Czy to nerwica?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to nerwica?

przez Namida 27 cze 2013, 21:31
Moim problemem jest to, że od pewnego czasu gdy muszę wysłuchać/zobaczyć/przeczytać informacje, wiadomości; robi mi się duszno, słabo, ogółem nieprzyjemnie... Martwię się i boję prawie cały czas, do każdej informacji dopisuję złe zakończenie, katastrofalne w skutkach dla mnie i świata. Nie jestem w stanie przestać myśleć o danej rzeczy. Gdy się już uspokoję, mniej więcej dochodzę do siebie, nagle znów pojawia się jakieś wspomnienie tego, i tak cały czas. Takie pojedyncze ataki paniki mnie paraliżują. Mam 'przeczucie', że stanie się coś złego i nie mogę sobie z tym poradzić. Wałkuję temat w nieskończoność. Mimo racjonalnych argumentów podsuwanych mi przez rodziców, nie jestem w stanie przyjąć ich do wiadomości... i martwię się dalej. Nie umiem się cieszyć. Zastanawiam się, czy ta mania czy fobia ma jakieś szansę zniknąć sama; kiedyś miałam obsesję na punkcie śmierci, potem końca świata i reagowałam tak samo. W sumie przeszło mi z wiekiem. Ale teraz nie mogę dojść do ładu sama ze sobą i bardzo mnie to męczy.

Moglibyście mi jakoś pomóc?
...vanitas vanitatum et omnia vanitas

Czy to nerwica?

przez deader 27 cze 2013, 22:10
Siemasz!

Namida napisał(a):Moglibyście mi jakoś pomóc?

Oczywiście. Jeśli jesteś pełnoletnia to zaklep sobie wizytę u psychiatry i pogadaj z nim o tym.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Czy to nerwica?

przez Namida 28 cze 2013, 15:02
Nie jestem pełnoletnia, niedługo kończę 17 lat. Mam wrażenie, że moi rodzice boją się, że leczenie u psychologa czy psychiatry sprowadzi się do wciśnięcia we mnie leków uspokajających i otumaniających...
...vanitas vanitatum et omnia vanitas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg