Nerwica czy borelioza? Mój problem.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Wiola* 11 maja 2013, 23:12
Schiza77, Akurat psychikę to leczę od wielu lat z marnym skutkiem ;) więc , z jednej strony poczułam ulgę .,że mam coś co może być za ten stan odpowiedzialne. Znam dokładnie to co mówisz , ja już uwierzyłam ,że wszystko co się ze mną dzieje to przez nerwicę , a tu wyszła niespodzianka.
Idź spać, odpocznij a od jutra powoli czytaj i zadecyduj co dalej robić. Masz objawy , które z całą pewnością nerwicą nie są i nie daj się zbyć .

-- 11 maja 2013, 23:15 --

renee.madison, A jakie badania Ci wyszły pozytywne? Dlaczego masz teraz wątpliwości?
Moderator

przez renee.madison 11 maja 2013, 23:43
Miałam Elise i Western Blot (oba negatywne), niestety trafiłam na bardzo kiepską panią doktor, która zleciła WB tuż po antybiotykach, więc to mogło zafałszować wynik - jak się dowiedziałam później...
Borelioze zasugerował chirurg onkolog po zauważeniu arytmii (ponoć to częsty objaw), byłam u niego w związku z podejrzewanym rakiem kości (puchła mi łydka), miałam silne bóle stawów- pojawiające się co jakiś czas- podczas bólu robiłam test z krwi na zapalenie stawów (nie pamietam nazwy) był w normie, miałam drętwienie czubka języka, teraz doszły silne zawroty głowy i ból. Mój pierwszy lekarz stwierdził, że to borelioza(miałam osłabioną reakcje nerwu - czy coś takiego i wg niego wszystkie objawy na to wskazywały, niestety odszedł na emeryturę i zastąpila go dr, która po negatywnym WB stwierdziła, że to nie borelioza.
Nie upieram się przy boreliozie, ale nie wykluczam jej też, nie mialam siły,ani czasu na dalsze badania. Dodatkowo męczę się z nerwicą lękową i hipochondrią więc pewnie dla lekarzy jestem psychicznie chora i to ich diagnoza.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez *Wiola* 11 maja 2013, 23:52
renee.madison, Ehh, na lekarzy nie ma co liczyć w tym wypadku, . Ja mam dużo typowych objawów a uwierzyłam ,że to "tylko " nerwica. Dopiero jak mi się zaczęły problemy ze stawami a wyniki były ok, wyprosiłam skierowanie. O dziwo już Elisa wyszła mi pozytywna w jednej klasie , potem potwierdzenie w WB. Nie lekceważ , powtórz badania, co do metody to sama wiesz , wszystkie bywają zawodne :?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez renee.madison 12 maja 2013, 00:00
Miałaś szczęście w nieszczęściu, że badania wyszły pozytywnie. To otwiera Ci szansę do leczenia i wyleczenia.
Chcę powtórzyć badania niedługo, ale w jakimś labie zagranicznym (tam wykonują więcej klas). Póki co nawet jesli to borelka, to w remisji (stawy nie bolą już jakiś czas, zawroty głowy mogą być też nerwicowe-i tego się trzymam). Jak na razie walczę z silną nerwicą lękową, nie wiem co gorsze, a pewnie jedno nakręca drugie.

A Ty zaczełaś już leczenie antybiotykami? Objawy coś ustąpiły?

przez *Wiola* 12 maja 2013, 00:05
renee.madison, Ja myślę , a nawet jestem pewna ,.że to objawy są ze sobą powiązane,. Oczywiście nerwicę mogę też mieć , ale nasilenie objawów powoduje borelka.
Jeszcze nie zaczęłam leczenia , czekam na wizytę u lekarza ILADS - są kolejki , pewnie wiesz. Byłam u zakaźnika ale nie zaczęłam brać tego co mi przepisał, uznałam ,że nie ma sensu. Jadę już za kilka dni , więc chyba wkrótce zaczynam,. Teraz się wzmacniam , odgrzybiam na własną rękę.
Moderator

przez renee.madison 12 maja 2013, 00:11
Właśnie.. oddział zakaźny w PL to parodia leczenia, miałam wrażenie, że wiem więcej o boreliozie niż pani doktor.,a to nie jest dobry znak. Terapia ILADS kontrowersyjna, ale wg mnie skuteczniejsza niż 3 tygodnie z antybiotykiem, no, ale kolejki niesamowite... Powodzenia w leczeniu! Daj znać koniecznie co i jak :) Mam nadzieję, że za pół roku będziesz zdrowa zupełnie!

przez *Wiola* 12 maja 2013, 00:15
renee.madison, Dzięki:) Ja aż tak optymistycznie nie podchodzę, też się naczytałam i wiem ,że pół roku to byłby chyba cud ;) , ale zobaczymy.
3 tygodnie owszem skuteczne , ale tylko w momencie podjęcia leczenia natychmiast po ukąszeniu, po tylu latach gdzie to gówno zagnieździło się już wszędzie i obudowało leczyć trzeba latami i z różnym skutkiem :roll:
Moderator

przez renee.madison 12 maja 2013, 10:15
*Wiola*- po pół roku na pewno zauważysz różnicę :) Wiem, że borelka to ciężka rzecz do przegonienia,ale warto myśleć pozytywnie! Trzymam kciuki za Ciebie :) Czekam na info po wizycie u lekarza ILADS.

przez *Wiola* 12 maja 2013, 12:04
renee.madison, Ok, dziękuję , dam znać:)
Moderator

przez MARIAN1967 12 maja 2013, 18:41
Schiza77 napisał(a):

Jesli chodzi o wiek, mam 24 lata, a bóle kości i stawów jak przy osteoporozie. Może ciut za wcześnie, hmm?

Oj ,zdecydowanie za wcześnie.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez barbarakaliska 18 cze 2014, 09:56
MARIAN1967 napisał(a):
Schiza77 napisał(a):

Jesli chodzi o wiek, mam 24 lata, a bóle kości i stawów jak przy osteoporozie. Może ciut za wcześnie, hmm?

Oj ,zdecydowanie za wcześnie.

Też tak myślę.
Jak chcesz trochę więcej informacji o tej chorobie zaczerpnąć to przeczytaj chociażby xxxxxxxxxx
Ostatnio edytowano 18 cze 2014, 12:00 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam

przez Linkaaa 18 cze 2014, 11:21
z bolerka jest problem jezeli chodzi o djagnoze, nie ma "klasycznych" objawow poza moze rumieniem- ktory niby tez nie zawsze wystepuje. mi od pol roku wychodzi pozytywna w klasie igm ( WB) . pierwszy raz badali mnie w grudniu i uznali ze to mam, przeleczyli mnie ale ale neurologiczne dolegliwosci mi nie przeszly. w kwietniu dostalam sie na zakazny i znowu WB - pozytywny igm , w maju to samo. wiec wyglada ze nigdy tego gowna nie mialam, a wyniki wychodza z jakiegos powodu falszywe ( powodem moze byc toczen wiec nie wiem co gorsze...)
przy mojej psychice oczywiscie czulam wszystkie objawy ktore przeczyalam na necie...wiec grzebania po necie nie polecam
zwlaszcza ze znam kilka przypadkow wsrod znajomych i rodziny, to nie jestet taka zadka choroba i mozna sie wyleczyc, nawet w pozniejszym stadium
internet jest pelen "specjalistow " w tym temacie , wiele osob ktore sie na to leczylo nigdy tego nie mialo . kiedys trafilam na forum i znacznie pogorszylo to moj stan psychiczny. a nie warto!!!
jak dadza antybiotyki to nalezy zjesc a potem dbac o siebie , lepszej metody nie ma

przez *Wiola* 18 cze 2014, 12:02
Linkaaa, a ile czasu Cię "przleczyli" bo z Twojego postu wniskuję , że z miesiąc.?
Moderator

przez Linkaaa 18 cze 2014, 12:24
30 dni sumamedem

Sortuj wg