Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez michalb 22 paź 2013, 10:05
dokładnie nasz mózg jest dziwny...
Ja chyba swoje problemy znalazłem tak mi się bynajmniej wydaje. Praca (trochę się chyba wypaliłem a zarazem pewne osoby w sekcji działają mi na nerwy i za bardzo podchodzę do niej emocjonalnie nie umiem po pracy jej olać, zapomnieć), drugi to Dziecko które jest w drodze (mam pewnie obawy czy dam radę jak to będzie a dodatkowo co staram sobie uświadomić, obawiam się, że dużo stracę przy dziecku: wyjazdy na wakacje, zimowe szaleństwo, kupowanie gadżetów(typowy facet) nie ma beztroskiego życia lubię coś robić i zwiedzać! Z czegoś na pewien czas będzie trzeba zrezygnować i tu jest obawa ale wiem, że później z dzieckiem też będę mógł to robić :) ) trzeba zmienić myślenie nie mam przecież 25lat a już 32 :)

przez hania33 22 paź 2013, 10:07
michalb, Dziecko to radość , zobaczysz będzie lepiej..nie będziesz miał czasu na myślenie..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez platek rozy 22 paź 2013, 10:07
Enii, od psychiatry .
Jeśli skończyła ci się umowa o pracę, a nadal chorujesz, nie zostaniesz bez środków do życia. Po zakończeniu umowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie dalej wypłacał ci zasiłek chorobowy.

Zasiłek chorobowy przysługuje osobom, które stały się niezdolne do pracy w trakcie trwania ubezpieczenia chorobowego, czyli np. w czasie umowy o pracę.

– Rozwiązanie lub zakończenie umowy, bez względu na to, jaki był ich powód, nie oznacza, że ZUS przerwie wypłatę zasiłku – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik oddziału ZUS w Lublinie. – Jeśli choroba nie minie i pojawią się kolejne zwolnienia lekarskie, trzeba będzie dostarczać je bezpośrednio do ZUS. Termin dostarczenia ZUS ZLA jest taki sam, jak w przypadku składania zwolnień u pracodawcy, to znaczy, że mamy na to 7 dni.

Kiedy zachorujesz
Zdarza się, że pierwsze objawy choroby pojawiają się po wielu dniach od rozwiązania umowy, czyli już po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego. – Ustawa przewiduje i taką sytuację – uspokaja Korba. – Jeżeli niezdolność do pracy powstała nie później niż w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia i trwa nieprzerwanie przez co najmniej 30 dni, to zasiłek chorobowy będzie choremu przysługiwał.

Niektóre choroby wylęgają się jednak dłużej niż 14 dni, np. część chorób zakaźnych. Są one oznaczane na druku zwolnienia lekarskiego kodem literowym „E”. W ich przypadku zasiłek chorobowy będzie przysługiwał wtedy, gdy niezdolność do pracy powstanie nie później niż w ciągu 3 miesięcy (90 dni) od ustania tytułu ubezpieczenia i również będzie trwała nieprzerwanie co najmniej 30 dni.

Na umowę-zlecenie
Zasady wypłaty zasiłku chorobowego po ustaniu tytułu ubezpieczenia dotyczą także innych form aktywności zawodowej niż umowa o pracę. Po spełnieniu warunków zasiłek dostaną więc też osoby, którym skończyła się np. umowa o pracę nakładczą, umowa-zlecenie czy osoby, które zlikwidowały bądź zawiesiły własną działalność gospodarczą. – W przypadku zleceniobiorców i przedsiębiorców prawo do zasiłku zależy od tego, czy opłacali oni dobrowolne ubezpieczenie chorobowe – zastrzega rzecznik.

Mimo spełnienia tych warunków można nie dostać zasiłku chorobowego po ustaniu ubezpieczenia, o ile podejmie się inną działalność zarobkową. Zasiłek nie będzie przysługiwał także osobom, które po ustaniu zatrudnienia mają prawo do emerytury, renty, świadczenia przedemerytalnego lub zasiłku dla bezrobotnych.

Możesz dostać mniej
Wysokość zasiłku chorobowego nie zawsze będzie taka sama, jak w czasie zatrudnienia. Podstawę do obliczenia zasiłku stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone przez ostatniego pracodawcę za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym osoba ubiegająca się o zasiłek zachorowała. Dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą podstawę wymiaru zasiłku liczy się tak samo, ale zamiast wynagrodzeń bierze się pod uwagę przychód, jaki przedsiębiorca deklaruje jako podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne. Wysokość zasiłku chorobowego w większości przypadków wynosi 80 proc. podstawy jego wymiaru.

– Warto jednak pamiętać, że podstawa wymiaru zasiłku za okres po ustaniu zatrudnienia jest ograniczana do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w wysokości ogłaszanej przez Główny Urząd Statystyczny – wyjaśnia Małgorzata Korba.

Przynieś zwolnienie
Żeby ZUS wypłacił zasiłek po ustaniu zatrudnienia trzeba dostarczyć do zakładu zwolnienie lekarskie, zaświadczenie ostatniego płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3 (osoby, które były pracownikami) albo ZUS Z-3a (pozostali ubezpieczeni).
– Do tych dokumentów należy dołączyć oświadczenie o zaprzestaniu i niepodjęciu działalności zarobkowej, o nieustaleniu prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego oraz o niepodleganiu obowiązkowo ubezpieczeniu społecznemu rolników – wylicza rzecznik.

-- 22 paź 2013, 10:08 --

Wprawdzie mnie co chwile wolali na komisje ale kase dostawalam bo z czego mialam zyc?Jak nagle chora zostajesz bez pracy?
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Enii 22 paź 2013, 10:17
Płatku bardzo mi pomogłaś. Dziś musze jeszcze psychiatre załatwić.

Głowa mnie rozbolała i mam nerwę od środka- wziełam tabsy, ale sama sobie wkręcam, ze to przez nie(czekająć na objawy)
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez platek rozy 22 paź 2013, 10:26
Enii, A jaka dawke masz i jaki lek?Ja zaczelam od 1/4 tablety bo jak zaczynalam od calej to kaplica , nic juz nie bylam wstanie robic.

A dzis mam puls 120 ...I ogolnie roztrzesiona bardzo.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez Enii 22 paź 2013, 11:02
Ja mam Escilit 10 mg po 1/2 tab. przez tydz. a później 1 całą) ale kupiłam zamiennik Aciprex ( wziełam 1/4- bo bałam sie więcej i tam wydaje mi się ze mnie cos łapie, ale może to sama świadomość że mozliwe sa skutki uboczne)
I wrazie ataku Alfobam 0,50 , ale tez kupiłam zamiennik Alpragen.

Usiłuje do psychiatry się zapisac i trafia mnie cos- albo terminy odległe albo dodzwonic sie nie mogę :(

Jerry Hicks

przez nerwa 22 paź 2013, 11:16
Enii, z tym Afobamem to tez mozesz sprobowac z mniejsza dawka podczas ataku. Ja mam 0,5 alprox i czesto juz 1/4 mi pomaga :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Enii 22 paź 2013, 11:32
nerwa własnie tez myśle o malutkich dawkach, bo moga sie skuteczne okazać. Póki co tak jak pisałam wziełam 1/4 antydepresanta.
Koleżanka mi pisała, ze regionalna mysli ze śćiemniam bo umowa mi sie kończy-- wredna małpa (oczywiśćie tu bardzo niecenzuralne słowo powinno być)

Jerry Hicks

przez hania33 22 paź 2013, 11:44
Macie dobrze z tym benzo , ja nie mam nic :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Enii 22 paź 2013, 11:47
Hania33 mam nadzieję, ze nie będę musiała go brać.

Terminy do psychiatry na luty. Chyba będę musiała prywatnie iść
ps. Przepraszam za błedy w pisowni :)

Zaraz ide po synalka do szkoły, później na rehabilitację idziemy.

Jerry Hicks

przez wieslawpas 22 paź 2013, 12:07
nerwa, to fajnie, że lot dobrze przebiegł.

Dzisaj mialem jechac do nowego spokojniejszego bira, ale na mysl o tym strasznie mi wywalilo na objawy i pojade do tego gdzie caly czas chodze.
Jestem mocno spięty, a zazwyczaj o tej porze skupiam sie na pracy. A dzis od rana cały czas mysle o tych biurach. Zamiast pracowac.
No kurcze moze dzisj bedzie spokojniej i nie bede sie tak stresowal w tym biurze.

przez platek rozy 22 paź 2013, 12:18
Enii, ja mam to samo benzo co Ty przepisane ale ja nie moge brac bo biore leki hormonalne a jestem 3 dzien tez na 1/4 tablety ;) antydepresanta

-- 22 paź 2013, 12:19 --

hania33, ja mam ale brac nie moge ;) Nie jestes sama :smile:

przez michalb 22 paź 2013, 13:08
Macie może takie kilkusekundowe lub nawet sekundowe przeszywające bóle np. głowy czy gdzieś na ciele? Czasem mnie takie bóle dopadają i dziś miałem na plecach po prawej stronie trwał sekundę takie przeszycie aż jakby prąd dodatkowo po mnie przeszedł. Rzadko jej mam i zazwyczaj dopadają jak jestem rozluźniony i nic się nie dzieje.

przez Victta 22 paź 2013, 13:19
płatek rozy Tobie te leki jeszcze wcale jeszcze nie działaja

Sortuj wg