Czy to nerwica ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to nerwica ?

przez Quejk 17 cze 2013, 23:49
Witam. Zastanawiam się co mi jest ,bo jak czytam posty ludzi którzy zmagają się z nerwicą to piszą , że mają bóle brzucha , zawroty głowy itd. Hmm a ja nie wiem , czy to jest nerwica czy coś innego więc opiszę mój przypadek. Otóż mam 19 lat jestem dobrze zbudowanym chłopakiem wiem też , że w oczach kobiet jestem atrakcyjny ale tylko fizycznie oczywiście ,ale mniejsza o to. Mam taki problem , że nie potrafię rozmawiać z ludźmi patrząc im w oczy czuję taką dziwną blokadę i zaraz pustkę w głowie nie potrafię się skupić na rozmowie , mam też problemy w większym tłumie ludzi załóżmy na imprezie no bez alkoholu i innych rzeczy nie potrafię po prostu czuć się komfortowo mam wrażenie , że dziwnie wyglądam , że ktoś mnie ocenia i robię się ,,sztywny,, nie jestem sobą . Nawet rozmowa z mamą ,siostrą czy ojcem nie jest swobodna nie to że jest to jakiś stres nie umiem tego nazwać po prostu czuję się zawsze niekomfortowo jak się uśmiecham to zaraz myślę , że ktoś zobaczy , że jest to udawany śmiech . No nie wiem co to może być poradźcie coś z góry dzięki ;)

Czy to nerwica ?

przez Majkel86 17 cze 2013, 23:53
Może to być jakaś fobia społeczna. Sam mam podobny problem z patrzeniem w oczy podczas rozmowy, nie wiem dlaczego ale dziwnie mi się rozmawia, staram się to pomału naprawiać ale nie jest łatwo ;)

Czy to nerwica ?

przez Quejk 17 cze 2013, 23:55
Ale to jest najgorsze nawet w rozmowie z kimś z rodziny jest taka mniejsza blokada wkurza to strasznie nie wiem co to może być a jak już mam rozmawiać z kobietą to już wtedy w ogóle jest masakra... Poradźcie coś

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to nerwica ?

przez *Wiola* 17 cze 2013, 23:57
Quejk, Idź na terapię, samemu będzie bardzo ciężko cokolwiek z tym zrobić.
Moderator

Czy to nerwica ?

przez Quejk 17 cze 2013, 23:59
chodzę nawet mam przepisane leki ale już nie biorę z miesiąc może te zaburzenie może mieć związek z używkami , bo kiedyś lubiłem dobrze ,, polecieć,,

Czy to nerwica ?

przez *Monika* 18 cze 2013, 01:07
Quejk, czyli terapia okazała się być trafna w Twoim przypadku. Pracuj nad swoimi trudnościami.
Są już jakieś jej efekty?
Obrazek
Główny Moderator

Czy to nerwica ?

przez Quejk 18 cze 2013, 13:14
Cały czas pracuje ,ale terapia pomagała mi tylko z początku jak nie wychodziłem do ludzi , a teraz wolę spotkać się ze znajomymi choć czasami bywa niekomfortowo strasznie jest to drażniące , że nie można pogadać i funkcjonować normalnie w społeczeństwie i oceniać każdy swój ruch czy nie wyglądał głupio...

Czy to nerwica ?

przez *Monika* 18 cze 2013, 17:27
Quejk, No, ale leczysz się dalej chodząc na sesje?
Zawsze będziesz "narażony" na kontakty z ludźmi więc pod tym kątem należałoby wzmożyć pracę.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg