lęk przed ciemnością I czymś nieznanym w ciemności

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Rosallie 16 cze 2013, 21:55
Witam was. Piszę tu by powiedzieć o czymś czego nie rozumiem i boję się tego lęku. Otóż gdy zaczyna się robić ciemno I wychodzę z psem na spacer (a dodam że mieszkam na odludziu tuż przy lesie) boję się, że za chwilę wyjdzie z krzaków ktoś kto będzie chciał mnie zabić. Popędzam psa by móc jak najszybciej wrócić do domu. Zasłaniam wszystkie okna I zapalam jak najwięcej świateł. Towarzyszy temu wciąż ten dziwny lęk. Przyznam,że cierpię również na nerwicę lękową - boję się mówić do większej publiki, boję się pająków, oraz budzę się z obawą przed czymś niezrozumiałym, aż uciska mnie w klatce.. boję się, że to jest jakaś choroba psychiczna.. przecież to nie jest normalne..
Ostatnio edytowano 05 wrz 2013, 20:45 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego działu

przez Ferdynand k 16 cze 2013, 21:58
masz diagnozę schizofrenii?
Naczelny Użyszkodnik

przez Rosallie 16 cze 2013, 22:07
Nie byłam z tym u żadnego psychiatry z braku środków na wyłożenie 200 złotych za jedną wizytę (słodkie życie studentki). Uważasz, że mogą to być objawy schizofrenii? Nie słyszę żadnych głosów ani nie widzę nic nierealistycznego, jedynie ten lęk przed mordercami I innymi zwyrodnialcami. No I jeszcze to poczucie bezsensu zmieszane z lękiem przed czymś nieznanym w ciągu dnia...
Ostatnio edytowano 05 wrz 2013, 20:41 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 16 cze 2013, 22:17
nie tylko myślałem że diagnozę masz skoro w tym dziale wpisałaś
raczej to nerwice
pająki poczytaj o nich poucz to pomaga
całkiem pożyteczne zwierzątka
ciemność naturalnie już pierwotni ludzie mieli taki lęk
nie wiesz co tam jest i boisz się idź z nfz-tu na terapię,
do lekarza bezpłatnie ale kolejki są :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

przez tahela 16 cze 2013, 23:29
MOŻNA ISC BEZPŁATNIE TYLKO TRZEBA ODCZEKAC KOLEJKE,ALE LEPIEJ POCZEKAĆ NIZ ZA ROK MOWIĆ ZE BEZSENSU BO TRZEBA CZEKAC DWA MIESIACE I TAK LECI ROK, JA TEZ SIE BOJE CZASEM CIEMNOSCI I MAM JAZDY LEKI, PO PROSTU MASZ LĘKI I TYLE ,ZADNA TAM SCHIZA
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez wiejskifilozof 17 cze 2013, 18:44
A ja raczej nie miałem takich lęków.W nocy spałem przy zgaszonym świetle.

przez vifi 18 cze 2013, 15:12
Do psychiatry możesz iść za darmo, nie zawsze dadzą skierowanie na terapię, w najgorszym przypadku da ci tylko leki. Terapie prywatne zwykle kosztują ok. 100 zł, czasem mniej. Jeśli to nie jest dla ciebie bariera nie do przeskoczenia to możesz poszukać.
Jak byłem mały to bałem się ciemności, musiałem wskoczyć pod kołdrę żeby lęk zniknął. Kiedyś jak wieczorem wyszedłem pobiegać i zaczęły mnie dręczyć wyobrażenia że z ziemi zaraz wyjdą postacie z horroru, to się uparłem i biegałem aż nie miną, potem zauważyłem że te wyobrażenia są tylko w mojej głowie, że ten obraz mogę sam wywołać i zrobić z nim co chcę (dotknąłem w wyobraźni twarzy tego zombiaka i nim potrząsnąłem) i wtedy ten lęk minął, niestety tylko ten, potem jeszcze miałem fobię społeczną i nerwicę.
Leczysz się u psychologa/psychiatry?

przez Cocoseque 18 cze 2013, 21:29
Lęk przed ciemnością, który opisałaś, ma wiele zdrowych osób, po prostu mają one bujną wyobraźnię, zwłaszcza dzieci. Ale skoro mówisz, że cierpisz na nerwicę lękową, to taki lęk może pogorszyć twój stan zdrowia.

przez wiejskifilozof 19 cze 2013, 09:35
Chodziarz ja jako dziecko, bałem się przebywać w domu sam.Bałem się potworów, czających się w łazience.

Sortuj wg