Jak walczycie, radzicie sobie z hipochondrią ???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pralinka1 15 kwi 2013, 22:36
Hipochondria to koszmar mojego życia. Mimo, że chodzę na psychoterapię nie widzę jakiegokolwiek polepszenia samopoczucia. Dominuje ciągły paraliżujący lęk o zdrowie. Wręcz mam wrażenie, że ostatnio objawy nawet się nasiliły. Nie ma dnia, żeby mi coś nie dolegało. I zawsze ten sam mechanizm: jakiś objaw, czytanie, wkręcanie sobie, paniczny narastający lęk, wizyta u lekarza i albo wykluczenie choroby i następnego dnia coś nowego, albo drugi, trzeci lekarz itd.
Pewnie wszyscy to znacie. Najgorsze są objawy, które do końca niewyjaśnione wciąż podsycają napięcie i trwają całymi miesiącami.
Błagam, ludzie piszcie jak sobie radzicie, co robicie - piszcie o wszystkim.
Był już wątek o chorobach, jakie sobie przypisujemy ale jakoś ostatnio umarł i nic się tam nie dzieje.
Bądźmy dla siebie wsparciem ...

przez wysłowiona 16 kwi 2013, 10:29
I zawsze ten sam mechanizm: jakiś objaw, czytanie, wkręcanie sobie, paniczny narastający lęk, wizyta u lekarza i albo wykluczenie choroby i następnego dnia coś nowego, albo drugi, trzeci lekarz itd.

Znasz wzorzec, przerwij go. Ostatnio miałam nawrót hipochondrii, ale za którymś razem zacisnęłam zęby i nie sprawdziłam objawów w internecie. Zajęłam się czymś i jest coraz lepiej. Chociaż ciągle mam wrażenie, że po prostu umieram i nie da się tego odwrócić, w pewnym sensie mam świadomość, że to nieprawda. Po prostu spróbuj przerwać wzorzec: miej objawy, nie sprawdzaj. Choćby nie wiem, jak bolało.

Poza tym zauważ, że lęk jest zawsze o wiele większy po ustaleniu, co to za choroba. Wtedy już jest o wiele gorzej, trzeba iść do lekarza i myśleć o tym. Postaraj się zapobiegać na wcześniejszym etapie.

przez Viii 17 kwi 2013, 14:27

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez julkaapril 29 kwi 2013, 23:14
PRzydatny filmik :D W sam raz na dzisiejszy dzień..kiedy kolejny lekarz..kolejny neurolog powiedzial, że jestem zdrowa..bo przypisywałam sobie"modną" teraz chorobę..a co xD

Wygram z Tobą ty wstrętna s*ko^^ paskudna choroba ..
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

Sortuj wg