Wątpliowśći czy to aby na pewno nerwica ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez DaNNio 13 kwi 2013, 12:27
Witam wszystkich otóż chciałem sie z wami podzielić moim spostrzeżeniem ! Zastanówcie się czy np wasza nerwica nie wzięła się od stanu waszego organizmu..ja po około 4 miesiącach walki z nerwicą uświadamiam sobie że to nie była nerwica lecz odpowiedź organizmu na jakiegoś grzyba bakterii itp ! U mnie nerwica pojawiała sie stopniowo..najpierw problemy z stresem potem sprawy brzuchowe następnie z oddychaniem a potem atak paniki wraz z mętami w oczach śniegiem optycznym ! Zanim były objawy nerwicowe miałem anginę , zapalenie ucha , zatoki oraz różyczkę i ogólnie czułem sie słabo a nigdy wcześniej nie chorowałem ! To samo tyczy się ogólnego wyglądu..połamane paznokcie nalot na języku sucha skóra i wiele wiele innych teraz po 4 miesiącach diety sportu zmiany myślenia nerwicy nie ma ! Paznkocie wyglądają normalnie , język też..nawet męty po znikały ! A więc nie wszystko jest typową nerwicą..czasem to tylko objaw złej kondycji organizmu :P

przez Abradab 13 kwi 2013, 14:19
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Moim zdaniem stan zdrowia jest pochodną stanu psychicznego. Sam przyznałeś, że miałeś problemy ze stresem, a on może wywołać różne objawy rujnując nasz organizm. Wątpię czy w stanie ciągłego napięcia myślałeś o racjonalnym odżywianiu, a ono ma znaczny wpływ na kondycję naszego organizmu (np. skóry czy paznokci). Z drugiej strony słowo 'nerwica' wydaje mi się w tym przypadku zbyt mocne. W tym przypadku określiłbym to raczej jako chwilowe załamanie nerwowe ;)

przez DaNNio 13 kwi 2013, 14:49
A mi się wydaje że w moim przypadku było na odwrót ponieważ ja jestem osoba bez stresową i to wszystko się zaczeło kiedy mocno przekroczyłem barierę normalności tzn nie jadłem , piłem , nie spałem i takie różne..tym bardziej że to wszystko odbywało się stopniowo. A poza tym nie wiem co ma wspólnego napięcie z jedzeniem..ponieważ od zawsze odżywiałem sie raczej kiepsko co uległo ogromnej poprawie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wysłowiona 13 kwi 2013, 18:54
Oboje macie rację^^ To, o czym pisze Abradab, to dziedzina psychoimmunologii. No i rzeczywiście, nawet jesteśmy w stanie wskazać, które konkretnie negatywne emocje wpływają na rozwój jakich chorób. Ale na odwrót też bywa i ten "manifest" autora jest jak najbardziej na miejscu. Ja na diecie niskowęglowodanowej potrafiłam czuć się jak w normalnej depresji. A wystarczyło tylko wrócić do normalnej diety i poczekać dzien czy dwa. Często to na przykład niedobór witamin B lub magnezu wpływa na organizm w ten sposób. No i czasami to poważniejsza choroba. Dlatego walcząc z jakimkolwiek zaburzeniem psychicznym warto zadbać o dietę, odpowiednią opiekę lekarską, zdrowy sen i formę.

przez disassociative 13 kwi 2013, 19:31
Hej DaNNio chciałbym zamienic pare slow, gg podslyam na priv

Sortuj wg