Nerwica lękowa - pytanie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 21 mar 2013, 18:25
Witam, od pół roku choruje na nerwicę lękową. Czy normalne jest, że odkąd dostałam pierwszy atak lęku cały czas boję się, że może to być opętanie? nie umiem wyjaśnić sobie tych nagłych ataków strachu i codziennie myślę, że jestem opętana :( Czy coś jest ze mną nie tak? :(

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 21 mar 2013, 18:32
Dorota20, Witaj nerwica lękowa polegą na róznego rodzaju lękach u Ciebie wystapiły akurat takie .Leczysz się?leki?terapia?
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 21 mar 2013, 18:40
Dlaczego właśnie takie myśli a nie inne? :( , bardzo mnie to męczy nie mogę być sama, w nocy śpię z włączoną lampką jeśli w ogóle zasnę, jak pozbyć się tych głupich myśli, które tylko nakręcają strach :( skąd wziął się u mnie strach akurat przed opętaniem? :( jak dostałam pierwszy atak nie wiedziałam co się ze mną dzieje i pierwsza myśl "to opętanie" Od tego czasu nie umiem inaczej tego sobie tłumaczyć.
Tak leczę się, 2 tygodnie brałam xanax, od 3 tygodni biorę doxepin 3 x 1, ale wydaje mi się, że nie ma poprawy i to także napędza mi ten okropny strach. od półroku jestem wrakiem, boję się najmniejszego hałasu, w kinie w połowie filmu musiałam wyjść, na niczym nie mogę się skupić, nie wysypiam się, rano ciężko mi wstać z łóżka, nie wiem jak sobie to wszystko tłumaczyć, skąd się to u mnie wzięło :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 21 mar 2013, 18:46
Dorota20, krótko bierzesz leki więc poczekaj natomist aby się dowiedzieć skąd akurat takie ,a nie inne leki u Ciebie wystepują powinnas iść na terapię i to przepracować .
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 21 mar 2013, 18:48
Ale czy mogę mieć pewność, że mi to nie grozi? Że to tylko wymysł mojego mózgu? :(

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 21 mar 2013, 18:50
Dorota20, spokojnie ,możesz być pewna tylko idż na terapie i popracuj nad tym wkręcamy sobie sami przerózne rzeczy.
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 21 mar 2013, 18:58
Wstydzę się powiedzieć o tym mojej Pani Doktor, byłam dopiero na 1 wizycie, ale nie powiedziałam o tym głupim strachu, bałam się co usłyszę i że to naprawdę może być to... Nigdy w życiu nie czułam tak okropnego strachu jaki odczuwam codziennie od pół roku, nie myślałam, że mnie coś takiego spotka i że taka choroba w ogóle istnieje, to straszne co nerwica robi z człowiekiem. Leki na początku też działały na mnie negatywnie, tak jakby wszystkie objawy się nasiliły... od kilku dni jest jakoś tak "normalniej"

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 21 mar 2013, 19:01
Dorota20, wstydzisz?a niby czego?zaręczam ,że słyszała nie takie opowieści wiec to nic takiego nawet powinnas powiedzieć bo to Twój najwiekszy problem.Leki musze mieć swój czas by w pełni zadziałać teraz bedzie juz tylko lepiej.
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 21 mar 2013, 19:14
na następnej wizycie na pewno o tym powiem, teraz jest mi jakoś lżej. Najgorsze jest to, że przez tą chorobę z 21 letniej dziewczyny stałam się dzieckiem, które boi się hałasu, ciemności, nie może być sama a w nocy czasem kreci się kilka godzin zanim zaśnie:( Boję się praktycznie wszystkiego, cały czas się trzęsę, czuję ucisk w klatce piersiowej, w gardle, nie umiem się "wyluzować", ataki dostaje nawet w pizzeri, kinie, barze... nigdzie już nie wychodzę bo wtedy jest tylko gorzej :( na niczym nie potrafię się skupić bo myślę czy dostanę znowu za chwile atak czy nie :( jestem wykończona

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 21 mar 2013, 19:22
Dorota20, Rozumiem doskonale,ale leki plus terapia Ci pomogą .
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 21 mar 2013, 19:25
Dziękuje za pomoc! :) Pozdrawiam serdecznie

Nerwica lękowa - pytanie

przez Saraid 21 mar 2013, 19:27
Dorota20, :papa: Wzajemnie :D
Saraid

Nerwica lękowa - pytanie

przez Dorota20 22 mar 2013, 13:31
Mam jeszcze pytanie, czy ten lęk przed opętaniem może oznaczać coś innego niż nerwicę? czy nerwica lękowa może zamienić w coś poważniejszego?

Nerwica lękowa - pytanie

przez wysłowiona 22 mar 2013, 13:49
Mam jeszcze pytanie, czy ten lęk przed opętaniem może oznaczać coś innego niż nerwicę? czy nerwica lękowa może zamienić w coś poważniejszego?

Co masz dokładnie na myśli? Nerwica potrafi zrobić takie rzeczy z człowiekiem samodzielnie, nie potrzebuje do tego pomocy ;) I raczej nie przekształci się w nic innego. A na pewno nie przekształci się z samego zamartwiania. To może ją co najwyżej pogłębić.

jak dostałam pierwszy atak nie wiedziałam co się ze mną dzieje i pierwsza myśl "to opętanie" Od tego czasu nie umiem inaczej tego sobie tłumaczyć.

Nie martw się, poczytaj tutaj na forum (ale nie za dużo:) ) jakie lęki potrafią dręczyć ludzi z nerwicą lękową. Myśl, że tak naprawdę nie istniejesz, że popadniesz w schizofrenie, że umrzesz, że masz poważną chorobę somatyczną itp. itd. I wszystkie te lęki mają ze sobą jedną wspólną cechą- ich źródłem jest nerwica i nie są one podparte żadnymi dowodami.
Z tym strachem przed spaniem miałam to samo, co Ty. Kiedy zostawałam sama w domu, jedyne co mogłam robić, to siedzieć do rana, zazwyczaj z nożem w ręku i z podwyższonym poziomem adrenaliny przez cały ten czas. Nie miałam dokładnie lęku przed opętaniem, u mnie to był strach przed tym, że zwariuję, że będę miała halucynacje. I czasami mi się wydawało, że jestem już na granicy, ale jak już wielokrotnie na tym forum pisano- ludzie nie wariują od myśli o zwariowaniu. Tak samo jest z opętaniem. Musisz sobie zdać sprawę z tego, że to się zdarzyło wielu ludziom przed Tobą i jedyne co mieli, to nerwica. Nie więcej ;)
Jeśli będziesz odpowiednio dużo pracować nad sobą, to minie. I w takim momencie na myśl "jestem opętana" będziesz wzruszać ramionami i myśleć "co za głupi pomysł".

Sortuj wg