Zdwojona siła ? Objawy jak przy chorobie serca ...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez marianski696 07 kwi 2013, 10:28
Witam, tak na prawdę piszę, aby się uspokoić. Ostatnio moje duszności bardzo się nasiliły, muszę naprawdę sporo kombinować aby wziąć oddech. Trwają one cały czas, i tylko podczas snu mogę odpocząć bo raczej się nie budzę z ich powodu. Do tego dochodzi promienujący ból barku, lewej ręki, do samego palca, czasami boli jedna z tych rzeczy. Przy większym ataku duszności np. ostatnio w samochodzie, albo sklepie. drętwieją mi opuszki palców lub całe ręce i czasami nogi, szczególnie pięty. Zdarzają się również mroczki przed oczami i dość często mam zdrętwiałe plecy, tak jakby znieczulone. Ostatnio jeszcze ból na sodku klatki tak jakby na wysokości barku oraz zmęczenie po obudzeniu się mimo porządnego spania.

Wylądowałem na pogotowiu w czasie ogromnego ataku który w zasadzie właśnie cały czas trwa.... czasami jest lepiej czasami gorzej, ale ja już nie mam siły... robili mi ekg chyba z 5 razy, prześwietlenie klatki, badania krwi ( miałem mały potas, ale uzupełnili mi go i nawet chyba gorzej było ). Zrobiłem jeszcze prywatnie usg tarczycy, echo serca, i spirometrie której nie mogłem poprawnie wykonać, ta ostatnia wykazała obturacje oskrzeli, lekarz stwierdził, że mam astmę i przepisał leki które nic mi nie dają. Nie wiem co mam robić. To może być astma nałożona z nerwicą ? Czy cisnąć w stronę serca ? Podpowiedzcie coś...

przez *Monika* 08 kwi 2013, 01:00
marianski696, Myślę, że skoro wykryto astmę, to należy ją leczyć.
Ponadto warto wykonać badania serca, jeśli czujesz się zaniepokojony. Usg mięśnia sercowego.
Zaburzenia lękowe mogły też nałożyć się z wykrytą chorobą, wszystko możliwe.
Ale może okazać się też, że astma potęguje u Ciebie lęk, więc jeśli ją względnie opanujesz stosując się do zaleceń lekarza, to Twoje stany związane z atakami paniki przejdą.
Obrazek
Główny Moderator

przez marianski696 08 kwi 2013, 11:24
*Monika*, Echo było robione i wyszło dobrze tarczyca i inne badania również, prócz tej spirometrii na podstawie której lekarz stwierdził astmę. Niepokoi mnie ten ból promieniując, z tego co czytałem w nerwicy nie promieniuje... nie wiem co mam robić , warto wydawać pieniądze na kolejne echo serca ? Robiłem ponoć u jednego z lepszych w Krakowie kardiologów... boję się, że padnę w końcu gdzieś i będą o mnie mówić w tv jak o kolejnym przypadku niedopatrzeń lekarskich ;)...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 09 kwi 2013, 01:43
marianski696, a ekg wysiłkowe robiłeś? Miałeś prześwietlany mięsień sercowy?
Może jednak warto powtórzyć wizytę o kardiologa, żebyś uspokoił się?
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 09 kwi 2013, 02:25
marianski696, A masz przy tym ataki paniki? W ogóle masz nerwicę? Masz powody ,żeby ją mieć?
Moderator

przez marianski696 09 kwi 2013, 10:33
*Monika*, Ekg wysiłkowe nie, a co do prześwietlenia serca to chyba jest to samo co echo, więc to miałem robione.

*Wiola*, Myślę, że powody by się znalazły , kiedyś nawet miałem chodzić na terapię , ale jakoś olałem. Leków też nie brałem chociaż przepisaną miałem paroksetyne. Bałem i boję się brać leki, boję się, że uspakajający zwęzy mi oskrzela a pobudzający np. rozszerzający oskrzela spowoduje coś z sercem. Czytam cały czas o tych dusznościach i bólach, zastanawiam się na boleriozą i innymi, ale nie mam tylu pieniędzy, żeby zrobić 1000 badań i wykluczyć wszystkie choroby , a badania na fundusz życia by mi nie starczyło, bo są takie terminy.

Dziś jadąc do pracy z ojcem w samochodzie zrobiło mi się okropnie duszno nogi i ręce mi zdrętwiały i miałem takie momenty w któych myślalem, że "odjadę" , uczucie odchodzenia. Musiałem wrócić do domu, i idę niedługo do lekarza internisty, biorę skierowanie do kardiologa, dobrego pulmonologa i będziemy się dalej badać.

przez *Wiola* 09 kwi 2013, 11:43
marianski696, Myślę .,że może to być "tylko" nerwica, ale z drugiej strony warto wykluczyć inne przyczyny, więc ciśnij , niech Cię badają ;)
Moderator

przez marianski696 09 kwi 2013, 14:21
Lekarz internista mówi kolejny raz, że jest to jego zdaniem silna nerwica. Polecił wizytę u psychiatry i branie leków. Wezmę wszystko, byle tylko to wszystko się skończyło...

przez KonradGorak 09 kwi 2013, 15:07
marianski696 napisał(a):Lekarz internista mówi kolejny raz, że jest to jego zdaniem silna nerwica. Polecił wizytę u psychiatry i branie leków. Wezmę wszystko, byle tylko to wszystko się skończyło...

Oczywiście że nerwica. A lekarz, który robił Ci spirometrię albo nie wiedział w jakim
jesteś stanie emocjonalnym albo był niedouczony. Nerwica bardzo często daje
podobne wyniki jeśli chodzi o badania oskrzelowo-płucne. Potrafi zmniejszać
wydolność płuc nawet o kilkadziesiąt procent więc nie masz się po co nakręcać
sprawą astmy. Objawy, które opisujesz to mechanizm obronny Twojego organizmu.
Nie pozwalasz sobie na odczuwanie i wydobywanie się pewnych emocji więc idzie
to w objawy. Mówisz, że weźmiesz i zrobisz cokolwiek, żeby się tego pozbyć,
dlatego zapraszam na darmową konsultację - dowiesz się jak zakończyć ten
kalejdoskop objawów.

Jeśli decydujesz się na leki pamiętaj o tym, że organizm się nimi nasyca i w
pewnym momencie potrzeba silniejszych dawek lub zmiany leków. A wszystko
to tylko maskuje problem, który siedzie w Tobie. Ciekawe jest to że Ty dokładnie
wiesz co to jest, tylko ciężko jest Ci to przyznać przed samym sobą co Cię boli
w życiu i co kładzie na Tobie taką presję. Tak jak powiedziałem, masz opcje,
które dał Ci lekarz lub opcje, którą daję Ci ja. Uwierz, że kiedy pracuję z mężczyznami,
to objawy, które opisujesz są najczęściej zgłaszanym powodem podjęcia terapii.

Kiedy ja sam wiele lat temu zostawiłem te objawy samemu sobie o mały włos
nie pogrzebałem szansy na stworzenie cudownej rodziny, objawy sprowadziły
mnie na samo dno. Nie byłem w stanie się ruszyć z łóżka. Ale da się to zmienić,
tylko zacznij działać.
Konrad Gorak
Podróżnik, Trener, Terapeuta, Tata,
Dawacz, Słuchacz, Mąż, Człowiek, Psycholog,
Odkrywca, Poszukiwacz, Rewolucjonista

Trener Sukcesu i Inteligencji Emocjonalnej
www.sukcescoach.pl

Sortuj wg