Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez tomakin 11 sie 2013, 15:40
Dopiero teraz dziewczyna puściła mnie do kompa :D

Z tymi "cyklami" gorszego i lepszego samopoczucia jest tak, że to po prostu... cykle. Człowiek tak ma, że raz ma lepiej raz gorzej, tak jest ze wszystkim - z bieganiem, z myśleniem, z samopoczuciem. Nie wiem, jak to dokładnie się tłumaczy - pewnie poziomem jakiegoś hormonu czy czymś takim. Każdy, nawet zdrowy człowiek ma czasem bardzo zły dzień w którym ma samopoczucie jak nerwicowiec, każdy nerwicowiec ma lepsze dni w których czuje się zdrowy. Ważne jest, żeby ta średnia była wyżej, żeby tych złych dni było tylko kilka w roku. Oczywiście na to, czy się wpada w lepszy czy w gorszy cykl można też wpływać nastawieniem.

Olimp można wysypywać, ale smak... bleee.

@szy123 - magnez trzeba sobie ustalić indywidualnie. Ogólnie - jeśli dostaniesz rozwolnienia, to tego magnezu jest za dużo. Trzeba też równolegle z nim brać wapń, bo nadmiar magnezu wypłucze go z organizmu, a niedobór wapnia daje takie same efekty jak niedobór magnezu.

przez Majkel86 11 sie 2013, 22:55
Ja musiałem z magnezu trochę zejść bo rzadko było :P teraz biorę 500mg, 2xchela mag b6 do tego wapń i jest ok ;)

przez tomakin 12 sie 2013, 03:13
A w ogóle ktoś ma już jakieś efekty? Z tych osób które stosują coś więcej niż tylko magnez, wapń i b complex?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majkel86 12 sie 2013, 09:04
Mi na razie ciężko ocenić. Ogólnie czuję się całkiem nieźle ale wcześniej już też było ok a potem nagle przyszedł taki tydzień, że masakra, nerwica się ładnie rozkręciła. Jak obecny stan utrzyma się dłużej albo jeszcze się polepszy to chyba uwierzę w moc supli ;)
Póki co akurat jestem w trakcie badań, byłem już raz pobrać krew, wypiłem tą słodką glukozę ;/ i za chwile muszę jeszcze raz jechać do pobrania.

przez nerwa 14 sie 2013, 14:23
Mi też ciezko powiedziec, bo zaczelam brac jak przyjechalam do Polski na urlop, wiec ogolnie tutaj inne srodowisko, nie mam takiej regularnosci w braniu itd. wiec trudno sie spodziewac efektow. Ale od przyszlego tygodnia zaczynam juz regularnie (mam tylko nadzieje, ze na lotnisku mi sie nie przyczepia, ze jakas kokaine przewoze :P)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez agusiaww 16 sie 2013, 16:17
Minęło kilka tygodni od czerwca - 1 postu założyciela i mam pytanie KTOŚ WYZDROWIAŁ OD BRANIA WITAMINY B I WAPNIA? ORAZ E BOKÓW? :mrgreen: :lol:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mightman 16 sie 2013, 16:53
u mnie okej :) prawie zero epizdów nerwicowych mimo tego że od dwóch tygodni jestem w domu gdzie mieszka mój ojciec alkoholik, codziennie przychodzi pijany i sie awanturuje :)

przez agusiaww 16 sie 2013, 17:43
Mightman, prawie czyli sa. Powodzenia :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Mightman 16 sie 2013, 17:49
raz na tydzień zdarzy się gorsza forma :)

przez tomakin 17 sie 2013, 01:23
Jak pisałem, podstawa to badania, żeby mniej-więcej utrafić, czego może brakować w organizmie albo czego może być za dużo. Zaburzenia lękowe mogą mieć potencjalnie ze 20 różnych przyczyn, jeszcze raz powtarzam - branie w ciemno 3 rzeczy pokrywa zaledwie 3 z nich. Nikt sobie witaminą B12 nie wyleczył braku witaminy D, nikt witaminą D nie uzupełnił niedoboru omega 3. Dlatego pytałem, czy chociaż jedna osoba zrobiła to tak naprawdę "z sercem" i po pierwsze zaczęła od kompletu badań, po drugie - spróbowała pokryć suplami przynajmniej z połowę najczęściej spotykanych niedoborów, czyli jednocześnie omega 3, chrom, cynk, witaminy z grupy B, wapń z magnezem, witamina D, cholina i lizyna.

przez Majkel86 18 sie 2013, 11:49
A na derealizację terapia suplami pomaga? Bo to jest obecnie mój największy problem, nie ataki paniki, nie bez sensowne lęki tylko właśnie siadaka umysłu, uczucie nieobecności i obcości świata. Najlepsze w tym wszystkim, że są dni w których tego nie ma i czuję się wtedy całkiem normalnie a potem dopada i kilka dni do dupy, potem znowu poprawa i tak na okrągło.
Wiem, że trochę od tyłu strony zacząłem bo najpierw suple w ciemno dopiero potem badania ale jutro odbieram wyniki więc będę już wiedział co i jak a raczej te suple co już spożyłem nie zaszkodziły nawet jeśli nie pomogły ;)

przez tomakin 18 sie 2013, 15:19
Oczywiście, że pomaga, o ile ustali się przyczynę - bo przyczyna derealizacji może być nieco inna, niż ataków paniki, więc może wymagać innego podejścia

przez Majkel86 18 sie 2013, 17:30
Rozumiem. Przyczynę można ustalić na podstawie wyników badań?

przez tomakin 19 sie 2013, 02:19
Czasami tak, czasami nie. Niektóre są dość proste do ustalenia (zaburzenia pracy tarczycy, choroba wątroby), inne - cholernie ciężkie, jak na przykład niedobór kwasu gamma linolenowego wywołany niedostateczną aktywnością enzymu delta 6 desaturazy.

Sortuj wg