Czy jest szansa że branie magnezu pomoże?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Majkel86 16 lip 2013, 21:44
Dokładnie 8) Najlepiej zapytaj tomakina albo poczytaj na jego stronie o magnezie ;)

przez Kalebx3 16 lip 2013, 22:19
brałbym te 2 ale może jak dla mnie dawka może być większa?

czyli mam brać jak najwięcej, a jak przesadze to sie o tym dowiem tak?

Bierz , bierz Stx , myślisz ,że jak więcej weżmiesz to co ? Ile wchłoniesz tego magnezu to sie liczy , a tak jak Ty to najpewniej na tron i wielkie SRuuuuuu.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez stx 16 lip 2013, 23:47
Kalebx3, przecież ostatnie posty są o tym żeby wziąć jak największą dawkę w celu sprawdzenia jaka będzie optymalna i żeby sie owej dawki trzymać przez jakiś czas
stx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wysłowiona 18 lip 2013, 19:04
stx tak jak Kalebx mówi- tu nie chodzi o to, po jakiej dawce będziesz miał problemy z organizmem, ale jaką przyswoisz. Bo to strata pieniędzy, jeśli się nie znasz. Poczytaj o tym, który magnez jest dobrze przyswajalny, w jakich odstępach czasowych najlepiej brać i z czym brać. Dwie godzinki czytania i spisywania na kartce, a potem do apteki. Nie ma co się słuchać jednej osoby, która może nie wiedzieć najlepiej. Ja zmniejszyłam codzienną dawkę kawy i dwiema tabletkami dziennie uzupełniłam niedobory w kilka tygodni. Myślę, że jak nie będziesz się spieszył, to we wrześniu odczujesz dobre efekty brania wszystkiego, czego potrzebujesz ;)

Ah, jeszcze:

Spożywanie nadmiaru magnezu, zwłaszcza w postaci syntetycznych preparatów, może powodować biegunki (powyżej 600 mg dziennie), obniża przyswajania wapnia, powoduje osłabienie i zaburzenia oddychania. Nadmiar magnezu jest z łatwością wydalany z organizmu z moczem i jego szkodliwe stężenie powstaje rzadko, przy niewydolności nerek

Więc nie martw się, raczej nie przedawkujesz^^

przez stx 18 lip 2013, 21:08
wysłowiona w pierwszym poście tematu napisałem że chodzi mi o magnez Chela-Mag B6 Forte, ponieważ jest podobno najlepiej przyswajalny oraz ma dużą dawke (250mg w 1 kapsułce)
stx

przez wysłowiona 19 lip 2013, 09:31
Ok, już zapomniałam ;) Moja propozycja: bierz 3-4 przez dwa tygodnie dwa razy dziennie, potem po 2 dziennie. Jakby pojawiły się biegunki, przestań. No i obserwuj reakcję organizmu. Nie jestem dietetykiem, więc zwyczajnie poczytałam wypowiedzi bardziej ogarniętych ludzi na forach z suplementami, jeśli chcesz mieć pewność, że będzie dobrze, idź do lekarza ;) No i pisz, jak na Ciebie zadziałało.

przez trombeczka 19 lip 2013, 13:30
Podobno najlepszą z najlepszych przyswajalność ma cytrynian magnezu, warto też zwracać uwagę na ilość jonów magnezowych - o czym niestety nie zawsze informują producenci. Po za tym zastanawiam mnie ile to trzeba brać żeby odczuć poprawę w stopniu jakimkolwiek, a najlepiej zadawalającym ;)

Spożywanie nadmiaru magnezu, zwłaszcza w postaci syntetycznych preparatów, może powodować biegunki (powyżej 600 mg dziennie), obniża przyswajania wapnia, powoduje osłabienie i zaburzenia oddychania. Nadmiar magnezu jest z łatwością wydalany z organizmu z moczem i jego szkodliwe stężenie powstaje rzadko, przy niewydolności nerek

Bardzo interesujące jest to, czy te powyżej 600mg dziennie dotyczy jonów magnezowych, czy samego magnezu w magnezie ;) Zawsze pomiędzy jednym, a drugim jest znacząca różnica i o ile jonów magnezowych 600mg ciężko byłoby spożyć, o tyle całości postaci magnezu już bardzo łatwo. Ktoś coś wie na ten temat :?:
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez stx 24 lip 2013, 13:30
ja nie wiem. wiem tylko tyle że dawka czystego magnezu w tym chelamag b6 forte wynosi 250 mg w kapsułce a to już chyba bardzo dużo.

a po jakim czasie powinno się zauważyć choć minimalną poprawe? niektórzy piszą że po tygodniu, inni że po 2 miesiącach itd
stx

przez nerwa 24 lip 2013, 16:29
A ja czytalam, ze zalecają brac przy niedoborach nawet 1000 mg dziennie.
I z tą poprawą to chyba raczej w miesiącach sie liczy :-/ ale moze mogą być efekty już szybciej (jak wieksze niedobory?)
Ja za jakis tydzien zamierzam zacząc branie i bede obserwowac :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez stx 24 lip 2013, 19:05
1000mg dziennie? :D ja myślałem że 500 mg będzie ciężko przyswoić :D
stx

przez trombeczka 24 lip 2013, 19:16
A ja czytalam, ze zalecają brac przy niedoborach nawet 1000 mg dziennie.

taka ciekawostka: w przypadku węglanu magnezu, który przyswaja się w około 40-50% przy uzupełnieniu niedoborów zaleca się nawet 1500mg ;). Profilaktycznie stosuje się w przypadku tego preparatu 500mg.
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez Kalebx3 24 lip 2013, 20:42
Najbardziej przyswajalny CYTRYNIAN magnezu . Bardziej bezpieczny od chelatów. Czytałem doniesienia ,że te chelaty nie są takie cacy jak piszą . Czasem wyrządzają więcej szkód niz pożytku w drodze podania doustnej . Co innego jak od razu w kanał żylny ,wtedy OK.
Jeśli chodzi o chlorek M. to nieżle przeczyszcza , albo nie wiem , może biorę za dużo ( jedna średnią łyczeczkę) , ale take oczyszczenie jelit to sama ,,,,, przyjemność :lol: iiiiii zdrowie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez nerwa 24 lip 2013, 21:45
Kalebx3, ale na jeden raz bierzesz lyzeczke? jak tak to chyba sporo - bo czytalam, ze tak powinno sie poł brac (wtedy w dwoch dawkach wychodzi jedna lyzeczka ale z odstepem czasu jakims). Moze dlatego takie dzialanie?
Ale jak tam sie czujesz po tym, masz wiecej energii czy jakos jest to zauwazalne?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mightman 24 lip 2013, 22:07
Mi albo magnez albo psychoterapia pomogły nie wiem komu dziękować ;) Magnez brałem przez rok, psychoterapie 9 miechów prawie zero nerwicy :)

Kalebex3 fajnie że oczyszczasz sobie jelita tylko ciekawe co z probiotykami z niego ;) przy czyszczeniu zardzewiałej rury i one się wydalają w jaki sposób odbudowujesz florę bakteryjna?

Sortuj wg