co mi jest?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

co mi jest?

przez foofa 30 maja 2013, 16:04
Witam, borykam się z pewnym problemem. Od pewnego czasu jestem cały czas zmęczona, nic mi się nie chce, po pracy wracam do domu, na nic nie mam ochoty i coraz częściej kłade się spać, potem się budzę i wieczorem idę spać ok.21.30. Cały czas miewam silne bóle głowy, bóle oczu, uderzenia gorąca, czoło mam cały czas rozpalone. Kiedy mam wolny dzień i mam okazję się wyspać i tak wstaje zmęczona i zniechęcona. Ponadto jestem bardzo nerwowa, a ostatnio bardzo się to nasiliło. Potrafie być niemiła i opryskliwa względem wszystkich osób, nawet tych, których kocham lub bardzo lubię. Potem wszystkiego żałuje i nie daje mi to spokoju, mam wyrzuty sumienia, że jestem taka wredna, więc przestaje się spotykać ze znajomymi. Jestem młodą osobą a nie interesują mnie plotki z koleżankami,wyjście na piwo, zakupy robię tylko sama, ponieważ towarzystwo innych mnie drażni. Ponadto czuje się obciążona wszystkimi domowymi obowiązkami, nie mam na nic czasu i ciągle na to narzekam, a kiedy już mam wolną chwilę idę spać. Dodatkowo miewam zawroty głowy oraz częste zmiany nastroju, kiedy coś nie idzie po mojej myśli wściekam się, potrafie rzucać przedmiotami i kończy się to awanturą w domu. Od jakiś 3 lat mam lęki, np. boje się chodzić wieczorem, boje się, że ktoś mnie zabije, zgwałci, utonę lub spalę się w ogniu, boje się okropnie śmierci. Dodatkowo boję się o życie moich najbliższych, w głowie mam częste myśli o tym jak przeżyje śmierć moich rodziców. Na pewno znalazłabym jeszcze wiele innych objawów. Chciałabym iść z tym do lekarza, ale boję się zlekceważenia i tego, że lekarz mi nie uwierzy. Wszędzie tylko słyszę żebym się nie użalała nad sobą, nikt mi nie wierzy, jak bezsensownie się czuje. Co może mi być? Proszę o pomoc. Do jakiego lekarza najlepiej się udać?

co mi jest?

przez TAO 30 maja 2013, 16:16
No konicznie z tym trzeba iść do lekarza.
Te objawy, o których piszesz na początku, to pasują pod jakiegoś pasożyta.
Może najlepiej najpierw przebadać się na obecność jakiejś przewlekłej infekcji.
jesli to wykluczysz to wtedy do psychologa.
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

co mi jest?

przez deader 30 maja 2013, 16:25
foofa napisał(a):Chciałabym iść z tym do lekarza, ale boję się zlekceważenia i tego, że lekarz mi nie uwierzy. Wszędzie tylko słyszę żebym się nie użalała nad sobą, nikt mi nie wierzy, jak bezsensownie się czuje. Co może mi być? Proszę o pomoc. Do jakiego lekarza najlepiej się udać?

Heh, znam te "nie użalaj się nad sobą"... Standardowy frazes ludzi którzy mają szczescie nie przeżywać takich stanów. "Typ" lekarza który ci jest potrzebny, to psychiatra, i mimo że wiem że boisz się o to czy ci uwierzy to zapewniam cię że tak będzie. Wymieniłaś sporo objawów, nie jest tak że masz jakąś jedną głupotkę którą wyolbrzymiasz. Musisz tylko przemóc strach przed "niedowiarstwem" oraz dość powszechny lęk przed samym wizytowaniem tak "strasznego" specjalisty jak psychiatra. Pamiętaj że to lekarz jak każdy inny, pogadasz szczerze o tym co ci przeszkadza i na pewno doradzi ci odpowiednie dalsze postępowanie!
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

co mi jest?

przez TAO 30 maja 2013, 16:42
deader,

A czemuż z tak grubej rury, psychiatra?
poznałem tutaj osobę. która zmaga się z nerwicą 24 lata, i nagle
okazało się że ma... boreliozę... i to tak nawet powiedziała mi, że to pasuje,
bo te 25 lat temu była ukąszona przez kleszcza
Zatem może ostrożnie z lekarzami, którzy z mety zaczną faszerować ćpaniem.
TAO

co mi jest?

przez deader 30 maja 2013, 16:54
Hmm, "z grubej rury"... Wiesz nie każdy psychiatra od razu z miejsca wypisuje torbę leków i umawia się tylko na kolejną wizytę po dostawę recept. Autorka opisuje problemy z emocjami, czyli generalnie związane z głową, więc i lekarz od głowy wydaje mi się najodpowiedniejszym specjalistą. Ja wiem do czego ty pijesz, TAO, ale mam nadzieję że wychwyciłeś że wcale koleżance nie sugeruję "idź po leki" ;) tylko po "poradę". Bo może wcale leki żadne psychotropowe nie bedą potrzebne, może okazać sie że przydałaby się jakaś terapia, może - jeśli zajdzie podejrzenie że to wina pasożyta jak sugerujesz - skierowanie do innego specjalisty... Naprawdę stereotyp że psychiatra wciska ludziom piguły na siłę do gardła jest... stereotypem właśnie :) Poza tym przyjmowanie leków (jeśli już psychiatra zdecyduje ze by się przydały) nie jest przymusowe, zawsze można receptę wyrzucić do kosza jeśli się ma poglądy takie a nie inne i branie leków w nich nie występuje. Oczywiście, można iść do lekarza rodzinnego, który da ileś różnych skierowań w iles miejsc, ale mogę się założyć że psychiatra będzie jednym z nich. Po co marnować czas na pośredników? :)

Oczywiście, to jest tylko moja subiektywna rada, równie dobrze, foofa, możesz luknąć na link w sygnaturze TAO - tam proponują alternatywne metody zmagania się z tego typu problemami.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

co mi jest?

przez *Monika* 30 maja 2013, 17:21
foofa, potrzebujesz lekarza, owszem, ale z innej dziedziny - psychiatrę i terapeutę.
Obrazek
Główny Moderator

co mi jest?

przez Dorota2 30 maja 2013, 17:46
Hej, dużo tych dolegliwości, ........ ja bym poszła najpierw zrobić sobie podstawowe badania lekarskie, a potem do psychologa, psychoterapeuty, a tak skoro już jesteśmy w temacie, czy ktoś zna dobrego psychoterapeutę w Krakowie ???

-- 30 maja 2013, 18:02 --

Hm..........chyba już nikogo nie ma ..............

-- 30 maja 2013, 18:04 --

Znajoma polecała psycholog która się nazywa Barbara Urbanik, ktoś o niej słyszał, podobno dobra w swoim fachu, przyjmuje w Krakowie na ul. Wrzesińskiej ...... czekam na wieści :)

co mi jest?

przez TAO 31 maja 2013, 23:02
Dorota2,

Kochani!!!

Jeszcze raz podkreślam, że zbyt szybko piszecie tu o terapiach psychiatrach i psychologach.
Naprawdę te dolegliwości mogą być wywołane pasożytami.
Jest mnóstwo pasożytów, które mogą powodować takie objawy!!!
Począwszy od krętków, poprzez borelię do tasiemca.
Również bakteryjne przewlekłe infekcje mogą dawać takie objawy!!!
Sam jestem w szoku, bo sotatnio dużo na ten temat czytam.
Czytam również na temat biorezonansu. Polecam posprawdzać w necie.
Jeśli do tego dołożyć wiedzę ostatniego czasu, że kiła i rzeżączka są przekazywane pokoleniami
i niekoniecznie muszą dawać objawy takie jak przy stanach ostrych, to już w ogóle jazda na całego.
Krętki mogą przebywać w układzie nerwowym potomków osoby zakażonej dając wiele objawów neurologicznych
typu stany lękowe, depresje chroniczne itp.

Ponieważ sam mam te informacje zupełnie na świerzo, jestem w totalnym szoku. :shock:
TAO

co mi jest?

przez julkaapril 31 maja 2013, 23:54
raczej nikt nie podejrzewa u siebie nerwicy nie zrobiwszy wczesniej wiekszości badań, które wykluczają wiele z chorób przez Ciebie wymienionych ;)
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

co mi jest?

przez TAO 01 cze 2013, 22:12
julkaapril napisał(a):raczej nikt nie podejrzewa u siebie nerwicy nie zrobiwszy wczesniej wiekszości badań, które wykluczają wiele z chorób przez Ciebie wymienionych ;)

No cały numer że tak bardzo często jest.
Mało tego lekarze psychiatrzy rzadko polecają wykonanie takich badań przed
rozpoczęciem leczenia.
A są to rzeczy które okazuje się mogą być sobie w ciele człowieka przez kilka pokoleń
nie dając typowych objawów. Są spece, którzy potrafią po samym wyglądzie danej osoby
ocenić jakiego rodzaju mikroby czy parazyty sobie u niej siedzą.
Współczesna klasyczna medycyna w ogóle tego nie dopuszcza, że np. krętki tak, tak krętki
siedzą sobie setkami lat nie dając typowych objawów chorobowych.
TAO

co mi jest?

przez *Wiola* 01 cze 2013, 22:33
Ja się całkowicie zgadzam z tym co napisał TAO, ;)

U nas panuje "moda" zwalania wszystkiego na nerwicę, bo tak przecież najprościej. Gdy ktoś zacznie od psychiatry dostanie "etykietkę" - może nie psychiczny , ale hipochondryk i nerwicowiec, więc żaden lekarz więcej nie będzie szukał innych przyczyn tych dolegliwości, . A takich przypadków gdzie problemy psychiczne są wynikiem innych chorób, jest naprawdę mnóstwo i dziwi mnie trochę fakt ,że tak łatwo wydajecie tu autorytatywne opinie dotyczące czyjegoś zdrowia :roll:
Moderator

co mi jest?

przez TAO 01 cze 2013, 22:52
*Wiola*,

Jeszce trochę i siem w Tobie zakocham :D ;)
Ale jak siem domyslam, Ty nie jesteś taka łatwa, z tobą trzeba pochodzić,
a ode mnie do Ciebie daleeeko żeby tak piechotom
Ostatnio edytowano 01 cze 2013, 22:57 przez TAO, łącznie edytowano 1 raz
TAO

co mi jest?

przez *Wiola* 01 cze 2013, 22:54
TAO, :cry: Ja myślałam ,że już dawno to nastąpiło :mrgreen: ;)
Moderator

co mi jest?

przez TAO 01 cze 2013, 22:59
*Wiola*,

Słonko reszta na priv, żeby tu offtopa nie walić :papa:
TAO

Sortuj wg