Jak pokonać swój lęk ...?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kasz25 11 kwi 2013, 17:49
Witam zakładam ten temat ,żeby sobie pomoc i może ktoś z tego będzie mógł skorzystać. Gdy była zima było łatwiej ponarzekać . Każdy mówił , że niema gdzie iść "trzeba zamulać w domu". Było na co zwalić , bo Zima zimno... Teraz zaczyna się wyłaniać więcej osób na "blokach". Jest ciepło,jasno ,natura karze nam wyjść z domu (Tylko właściwie po co jak wszędzie tylko lęki i fobie..). Kiedy wyglądam przez okno chce wyjść chce uprawiać sport jak dawniej .Chcę coś zrobić tylko , właśnie tylko co. Przeraża mnie to po prostu , czuje jak ściska mnie w żołądku ,mam nogi z waty, boje się ,boje się wszystkiego jak dziecko . Nie wiem jak mam walczyć .Czuję w głębi serca , że jest to walka z wiatrakami i chce się poddać lecz wiem , że muszę iść dalej jak maszyna bez uczuć i walczyć.

Nie wiem jak mam walczyć ze złem . Zło które mnie opanowuje jest nie do zniesienia . Moje życie to nerwy stres i jedno wielkie G ...

przez vifi 12 kwi 2013, 00:33
Wyjdź po prostu na spacer. Natura sama potrafi przemówić do organizmu.
Z jakim złem walczysz? Potem poszukaj terapii żeby ktoś ci towarzyszył w tej walce.
Jeśli jest się znerwicowanym nie trzeba narzekać na pogodę. Możesz wychodzić i w zimę.
Czuję w głębi serca , że jest to walka z wiatrakami i chce się poddać lecz wiem , że muszę iść dalej jak maszyna bez uczuć i walczyć
Nie musisz iść jak maszyna bez uczuć, bo zaczną tobą kierować. Zaczynając od tego że uwierzyłeś że to jest walka z wiatrakami. Po prostu nie powinny przejmować nad tobą kontroli i wmawiać ci jakiś głupich rzeczy. Czasami walka składa się z 999 upadków. Byleby nie było mniej powstań.
Jeśli chcesz uprawiać sport to może zapisz się do jakiegoś klubu czy coś w tym stylu. Jakieś regularne spotkania może by cię pobudziły do wyjścia. Nie musi być od razu tak jak kiedyś.

przez zubryk 12 kwi 2013, 11:46
Najważniejsze, to uzmysłowić sobie, że nie można lęku pokonać ot tak, natychmiastowo, jak pstryknięciem palców. To długotrwały, bolesny proces, usiany wilczymi dołami, zwątpieniem ale i pięknymi, ukwieconymi łąkami. Trzeba uparcie dążyć do celu. Zmiany nie będą widoczne natychmiastowo. Można je zauważyć po pół roku, kiedy porówna się swoje życie po tak dużym przeskoku czasowym, o ile wszystko toczy się ok.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 12 kwi 2013, 12:15
no cóż ciężka sprawa. temat był poruszany na forum może ktoś cię zainspiruje. trzymaj się!
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez wysłowiona 12 kwi 2013, 15:07
vifi już o tym pisał, nie idź bez uczuć. Uczucia są fajne, zwłaszcza, gdy są pozytywne ;)

Może spróbuj małymi kroczkami? Zapisz sobie gdzieś i powieś w widocznym miejscu: listę czynności, które Cię przerażają (i od których dostajesz tego bólu żołądka, który też bardzo barwnie wspominam) i odznaczaj, jeśli uda Ci się realizować je bez strachu. Zacznij najlepiej od czegoś małego, na przykład spacer. Potem spacer i swobodna rozmowa z kimś. Powtórz to kilka razy i jak poczujesz się lepiej, spróbuj następnej rzeczy. Jeśli potraktujesz tę listę zadań z należytą powagą i będziesz obserwował swoje postępy, naprawdę może wnieść dużo. Co myślisz?

przez kasz25 15 kwi 2013, 10:27
Ide dzisiaj do psychologa napisz co i jak

przez wysłowiona 15 kwi 2013, 12:39
Powodzenia z tym ;) I napisz koniecznie

przez kasz25 16 kwi 2013, 12:58
omuwilismy wyniki badań .. wyszlo ze mam problemy z kontaktami z innymi ludzmi iq wyszlo jedno powyżej przecietnej a dwa ponizej .

Mówiła żebym mial postawe ciała otwartą na ludzi a nie zamknieta i zebym treanował uspokajanie oddechu nastepna wizyta za miecha po kontakcie z psychiatra

przez wysłowiona 16 kwi 2013, 13:03
O, szkoda, że tak długo musisz czekać. Co do postawy ciała, bardzo fajne ćwiczenie, daje dużo korzyści. Ja mogę dodać od siebie- odsłonięty brzuch i klatka piersiowa, broda do góry, utrzymuj kontakt wzrokowy, uśmiechaj się. To nie naprawi Ci życia samo, ale badania wykazały, że ma wpływ na nastrój, więc może pomóc. Zamierzasz próbować?:)

przez kasz25 16 kwi 2013, 13:09
Już probuje i mi wychodzi na plus wzialem jej slowa do siebie i jakos lepiej troche

Sortuj wg