nerwica a papierosy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pawelcz 05 lis 2006, 16:54
ol-linka napisał(a):Moge chyba to zakwalifikowac do obsesyjnych lęków bo to juz nie pierwszy raz tylko, że chodziło o zupełnie inna sprawę...

napewno p omiesiacu palenia nie mozna dostac raka krtani, wedlug mnie to urojenie. Ja pale prawie 10 lat i ostatnio mialem kompletne badania i... nie mam zadnego raka. Moja rada taka - lepiej nie palic mimo wszystko - bedziesz zdrowsza i bez lekow ;)

przez Jonasz 05 lis 2006, 23:47
Po miesiącu nie można... ale (wedle różnych badań) ok. 90% raków płuc i spora część krtani/gardła, a nawet ... pęcherza (!) spowodowana jest paleniem. Oczywiście, że niektórzy palą i żyją w zdrowiu 100 lat. Ja bym jednak nie ryzykował.

pzdr.,
J.

paieros- pytanko

przez artek28 06 lis 2006, 20:24
jezeli ten temat juz byl to wywalcie i dajcie namiary gdzie go znalesc

mam pytanko
dlaczego mam tak zejak zapale nawet najslabszego papierosa to od razu kreci mi sie w bani mam uczucie niby szczekoscisku i robi mi sie tak jakby słabo
no niby to dobrze bo pale juz coraz mniej ale chce poprostu wiedziec czy to tez od nerwicy i czy ktos z was tak ma
pozdrawiam
" Smutek dzielony jest smutku połowa a radośc dzielona jest radościa podwójną"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gore 06 lis 2006, 20:37
ja tak mam z tą różnicą, że nie dostaję szczękościsku tylko drętwieją mi policzki :roll:

przez gusia 07 lis 2006, 03:02
Jestem cholernym nałogiem jesli chodzi o papierochy,ale tak nie zdażało się.
Czasami dostaję "szczękościsku chwilowego" przy pierwszym posilku w ciągu dnia.

artek28 napisał(a):no niby to dobrze bo pale juz coraz mniej

artek---rzuc to cholerstwo :!:

Od Nowego Roku podwyżki ;)
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Kecaj 07 lis 2006, 11:21
Też kopce jak lokomotywa.Szczękosciski u mnie są przez cały czas.myślałem że to dlatego że staram się jakoś funkcjonować,poprostu
zaciskam zęby i jestem niby mocny ale widzę że to nie prawda.Ostatnio
aby mi ulżyło zjadam chociażby skibeczkę chlebka i jest lepiej.
Pozdrawiam

odp

przez crewdnb 07 lis 2006, 21:13
raka napewno nie dostaniesz po mc... jednakze rzuc to swinstwo jak najszybciej... ja pale od 16 roku zycia (24l) i teraz wiem ze to byl blad... tez miewalem jazdy ze mam raka pluc itd... nie nastereczaj sobie problemow... porostu przestan palic... pozdr.

przez nikla 07 lis 2006, 22:27
Co ty nie masz raka ,ale przestan palic przeciez palenie nic ci nie da a wrecz przeciwnie.Jezeli teraz po miesiacu palenie masz takie straszne mysli z tym zwiazane to co bedzie za rok czy dwa nie warto.Tez palilam takze moge cos na ten temat powiedziec.Wiem jak sie czuje czlowiek ktory pali,mowie ci skoncz z tym teraz na samym poczatku.Pozdrawiam.

przez Sofia 31 sty 2007, 07:21
ja pale jak smok, bo daje mi to satysfakcje, no i flizanka kawy rano obowiazkowa. Lekarz powiedzial mi ze palenie i kofeina w kawie oslabiaja dzialanie lekow. Mimo tego niemoge rozstac sie z nalogiem papierosow.Brak mi silnej woli.
Dziel sie twym chlebem z innymi,
bedzie smaczniejszy.
Dziel sie twym szczesciem,
bedziesz szczesliwszy.

przez gore 31 sty 2007, 11:12
pale. na początku scinało mnie z nóg, ale teraz jakoś to idzie no i uspokaja

przez LuC 31 sty 2007, 11:49
bez różnicy....

a to, że na organizm działa fatalnie to chyba każdy wie ;-)

Przychodzi gość do budki i prosi o paczkę fajek, babka mu podaje ten ogląda a na dole napis PALENIE TYTONIU WYWOŁUJE IMPOTENCJĘ, więc gość pyta: a nie ma pani tych z zawałem serca ? :twisted:
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

przez lidia_29 31 sty 2007, 15:56
czytam wasze posty i nadziwic sie niemoge. mozecie co niektorzy chocoiaz powiedziec cos dobrego o nerwicy rzuciliscie palenie, a ja? ja nawet tego niemoge powiedziec! chcialabym bardzo rzucic a niemoge niemam sily, codziennie zasypiam z zamiarem ze koniec z papierochami ale rano wstaje i mam gdziec nocne postanowienia. dlatego podziwiam was i zazdroszcze ze umieliscie pozbyc sie tego zgubnego nalogu, pozdrawiam lidia
konto zablokowane

przez Wesnaa 01 lut 2007, 01:19
Tak sobie roimy w mózgu, że papierosy uspokajają...jasne... W rzeczywistości tylko np. zwiększają ciśnienie krwi, przestajemy czuć smak w 100%, podobnie jak węch. Poza tym cóż... jak jeszcze paliłam(3 lata) to nie wyobrażałam sobie np. wyjścia do knajpy bez fajki i wierzcie mi, że czasami jak szłam na imprezę to myślałam sobie" czy będzie tam można palic?" Nałóg. Najgorsze jest to, że człowiek to jest jednak dziwna konstrukcja, wie, że to cholernie szkodzi, ale i tak pali..z bardzo prozaicznych powodów- bo mu sie wtedy np. fajniej gada jak ma rece zajęte..
Second Life Syndrome

przez Sofia 05 lut 2007, 12:38
Mysle ze silny stres jest gorszy dla zdrowia niz papierosy.
Czytalam kiedys o pewnym staruszku mial 120 lat z syberi czy jakis uzbek juz nie pamietam, rozstal sie z nalogiem w wieku 90 lat !!!!! To ja mam jeszcze czas aby zucic palenie he he he
A wlasciwie to co teraz jest zdrowe ? NIC !! warzywa na chemi i hormonach, spaliny w miescie itd pozdrawiam
Dziel sie twym chlebem z innymi,
bedzie smaczniejszy.
Dziel sie twym szczesciem,
bedziesz szczesliwszy.

Sortuj wg