Czy to nerwica lekowa?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to nerwica lekowa?

przez icrew 21 cze 2013, 08:32
Witam.

Bardzo prosze o przeczytanie uwaznie mojej skroconej historii choroby.

Napisze w skrocie jak to sie miala moja historia i czy to moglo wplynac na rozwiniecie sie nerwicy lekowej?
Pisalem to na dzien dzisiejszy po tych wszystkich wydarzeniach.

W sierpniu 2010 roku w wakacje dostalem jakiejs dziwnej infekcji.
Jakis czas pozniej zaczalem miec dziwne objawy takie jak bole prostaty, zoladka, stany podgoraczkowe bardzo dlugo, bole glowy, bardzo duze oslabienie itd. Nie wiedzialem co to jest i zaczalem sie bardzo martwic, ze to jakis HIV czy cos... 2 miesiace ponad to mialem wyjete z zyciorysu. Objawy nie ustepowaly, a ja caly czas nie wiedzialem co to jest. Zrobilem w koncu badanie na HIV, WR i byly ujemne ale nadal sie martwilem. Poczytalem w Internecie, ze to moga byc jakies bakterie i zaczalem szukac, bylem strasznie nakrecony. Zrobilem w koncu badania na chlamydie i wyszla dodatnia, naczytalem sie o tym, ze czasami trzeba to leczyc nawet kilka lat i caly czas sie stresowalem. Znalazlem lekarza leczacego metoda ILADS do ktorego jezdzilem do Olsztyna pol roku. Bralem duze dawki antybiotykow (po 2-3 na raz). Objawy caly czas byly ale jakby mniejsze. Zawsze odczuwalem, ze cos jest nie tak. Wtedy nie mialem jeszcze problemow z oddechem itd. Ciagle zylem w przekonaniu, ze cos jeszcze jest nie tak i odczuwam jakies objawy az w koncu w lipcu 2012 roku pierwszy raz mialem dziwny atak i nie widzialem co to jest. Zaczelo mi sie robic slabo i mialem takie problemy z oddechem przez 2 tygodnie, ze myslalem ze sie juz udusze. Nie moglem prawie powietrza lapac, taka ciezkosc w mostku i oslabienie, uderzenia goraca do glowy... ledwo chodzilem. Lekarze tu mowili, ze to nerwica na pewno, a ja nie wierzylem nadal. Myslalem, ze to dalej te bakterie i jest coraz gorzej ze mna.
Znowu zaczalem sie leczyc drugie pol roku antybiotykow ale tym razem w Zabrzu. Leczenie nie przynioslo zadnych zmian z tymi bolami glowy itd wiec odpuscilem bo szkoda tyle sie truc antybiotykami.
Robilem tyle badan, ze malo kto tyle ma (cala teczka).
Zrobilem badania RTG i teraz sie okazalo, ze mam zmiany w odcinku szyjnym kregoslupa (13 lat tancze breakdance, a od 18 lat pracuje duzo przy komputerze po 8godz dziennie minimum, mam 27 lat). Pozniej zrobilem tomografie.

Opis badania:

Wykonano badanie TK kręgosłupa szyjnego.
Uwidoczniono niewielkie kostne zmiany zwyrodnieniowe. Zagłębienie po stronie lewej w górnej powierzchni trzonu kręgu C3 ma charakter dotrzonowej wypukliny jądra miażdżystego tarczy międzytrzonowej C2/C3.
Klinowate obniżenia ku tyłowi szpar miedzytrzonowych C3/C4 i C4/C5.
W badanym odcinku kręgosłupa nie stwierdzono dokanałowych przepuklin tarcz międzytrzonowych.

Teraz wiem, ze juz raczej nie sa to bakterie i zaczalem leczyc tez nerwice od miesiaca ale nadal odczuwam czasami taka ciezkosc w nadbrzuszu i jakby sie ciezej oddychalo. To chyba dalej ta nerwica, ktorej sie nabawilem?
Czy te wszystkie wydarzenia mogly sie przyczynic do powstania tej nerwicy, ktora sie pierwszy raz odezwala w lipcu 2012 roku i byla wtedy najsilniejsza?

Moje ataki wygladaly tak, ze nagle robilo mi sie slabo i mialem takie uderzenia goraca do glowy, nogi jak z waty, bardzo duza ciezkosc oddechu, uczucie umierania...
W lipcu 2012 roku mialem najwieksze problemy z tym oddechem (1 atak). Ostatnio jak mialem atak to doszly tez bezwarunkowe drgania miesni i szczeka mi tez tak dziwnie latala i nie moglem tego opanowac. Do tego czulem sie tak dziwnie, ze nie moglem z siebie wydusic zadnego slowa, jakby mnie zblokowalo.
Czy takie cos moze byc przez nerwice?

Czy to nerwica lekowa?

przez Saraid 21 cze 2013, 09:08
Nerwica daje wiele objawow skoro wyniki masz w sumie dobre
to moga te objawy wynikac z zaburzen nerwicowych.Miesiac czasu sie leczysz to krotko a co Twoj psychiatra powiedzial na to wszystko?mam nadzieje ze mu powiedziales o tym tak jak tu napisales?
Saraid

Czy to nerwica lekowa?

przez icrew 21 cze 2013, 09:20
Tak mowilem jemu co i jak po kolei i od kiedy mam te objawy.
Na ta sztywnosc karku, bole czesci potylicznej glowy to na pewno ma wplyw ten uraz kregoslupa szyjnego i wypuklina.
Odczuwam tez takie klucie i rozpieranie w kregoslupie ledzwiowym i zobaczymy czy tez bede musial zrobic TK.
Z RTG nie wyszlo tam nic zlego ale TK to moze juz cos pokazac.
Ale jesli chodzi o RTG szyjnego to ortopeda od razu zobaczyl, ze cos jest nie tak i pytal sie czy mialem jakis wypadek czy co...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to nerwica lekowa?

przez Saraid 21 cze 2013, 10:14
icrew, Kręgosłup swoją drogą zapewne sama mam z nim kłopoty to wiem.Tym się zajmą fachowcy,a wracając do nerwicy psychiatra Ci nie zaproponował terapii?u psychologa?myślałeś o tym.
Saraid

Czy to nerwica lekowa?

przez icrew 21 cze 2013, 10:17
Myslalem ale jeszcze chcialem sie wstrzymac, poczekac i zobaczyc jak leki zadzialaja.

Czy to nerwica lekowa?

przez Saraid 21 cze 2013, 10:18
icrew napisał(a):Myslalem ale jeszcze chcialem sie wstrzymac, poczekac i zobaczyc jak leki zadzialaja.

jasne zobacz a potem sam zadecydujesz. ;)
Saraid

Czy to nerwica lekowa?

przez icrew 21 cze 2013, 10:19
A te objawy co pisalem to wskazuja wlasnie na nerwice lekowa? Pomijajac te od kregoslupa.

Czy to nerwica lekowa?

przez Saraid 21 cze 2013, 10:22
icrew napisał(a):A te objawy co pisalem to wskazuja wlasnie na nerwice lekowa? Pomijajac te od kregoslupa.

Wiesz co takie objawy mogą wystepować przy nerwicy lękowej,natomiast wyrocznią tutaj jest jednak opinia lekarza specjalisty.
Saraid

Czy to nerwica lekowa?

przez icrew 21 cze 2013, 10:23
Robilem juz tyle wynikow i wychodzily ok, a lekarze mi mowili ze to nerwica na 100% a ja nie wierzylem juz ponad rok temu bo myslalem, ze dalej sie mecze z ta chlamydioza.

Czy to nerwica lekowa?

przez Saraid 21 cze 2013, 10:27
icrew, Skoro tak lekarze także twierdzili to już wiesz.Poczekaj zobaczysz jak się będziesz czuł z czasem po lekach mam nadzieje,że lepiej i wyciszą organizm.
Saraid

Czy to nerwica lekowa?

przez icrew 21 cze 2013, 10:28
Oby, dzieki za odpowiedzi.

Czy to nerwica lekowa?

przez Saraid 21 cze 2013, 10:34
icrew, życze Ci powodzenia w leczeniu :smile: trzymam kciuki by było jak najszybciej dobrze.
Saraid

Czy to nerwica lekowa?

przez icrew 01 lip 2013, 06:50
Na obecna chwile objawy nerwicy zniknely mi na 90%. Nie mam juz ciezkosci oddechu itd.
Mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej :)

Czy to nerwica lekowa?

przez Saraid 01 lip 2013, 08:18
icrew napisał(a):Na obecna chwile objawy nerwicy zniknely mi na 90%. Nie mam juz ciezkosci oddechu itd.
Mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej :)

Tez mam taka nadzieje i tego Ci zycze.
Saraid

Sortuj wg