Nerwica lękowa - pytanie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica lękowa - pytanie

przez paulita 22 mar 2013, 14:57
Być może,że to stres,problemy z kasą,wiele obowiązków,ciągle dzieci nie mam czasm siły na to wszystko,teraz też czuję ciężką głowę,płacze....Boje się co będzie z moimi dziećmi jeśli umrę,morfologie mam ok tylko płytek krwi za mało,neurolog tak jak pisałam tylko mnie obstukał i stwierdził,że odruchy są ok ale poobserwujemy i kazał brać ten nerwomax ale czy takie rzeczy mogą się dziać samoistnie bez choroby :( ??????
„Bóg nigdy nie daje duszy większego ciężaru niż jest ona w stanie unieść".

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 22 mar 2013, 15:02
Myśle, że powinno mnie to choć trochę uspokoić, ciężko uwierzyć, że to tylko lęk, wymysły mojego mózgu, z każdym atakiem jest myśl, że coś się tym razem stanie mimo, że minęło już pół roku i nic się ze mną nie stało. Ciągle jest ten głupi lęk i te myśli

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 22 mar 2013, 15:02
paulita, tak przecież Ci piszemy,ze objawy nerwicowe to cała gama zróznicowanych objawów.Gdybym miała swoje opisać strony by nie starczyło także spokojnie to tylko nerwica ;)
da sie nad tym przy pomocy leków i terapii zapanować.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica lękowa - pytanie

przez znudzona-ona 22 mar 2013, 15:05
ja chcę poczytać przystępne opracowania na temat mechanizmów powstawania lęków i natrętnych myśli! ja chcę!!! mogę dostać taką lekturę? :smile:
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Nerwica lękowa - pytanie

przez paulita 22 mar 2013, 15:05
Zastanawiam się ciągle czy zadzwonić do pani psycholog i się umówić,czy tylko ten psychiatra...?

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 22 mar 2013, 15:08
paulita napisał(a):Zastanawiam się ciągle czy zadzwonić do pani psycholog i się umówić,czy tylko ten psychiatra...?

Umów sie także do psychologa same leki to nie wszytko.
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez paulita 22 mar 2013, 15:11
W domu wszyscy ciągle mi powtarzają,że nerwica - "napewno nie masz żadnego guza,czy zakrzepicy" tak słyszę - "nikt w rodzinie nie miał zakrzepicy,guza muzgu po kim to masz mieć" - i to słyszę ,ale jest u mnie w rodzinie nowotwór,obaj dziadkowie nowotwory,babcia nowotwór,moja mama też,dziadkowie już nie żyją babcia i mama na szczęście żyją... na prawdę boję się,że mam guza ...strasznie..:(

Nerwica lękowa - pytanie

przez wysłowiona 22 mar 2013, 15:11
Myśle, że powinno mnie to choć trochę uspokoić, ciężko uwierzyć, że to tylko lęk

Dokładnie znam to uczucie ;) To wyślę Ci prywatną wiadomość z jakimś artykułem przed wieczorem.
edit, widzę, że większe zapotrzebowanie:D Mam książkę, która opisuje cały mechanizm. Postaram się znalezc coś równie przystępnego, a może będzie ebook w sieci. Zaraz poszukam ;)

Nerwica lękowa - pytanie

przez paulita 22 mar 2013, 15:13
Zadzwonię do psychologa u którego już byłam,ta pani stwierdziła,że mogę iść do neurologa ale ona wie co ja usłyszę...ja chcę normalnie żyć,cieszyć się dziećmi mężem,życiem po prostu..przstać się bać i płakać,chce żeby te okropne uciski,ciężka głowa itd przeszły,a mam je prawie co dzień,czasem mijają :(

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 22 mar 2013, 15:17
paulita napisał(a):Zadzwonię do psychologa u którego już byłam,ta pani stwierdziła,że mogę iść do neurologa ale ona wie co ja usłyszę...ja chcę normalnie żyć,cieszyć się dziećmi mężem,życiem po prostu..przstać się bać i płakać,chce żeby te okropne uciski,ciężka głowa itd przeszły,a mam je prawie co dzień,czasem mijają :(

To popracuj nad tym także oprócz leków na terapii samo nic sie nie zrobi jakies przyczyny to ma i nalezy ich docieć po czym popracowac nad nimi.Wymaga to cierpliwości i czasu.
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez paulita 22 mar 2013, 15:23
Saraid wiesz wydaje mi się,że ja potrzebuję bliskości,mam dzieci,ale sama potrzebuję mamy która po prostu będzie która mnie przytuli,ja czuję brak tego nie wiem pani Psycholog po dwuch wizytach u niej stwierdziła,że winna jest moja mama która miała wiecznie mało czasu dla mnie,problemy finansowe jakie przechodzę,stresy w ciąży jakie miałam przez teścia oraz śmierć dziadka..:( nigdy wcześniej nic mi nie dolegało,czasem bolała głowa,czy byłam przeziębiona,a teraz potrafię sprawdzać mój wzrok,czy włosy mi nie wypadają,czy mam równowage prawidłową,sprawdzam czy głowa nie boli,czy mdłości nie mam i długo by tak wymieniać :( Będę się starać obiecuję,a czy mogę liczyć na wsparcie z Waszej strony..?

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 22 mar 2013, 15:26
paulita, Na wsparcie nasze zawsze :D mozesz liczyć
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez paulita 22 mar 2013, 15:33
Dziękuję,mam nadzieję,że to się nie okarze żadną poważną chorobą,a tylko ta nerwicą z którą będę próbowała walczyć dla rodziny a przede wszystkim dla siebie,dla własnego konfortu i lepszego życia!! Jak też mnie dziś dokucza ból w oku,ale nie będę czytać postaram się powstrzymać.. Dziś jak odebrałam wynik d-dimer w krwi też się przeraziłam wynik 0.41 ug/mL przedział labolatorium 0.0 - 0.50 ug/mL więc mieszczę się ale chyba nie jest najlepiej,przez co znów zaczełam myśleć o zakrzepicy,aczkolwiek w wynikach morfologi wyszło,że płytek krwi mam za mało ( to one odpowiadają za proces krzepnięcia) ach.. czasami myślę,że zwarjuję,co Wy robicie,że dajecie sobie radę...jak pozbyć się natrętnych myśli o chorobach i śmierci...? I jak pogodzić się z tymi nie przyjemnymi dolegliwościami ???? Teraz biorę Deprenim czy coś takiego i witaminy może to da mi jakąś ulgę,nie chciała bym się za bardzo faszerować lekami...

Nerwica lękowa - pytanie

przez wysłowiona 22 mar 2013, 15:33
Oczywiście, że możesz liczyć na wsparcie. I w odpowiedzi na Twoje pytanie- nerwica może wywołać naprawdę mnóstwo objawów somatycznych. U mnie w rodzinie zdarzały się sytuacje, gdzie kobiety dzwoniły na pogotowie, jechały do szpitala, a potem okazywało się, że to atak paniki. Ból jest realny, strach też, wrażenie, że jest się chorym wydaje się zazwyczaj uzasadnione, a okazuje się, że to nerwica ;)

Sortuj wg