Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Wiola* 27 cze 2013, 19:31
tomakin, W jednym się zgadzamy: źródła ;)
Wiesz tak pisać co ma na co wpływ to każdy sobie może., więc poproszę o konkretne wiarygodne źródła, wtedy z chęcią przyznam Ci rację.

Nie podawałbym ludziom wszystkich tych informacji, gdybym nie miał odpowiedniej wiedzy na te tematy. Zajmuję się tym długie, długie lata, nerwice to zaledwie mały fragment moich zainteresowań. Nie to że się chciałem przechwalać czy coś, po prostu informuję że nie jestem jakiś gościem co sobie coś przeczytał w internecie i teraz to powtarza, nie wiedząc nawet do końca o czym mówi.

Więc gdzie masz dowody na po parcie swoich wniosków?. Rozumiem ,że prowadziłeś badania , na odpowiedniej grupie kontrolnej itd., czy tak?

Tak się składa ,że znam trochę Twoje wywody na temat innych chorób i wcale do mnie nie przemawiają, więc będę tu Ci stawać okoniem ;)
Moderator

przez tomakin 27 cze 2013, 22:09
Zdajesz sobie sprawę, że gdybym miał teraz wyszukiwać źródła do wszystkiego co jest na stronce, zajęłoby mi to z 5 godzin i zajęło ze 3 strony w temacie na same linki?

Spytaj o konkretną rzecz.

I nie, nie prowadziłem badań, skąd taki pomysł? To jakby spytać lekarza, czy on osobiście prowadził badania na grupie kontrolnej.

przez *Wiola* 27 cze 2013, 22:16
tomakin,
I nie, nie prowadziłem badań, skąd taki pomysł? To jakby spytać lekarza, czy on osobiście prowadził badania na grupie kontrolnej.

Jednak to nie to samo., lekarze zlecają leczenie lekami , które mają odpowiednie badania, atesty itd.a on sam studiował medycynę przez 6 lat , odbył staż, specjalizację... więc bez obrazy nie porównuj się. ;)

Konkretnie mówisz- wobec tego niedobór magnezu na rozwój nowotworów.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vitalia 28 cze 2013, 08:45
popieram *Wiola* bo jak człowiek jest trochę na forum to zauważa, że co jakiś czas pojawia się ktoś, kto proponuje jakieś , jego zdaniem, jedynie słuszne sposoby na zdrowie. Więc Tomakin nie obrażaj się, czy coś, taki brak zaufania bierze sie przynajmniej w moim przypadku, ze złego doświadczenia.

przez tomakin 28 cze 2013, 12:18
Ale ja doskonale rozumiem brak zaufania, zresztą większość mojej aktywności w internecie to przestrzeganie ludzi przed "cudownymi" lekami czy rozwiązaniami, na przykład ostrzegam przed oszustami wmawiającemu wszystkim boreliozę.

Magnez i rak:

http://ajcn.nutrition.org/content/early ... 4.abstract

Na każde 100 gramów magnezu w diecie, ryzyko gruczolaka jelita grubego spadało o 13%, a raka jelita grubego - o 12%.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16570028

Wysoki poziom magnezu zmniejszał relatywne ryzyko zgonu z powodu raka o 50% (i dodatkowo o 40% z powodu zawału). Wysoki poziom cynku działał synergicznie, zwiększając działanie magnezu (sam cynk też bardzo mocno chronił)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21541018

wysoki poziom magnezu chronił przed rakiem prostaty

plus oczywiście sporo badań na zwierzętach

http://www.nature.com/nature/journal/v2 ... 316a0.html

bardzo dużo przypadków raka grasicy u szczurów które były pozbawione magnezu, zero takich przypadków u tych które otrzymywały odpowiednią ilość

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2739466

białaczkę u szczura można wywołać niedoborem magnezu (co ciekawsze, u ludzi komórki białaczki mają bardzo niski poziom tego pierwiastka)

tak jeszcze można wymieniać i wymieniać, ale magnez nie jest tu najlepszym przykładem, faktycznie na rozwój nowotworów ma chyba najmniejszy wpływ z wymienionych wyżej. Za to na ryzyko zgonu z powodu choroby serca ma potężny.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22341866

50% niższe ryzyko zgonu z powodu choroby układu krążenia u osób które miały w diecie najwięcej magnezu w stosunku do tych, które miały najmniej.

ps. porównanie mnie do lekarza jest dla mnie obraźliwe :D

przez *Wiola* 28 cze 2013, 12:43
tomakin, Niestety mój angielski nie pozwala mi na przeanalizowanie tych artykułów, pozostaje wierzyć mi na słowo ;)

Muszę się przyznać ,że z wieloma Twoimi tezami się zgadzam, mam jednak duże wątpliwości co do rozwiązań jakie podajesz ;)

na przykład ostrzegam przed oszustami wmawiającemu wszystkim boreliozę.

Kogo masz na myśli ?, bo akurat ten temat mnie bardzo interesuje.
Moderator

przez zmienny 28 cze 2013, 12:53
miały być konkrety, są konkrety. :D

magnez i b6 do śniadania już było... hej a persen forte to dobry preparat, bo znalazłem coś takiego u siebie.

Jedna kapsułka zawiera:
125 mg wyciągu z kozłka lekarskiego (Valerianae radix extractum 6:1), 25 mg wyciągu z melisy (Melissae folium extractum 6:1), 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej (Menthae piperitae herba extractum 6:1.)
substancje pomocnicze: magnezu tlenek laktozal talk, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek.
skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, żelaza tlenek (E172), tytanu dwutlenek (E171).
zmienny

przez Majkel86 28 cze 2013, 16:11
tomakin napisał(a):@Majkel - zacznij od tego co masz, dorzuć częste opalanie, może cholinę skoro masz inozytol (one są w dynamicznej równowadze i często inozytol obniża poziom choliny i vice versa, cholina bardziej uspokaja, inozytol bardziej pobudza, albo inaczej - cholina w skrajnym wypadku wywoła depresję cofnie nerwicę, inozytol odwrotnie) i zobacz, czy pomoże. Nie ma sensu wydawać dużej kasy na rzeczy, które mogą okazać się niepotrzebne. Badania podstawowe zrób, bo jak masz jakieś schorzenie suple niewiele dadzą. Dorzuć jakieś witaminy z grupy B, bo to każdemu się przyda.

Okej dokupie choline ;) Na słońcu dużo przebywam jak tylko świeci i faktycznie pozytywnie to na mnie działało zawsze. Na jesień zacznę łykać witaminkę D.
Nie wiem tylko jak dawkować to wszystko. Magnezu biorę ok 600mg, resztę tak jak piszą na pudełkach bo nie wiem ile mi potrzeba ;)

przez tomakin 28 cze 2013, 18:11
@wiola

http://borelioza.vegie.pl/przewlekla.html

http://borelioza.vegie.pl/pulapki.html

A moje rozwiązania nie są tak naprawdę moje, takie rzeczy robią w klinikach na całym świecie. Nawet w Polsce są lekarze, którzy mają takie podejście. Nic z tego co jest na stronkach nie jest moim własnym pomysłem, kto normalny dałby takiemu szaleńcowi kasę na robienia badań na ludziach :D

@zmienny - na zioła każdy inaczej reaguje. Sprawdź na sobie. Innej metody nie ma :D

@majkel - dawki masz wypisane w tym wielkim artykule, zasadniczo - jeśli są niedobory magnezu, bierze się maksymalnie wysoką dawkę przy której jeszcze nie dostaje się rozwolnień. Magnez jest w równowadze z wapniem, niedobory zarówno jednego jak i drugiego mogą spowodować stany lękowe, więc uzupełnienie tylko jednego z nich może nasilić chorobę, zamiast wyciszyć. Jeśli pojawi się bezsenność i zwiększona nerwowość - zamiast magnezu bierz wapń. Z kolei niski poziom magnezu objawia się z reguły zatwardzeniami. Nie da się niestety bez kosztownych badań sprawdzić, jaki masz wewnątrzkomórkowy poziom magnezu - więc musisz strzelać niejako w ciemno.

No i przypominam (do znudzenia), jeśli wychodzi się na słońce po dłuższym czasie bez opalania, albo bierze się duże dawki witaminy D - magnez błyskawicznie znika z organizmu i pojawiają się jego niedobory, nawet tego samego dnia którego wzięło się dużą dawkę witaminy D.

przez *Wiola* 28 cze 2013, 18:52
tomakin, Te strony już widziałam, ;) Niestety z przykrością muszę stwierdzić ,że nie masz pojęcia o czym piszesz, :?
Moderator

przez agusiaww 28 cze 2013, 20:44
tomakin, a mozesz podac nicki tych osob, ktore dzieki Twoim tekstom pozbyly sie nerwicy? Chcialabym je osobiscie zapytac?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kaja123 28 cze 2013, 21:29
tomakin napisał(a):Dla tych, którzy mnie nie znają - od lat zajmuję się alternatywnymi metodami radzenia sobie ze schorzeniami, wyciągnąłem z nerwicy kilkadziesiąt osób z tego forum. Po wielu latach udało mi się opracować metodę, która ma niemal 100% skuteczności.

Nie, nie sprzedaję żadnych cudownych preparatów, nie oferuję "super tanich" wczasów, nie zapraszam do swojego gabinetu. Nie ma w tym żadnego haczyka, za nic nie trzeba płacić, rejestrować się ani nic takiego. Sam kiedyś cierpiałem z powodu ataków paniki, a skoro znalazłem rozwiązanie problemu - dzielę się nim z innymi.

Na czym to polega? Praktycznie wszyscy cierpiący na ataki paniki mają silne niedobory pokarmowe. Po ich uzupełnieniu, ataki z reguły zanikają. Tak, to takie proste. Wystarczy zmienić dietę, wyjść na słonce by uzupełnić witaminę D (ile osób z tego forum unika słońca?), uzupełnić podstawowe niedobory pokarmowe.

No popatrz jakie proste, jestem pod wrażeniem - Ty tylko się leczyłeś za pomocą suplementów? A co polecasz jak ktoś ma lęk przed jazdą samochodem, albo lęk przed wyjściem z domu?
tomakin, Nerwica to konflikty wewnętrzne często po przebytych traumatycznych przeżyciach i suplementy diety mogą jedynie złagodzić jakieś objawy w ciele ale nie w psychice. Masz ciekawe hobby ;)

przez Mightman 28 cze 2013, 21:53
A ja powiem Wam że te niby konflikty wewnętrzne to tak mi się wydaje z jednej strony okej wierze w to, ale z drugiej podchodzę sceptycznie. Uczęszczam na pscyhoterapie 9 miesięcy więc poznałem troszke z czym to się je i tak naprawdę czasami nie wiem co pomaga bardziej - czy ta pscyhoterapia czy to że zacząłem się zdrowo odżywiać, brać magnez, czasami omege 3 i inozytlol i wprowadziłem ruch do swojego dnia. Szczerze nie wiem co mnie bardziej wyciągnęło. A podam jeszcze jeden fakt który mnie strasznie nurtuje. Zacząłem chorować w październiku, od października do maja była istna masakra, natomiast wróciwszy do domu w czerwcu (a to właśnie ten dom jest moim źródłem nerwicwy) i pomimo że codziennie byłem narażony na czynnik wywołujący moją nerwicę to gdy się ruszałem i często opalałem rzadko miałem nerwicę? Więc gdzie tu sens gdzie tu logika?

przez agusiaww 28 cze 2013, 22:28
Mnie to najbardziej interesuje zdanie wyciągnąłem kilkadziesiąt osob, z tego forum, to hallo gdzie one sa? Czekam na konkrety. Porady typu opalaj, sie jak dermatolodzy przestrzegają przed nadmiernym opalaniem, wzmożone zachorowanie na czerniaka, lub branie zwiekszonej ilosci suplementow kiedy badania nie wskazuja na braki to istna głupota.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg