Uczucie wiecznego strachu mimo braku powodów

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bartekwroclove 19 mar 2013, 09:56
Dzień dobry mam na imię Bartek,trafiłem tutaj z pytaniem na które nie znam odpowiedzi może ktoś z Was ma podobą sytuacje do mojej.

Od kilkunastu dni mam takie dziwne uczucie jak ma osoba która nagle przestraszy się czegoś .ból w klatce piersiowej i takie jakby uczucie strachu (mimo,że nie mam czego bać się, większych problemów życiowych tez nie mam) Kiedyś miałem podobną sytuacje zrobiłem badania serca miałem sprawdzane płuca i okazało się,że jestem zdrowy.Takie uczucie mam raz na miesiąc może dwa od roku i trzyma mnie róznie raz kilka godzin innym razem kilka dni teraz natomiast jest to nasilone tak zle jeszcze nie było.
Nie wiem co powinienem zrobić do psychiatry chyba nie muszę iść skoro psychicznie czuję się dobrze? ten strach nie dotyczy tego,że boję się czegoś tylko fizycznie jest uczucie strachu(ból)
z góry dziękuję za wskazówki.

przez Saraid 19 mar 2013, 11:03
bartekwroclove, psychosomatyka czyli Nie istnieje taka choroba ciała, która byłaby oddzielona od duszy. Być może coś Cię męczy,trapi objawia się to takimi bólami,tym bardziej,że wyniki masz dobre.Przeżyłeś lub przezywasz jakieś stresowe sytuacje z którymi sobie nie radzisz?Zastanów się nad tym
pomyślałabym w Twoim przypadku o psychoterapii ponieważ takie reakcje ciała mają swoją przyczynę warto by dociec skąd one się wzięły,popracować nad nimi.
Saraid

Sortuj wg