Nie mogę odnaleźć się między ludźmi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez psyche11 11 kwi 2013, 17:29
Witam! Mam 18 lat. Mój problem polega na tym, że odkąd pamiętam będąc wśród ludzi odczuwam silny lęk, nie potrafię patrzeć im w oczy, czasem nawet trzęsę się ze strachu i mam zawroty głowy. Ponadto jestem bardzo małomówny, zamknięty w sobie, czasem wręcz przewrażliwiony. Często pogrążam się w samotności, z którą z jednej strony mi dobrze, a z drugiej jest to dla mnie straszna udręka. Z typu osobowości mam cechy głównie flegmatyka i melancholika. Nienawidzę wychodzić z domu. W szkole jest mi szalenie ciężko wysiedzieć i odliczam każdą minutę do końca lekcji żeby nie zwariować. W dodatku od jakiegoś czasu są mi obojętne sprawy innych ludzi, nie potrafię się nimi zainteresować, choć bardzo bym chciał. Zazdroszczę ludziom z poczuciem humoru, którzy są otoczeni przyjaciółmi i znajomymi. Bardzo staram się poprzez pracę i zmuszanie się do wychodzenia na imprezy, aby stać się bardziej towarzyski i pozbyć się egoizmu, który sprawia, że jestem samotny. Jednak niewiele to pomaga. Co mogę zrobić by odnaleźć się między ludźmi i czuć się wśród nich dobrze i swobodnie?

przez nieboszczyk 11 kwi 2013, 17:50
ty masz dopiero 18 lat a może być tak samo kiedy będziesz miał 34 lata i stwierdzisz że niema na co czekać.wiek nie gra tu roli.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Candy14 11 kwi 2013, 17:54
psyche11, moze nie rzucaj sie od razu na gleboka wode i imprezy..zacznij socjalizowac kameralnie wsrod jednej, dwoch, kilku osob
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez franklin2 13 kwi 2013, 14:21
nie wydaje mi się żebyś był egoistą, tak jak napisałeś że musisz sie wyzbyc egoizmu. Poprostu masz problem, z którym samemu będzie Ci pewnie ciężko przełamać. Tak przez forum jest trudno pomóc, najlepsza jest chyba rozmowa z kims na żywo. Ale jedno co mogę radzić to nie próbuj na siłę wychodzić i starać się być towarzyski, to wiem z własnego doświadczenia. ;)

Sortuj wg