Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Majkel86 24 sie 2013, 09:52
Trzeba poczytać ;D

przez tomakin 27 sie 2013, 20:22
A jeszcze takie pytanie, ktokolwiek próbował niacyny w dużych dawkach? z opinii z netu wychodzi, że to działa przynajmniej równie dobrze jak SSRI, ma zero skutków ubocznych i kosztuje jakieś 3 zł / miesiąc :D

przez Majkel86 27 sie 2013, 23:17
Ja bym spróbował ale na razie mi brakuje miejsca w szafce na kolejne suple ;d

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 06 wrz 2013, 10:15
spadło na trzecią stronę... podbijam :D

Majkel podziel się z ludźmi postępami, bo piszesz o nich na drugim forum, a tu ludzie nie mogą wyjść z nerwic i nie wiedzą, jak to szybko i fajnie działa :D

przez abraxas 06 wrz 2013, 10:54
tomakin, wyjaśnij mi w jaki sposób braki omega 3 są przyczyną borderline? To jest zaburzenie osobowości, więc ktoś od dziecka ma utrzymujące się na tym samym poziomie niedobory? A co jest przyczyną dajmy na to, osobowości unikającej?
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez tomakin 06 wrz 2013, 14:03
w zasadzie trafiłeś/aś w sedno tym postem o numerze 666 (gratki haha), niedobory omega 3 są w zasadzie wrodzone - jeśli matka nie miała w diecie odpowiedniej ich podaży, mózg dziecka będzie miał problemy. Synteza w organizmie jest na tyle powolna a metabolizm na tyle ograniczony, że poziom jaki masz w wieku powiedzmy 20 lat zazwyczaj dość dobrze odpowiada temu, który był w momencie narodzin. Oczywiście niedobory nie są dokładnie na tym samym poziomie, podobnie jak borderline (cokolwiek to jest, bo chyba nikt do końca nie potrafi tego zdefiniować) potrafi pojawić się lub zniknąć.

Oczywiście lekarzom wygodniej jest powiedzieć, że to cecha i trzeba na nią brać tabletki (i oddawać im pieniądze, dużo pieniędzy), totalnie ignorując to, że ta niby "cecha" pojawia się i znika.

Kiedyś o bardzo wielu chorobach tak mówiono - "o, dopust boży, tak musi być", pewnie za kilkadziesiąt lat będą tak mówić o objawie niedoboru omega 3, jakim jest "borderline".

Oczywiście należy podkreślić, że są też ludzie którzy po prostu rodzą się poryci, ale to wyjątki, a nie reguła.

przez abraxas 06 wrz 2013, 16:01
tomakin, no jak dla mnie to co piszesz to już cuda wianki... To omega 3 wpływa na jakiś konkretny obszar mózgu odpowiedzialny tylko i wyłącznie za rozwój bądź nie bordera? Ktoś wyleczył się tym omega 3? No i powtórzę, w takim razie co wyjaśnia pozostałe zaburzenia osobowości? Bo nie wiem czym się leczyć :P
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez tomakin 07 wrz 2013, 11:23
Wiesz, mi to naprawdę lata, jeśli o mnie chodzi, do końca życia możesz ćpać psychotropy. Nikt mi nie płaci za przekonywanie ludzi - jak chcesz być przekonywana, idź do lekarza, jemu płacą za namawianie ludzi do psychotropów i psychoterapii.

przez abraxas 07 wrz 2013, 11:28
tomakin, nie ćpam nic i nikt mnie do niczego nie przekonywał, swój rozum mam. Więc pytam czym leczyć inne zaburzenia osobowości. Chyba, że nie wiesz, to trudno.

przez jetodik 07 wrz 2013, 11:44
tomakin, przecież zaburzenia osobowości to chyba na skutek złych wzorców zachowania nabytych w dzieciństwie powstają, przykładowo, toksyczny ojciec? więc jak to witaminami można brać? :bezradny:

ehhh żeby to było takie proste :-|
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez tomakin 07 wrz 2013, 12:32
Ale wiesz, że noworodek zabrany z toksycznej rodziny i adoptowany przez idealną - wyrośnie na toksycznego psychola, a noworodek zabrany z normalnej rodziny i wychowany w skrajnie toksycznej - na normalnego człowieka? To nie wzorce, to geny. Genów nie przeskoczysz.

a zaburzeń są tysiące, więc nie można powiedzieć czym leczyć każdą z nich. Głupia infekcja toksoplazmozą całkowicie zmienia zachowanie człowieka, sprawiając że ma "inną" osobowość. Część rzeczy jest wrodzona, część jest efektem wyuczonych reakcji które można szybko i łatwo (albo powoli i z oporami) oduczyć i nauczyć się nowych, część jest efektem zaburzeń na poziomie organizmu - niedoborów, zatruć albo chociażby infekcji toksoplazmozą.

przez jetodik 07 wrz 2013, 12:46
tomakin,
Ale wiesz, że noworodek zabrany z toksycznej rodziny i adoptowany przez idealną - wyrośnie na toksycznego psychola, a noworodek zabrany z normalnej rodziny i wychowany w skrajnie toksycznej - na normalnego człowieka? To nie wzorce, to geny. Genów nie przeskoczysz.

no gdzieś juz o tym czytałem 'Tabula Rasa, Spory o naturę ludzką'?

moim zdaniem zbyt skrajne stanowisko, noworodek zabrany z rodziny włoskiej i adopotowany przez polską rodzinę będzie myślał i mówił po polsku.

część jest efektem wyuczonych reakcji które można szybko i łatwo (albo powoli i z oporami) oduczyć i nauczyć się nowych

w jaki sposób? no myślę, że akurat zaburzenia osobowości dotyczą bardziej tej części.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez abraxas 07 wrz 2013, 14:17
tomakin, ale jakie tysiące, zaburzenia osobowości można policzyć na palcach dwóch rąk. Więc to chyba nie problem wypisać co jest główną przyczyną każdego z nich. Moja wiara i przekonania nie mają tu nic do rzeczy, mogę nie wierzyć, ale sprawdzić. Na forum jest trochę osób z zaburzeniami osobowości, to by skorzystali. Toskoplazmozę to by musieli mieć od dziecka, poza tym przy infekcjach są fizyczne dolegliwości a nie tylko psychiczne.

przez Majkel86 07 wrz 2013, 15:35
tomakin napisał(a):Majkel podziel się z ludźmi postępami, bo piszesz o nich na drugim forum, a tu ludzie nie mogą wyjść z nerwic i nie wiedzą, jak to szybko i fajnie działa :D

Jak będą zauważalne postępy i utrzymają się dłużej to na pewno się pochwalę i będę wszystkich zachęcał do tej terapii, póki co nie czuję się w pełni zdrów ;d

Sortuj wg