chwile odczuwalem spiecie, a to poznej genetowlo mysli, ktore dodatkowo dokladaly cegielke
do kolejnego napiecja, czuje spięcie

mysli na dokladke
- mam nerwice
- jak sie tak zdeneruwje to nie bede spal w nocy
- to spiecie bedzie mnie trzymalo tez jutro i nie wyrzymam na studiach
- po co tutaj przyjechalem, lepiej bylo zostac na forum bylo spokojniej
- czemu inni sa tacy wyluzlowani a ja spiety
- napilbym sie piwa, ale na lekach nie chce, szkoda bo molgbym sie wyluzowac
- bardzo glosna na muzyka a mam przerwazlwinie na dzwiek
- teraz bede do siebie dochodzil dwie godzyny

Kazda taka mysl doklada cegielke do budowania co raz to wiekszego napiecia.
Pozniej pomyslalem sobie, ze to wsztko głównie powodowala bradzo glośna muzyka i tlum ludzi.
Zamiast generowac te wsztkie mysli pogem pomyslac "jest tutaj dla mnie za glośno wychodze" albo "jest tutaj dla mnie za glośno,
jesli mi sie sopodoba to zostane, a jesli bedzie mnie to meczyć to wyjde".
To jest takie zdrowsze regowane bez dodawania cegielek kolejnego napiecia.

Ale juz sie nakrecilem to jedno, po drugie takie zdrowe regowanie nie jest latwe, kiedy te mysli tak sie pachają do glowy.

przez mika211 26 paź 2013, 00:44
A.. i wiem.. miałam robić tego holtera ekg.. ale teraz po uśpieniu tej suni dam sobie jeszcze trochę czasu, teraz staram się normalnie żyć, ale jeszcze dam sobie czas. Za jakiś czas zrobię tego holtera, jak się uporam z tym wszystkim. Teraz te moje myśli bardziej wokół niej krążą. Musi minąć trochę czasu i wtedy zrobię tego holtera ekg.

Sortuj wg