Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dusznomi 24 paź 2013, 23:56
Victta,
"Ok, źle się czuję, ale mam nerwice, więc złe samopoczucie jest zrozumiałe"
dokładnie tak walcze z ta franką.... i pomaga. Mam ataki, ale w porównaniu do tych wcześniejszych, to pikuś, a jak mam atak, to po wszystkim mówię: "dziękuje kochana, że znów mnie odwiedziłaś, co tak słabo, nie jadłaś śniadanka?", albo "zjedz snikersa bo gwiazdorzysz" :D:D:D nauczyłam się też, nie siedzieć w miejscu, jak atakuje to ja się biore do roboty i pewnie to tłumaczy fakt, że jest 23:50 a ja właśnie czekam, aż moje ciasto czekoladowe się skończy piec! Pezynajmniej taki pozytek z tej całej nerwicy :) teraz nie dość że bede znerwicowana, atakowana, to jeszcze gruba :P
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez nerwa 24 paź 2013, 23:59
dusznomi, utucz frankę! nie bedzie miała siły się ruszyć i powodować żadnych atakow :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez wieslawpas 25 paź 2013, 01:19
Byłem dzis na terapi i czuje sie lepiej niz rano. boje sie tylko ze nie bede spal w nocy. ale jestem spokoniejszy, wiec jesli sie jeszcze czyms nie zestresuje
to moz uda sie zasnac o jakies normalnej godzinie. Bardzo jestem zmeczony i dzis nie napisze nic dlugiego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Victta 25 paź 2013, 08:31
Myślę, że nerwica składa się z dwóch części. Pierwsza część to taka, że mnóstwo energii psychicznej, zuzywa się na radzenie sobie z wewnętzrnym bagienkiem typu nieuświadomione konflikty, emocje i potrzeby i to się właśnie wałkuje u psychoterapeuty. Jak się 80% siły psychicznej powięca na wnętrze to trudno sobie potem radzić z trudnościami w świecie zewnętrznym i jakieś większe problemy, z którymi normalny człowiek jakoś sobie radzi, nas rozwalają na łopatki.
A druga częśc to sama nerwica, czyli podrażnienie nerwów i to wymaga czasu, żeby doszło do równowagi. Njalepiej byłoby się zaszyć w głuszy, najdalej od cywilizacji i czekać.
Problem jest w tym, że ta pierwsze część wpływa na tą drugą i dlatego cały czas to cholerstwo wraca i te nerwy nie mogą się uspokoić.
I jedyne co człowiek może zrobić to nie podsycać objawów. Na czas nie mamy wpływu, na wewnętrzne konflikty też nie (choc oczywiście nalezy nad tym pracować), ale jedyna nasza broń to nie podysycac objawów.
Nerwica karmi się naszą uwagą. Należy albo zabić ją śmiechem jak robi to dusznomi, albo ignorancją. To jest jedyny sposób.

przez molis 25 paź 2013, 08:34
witajcie
wczoraj wieczorem mnie złapało na zasadzie akcja - reakcja
czułam już ten ból rozrywający przełyk, więc wzięłam połówkę spamilanu, ubrałam i się i poszłam z psem na spacer
pomogło, po powrocie było lepiej
mimo, że nie był to mocny atak, to zmęczenie czuję jeszcze teraz :(

przez buczi79 25 paź 2013, 08:44
A ja lecę do szpitala , trzymajcie się cieplutko . Nasmaruję czasem jakiegos posta jak mnie tam leczą pozdr
Czy jeśli byś wiedział , że porodzisz sobie z wszystkim co Cię w życiu spotka , to czego byś się bał ??? NICZEGO !!!!!!

przez hania33 25 paź 2013, 08:44
moje ataki sa lecz czuje , ze przez lek są bardziej do wytrzymania..lek je powstrzymuje a ja się nie dam , będę walczyć o siebie z ta nerwicha.

-- 25 paź 2013, 09:05 --

buczi79, Powodzenia , pisz...

-- 25 paź 2013, 09:07 --

dusznomi, Ja tez zaczynam piec ciasta , zajmuje sie czymś innym ..

nerwa, U Ciebie jest dobrze widzę.. :D

-- 25 paź 2013, 09:08 --

buczi79, myślę , ze pomogą tam Tobie pokonać ta nerwice..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez michalb 25 paź 2013, 09:30
Cześć
A ja wczoraj 22 łóżeczko i 15min chłopa nie ma... nawet jak żona kuchenne rewolucje oglądała to mi nie przeszkadzało... bez spinki zasnąłem :) Może wieczorne bieganie mi pomogło... bieganie i basen bieganie i basen... tak jak dusznomi z gotowaniem trzeba coś robić :)

Victta napisał(a):Njalepiej byłoby się zaszyć w głuszy, najdalej od cywilizacji i czekać.

Myślę, że nie jest to dobry pomysł. Cisza spokój i nic nie robienie wzmaga myślenie... No chyba, że wyjedziemy do lasu bez środków do życia i będziemy sami musieli sobie radzić (uprawiać warzywa, polować, szukać wody, utrzymywać ogień) i tak cały dzień zajęć to może i byłby sens.

buczi79 Do jakiego szpitala co się dzieje? Chyba nie jestem w temacie.

przez hania33 25 paź 2013, 09:37
michalb, buczi79, idzie do szpitala psychiatrycznego , nie dal rady sam , miał dość...

-- 25 paź 2013, 09:44 --

Czasem sobie mysle , ze ja kiedys tez nie dam rady, taki glupie mysli mnie nachodza a do szpitala bym nie chciala isc , tez tak macie?

Obrazek

przez Victta 25 paź 2013, 09:47
Ja zaliczyłam szpital, odział dzienny leczenie nerwic i to był jeden najszczęśliwszych okresów w moim zyciu

przez hania33 25 paź 2013, 09:48
Victta, Pomógł Tobie szpital?

Obrazek

przez michalb 25 paź 2013, 10:28
O kurcze :/ może nie poruszajmy takiego tematu... choć z drugiej strony jak musi być źle że kończy się szpitalem psychiatrycznym?
Victta, aż tak było źle? Leki, psychoterapia, szpital i nadal się męczysz :/
Wytłumaczcie mi na czym polega oddział dzienny w psychiatryku do leczenia nerwic?

przez nerwa 25 paź 2013, 10:30
hania33, u mnie wlasnie tak sobie teraz - nie rozumiem dlaczego takie zwykle (chyba) przeziebienie, tak mnie rozwala. Po prostu czuje sie tak beznadziejnie i oslabiona jestem - jakbym jakas grype miala. Ale chyba nie mam, bo ws umei goraczke jesli mam to dosc niska no i stanrdowo, mega katar, bol gardla i wszystko mnie boli. Ale jakos to wszystko razem sprawia, ze po prostu nie mam sil :( I to juz od poniedzialku trwa!
Wczoraj niby do pracy poszlam ale tez po drodze srednio sie czulam, oslabiona bylam to i sie denerwowalam.
Dzis zasnelam o 5 rano... obudzilam sie potem to juz nie chcialam dalej spac bo taki troche lęk czułam i wiem, ze takie ranne cyz dzienne spanie koncyz sie u mnie potem roztrzesieniem. I dzisiaj powinnam isc bo jakies spotkanie mamy, ale chyb anapisze do szefa, ze nie dam rady - no bo nei dam...

michalb, super! moze Ci sie juz odmieni! :) i pewnie od razu lepiej sie czujesz dzisiaj, po takim wyspaniu, nie?

Co do mieszkania w gluszy tez sie nad tym zasntanawiam. Ja tak myslallam, ze podczas urlopu pojade wlasnie na dzialke, ktora jest na totalnym zadupiu, i wtedy odpoczne od wszystkiego. Ale wcale mi objawy nie minely wtedy :( zreszta wszedzie tez pisza, ze w przypadku nerwicy lękowej najwazniejsze to mieć zajecie, zeby nie myslec - bo myslenie o sobie, o objawach nakreca wszystko. Wiec tak jak pisze Michal, moze gdyby tam caly dzien miec robote, drewno zbierac w lesie itd. To moze ok, bo zajecie by bylo a jednoczenie brak takich stresujacych bodzcow zewnetrzych?

Ja tez bylam na oddziale dziennym w szpitalu, ale to dla mnie nie bylo jak szpital w ogole. Przyjezdzalam tam na jakas 9, sniadanie, potem terapia do jakies 14 i do domu.. i nawet nie za specjalnie w ygladalo to jak szpital (oprocz tego , ze wypiske, ze szpitala dostalam). Ale fajnie bylo :) tez milo wspominam ten czas. Potem jeszcze bykam na wolontariacie, na oddziale dziennym zwiazanym z leczeniem schizofrenii, i tez super klimat tam byl.
Ja jakos lubie takie oddzialy psychiatryczne.. nie wiem dlaczego, jakos tak fajnie :) tak bezpieczniej sie tma czuje :D hehe.
A dodatkowo te oddzialy leczenia nerwic czesto nie są takie "szpitalne", tylko jest np. jakis budynek gdzies wsród zieleni, i troche jak takie wakacje (oprocz tego, ze ciezko trzeba pracowac nad sobą). No ale to pewnie roznie to wylgada - zalezy gdzie. Troche tez bym chciala do takiego isc :)

-- 25 paź 2013, 09:36 --

michalb, ja bylam na takim, ze wygladalo to tak - przychodzilo sie na 9:00 i tam w pokoju jakims bylo sniadanie, i cala grupa przygotowywala sobie jedzenie i wspolnie przy stole jedlismy. Potem sie szlo do innego pokoju i tam terapia grupowa (z przerwami) i tak do 14. Jeszcze w ktores dni, byly takie zajecia ruchowe, zabawy jakby takie rozne :) No i potem do domu.
Ale tam za duzo sie nie dzialo. Chyba w innych miejscach jest to bardziej urozmaicone i są wlasnie tkaie rozne zajecia terapeutyczne.
W sumie fajnie tak isc na jakis czas (nawet do takiego, calodobowego, i tam sobie żyć, chodzic na zajecia rozne). Taki oddzial leczenia nerwic nie wyglada chyba tak jak taki szpital, gdzie są ostre przypadki z psychozami, i gdzie zapinają ludzi w pasy.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 25 paź 2013, 10:39
nerwa, Tez byłaś w szpitalu?

Obrazek

Sortuj wg