Jak pokonać lęk przed wyjściem z domu?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lofenna 19 kwi 2013, 01:39
Najbardziej komfortowo i bezpiecznie czuje sie w lozku. Kiedy wychodze na zewnatrz brakuje mi miejsca gdzie moglabym sie polozyc. Uwielbiam moje sny --- nie lubie rzeczywistosci. Zupelnie nie tesknie za ludzmi. Jedynie za natura.

przez koszykova 19 kwi 2013, 22:57
lofenna, gdyby nie koszmary to moglabym spedzac czas w snach... też nie tesknie za ludzmi, malo tego czuje do nich wstret, a jak zaczna sie na mnie patrzyc to zaczynam sie denerwowac, zloscic...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

przez gosiak71 21 maja 2013, 10:04
Mam już dosyć tego lęku ... czuję się gorsza od innych, mniej wartościowa...
Terapia pomogła mi w jakiś sposób , jednak to nadal siedzi we mnie ,gdzieś głęboko zakorzenione, czuję się strasznie ograniczona :(
Nie wiem , może kiedyś będzie lepiej...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Viii 21 maja 2013, 15:07
Pokonać lęk przed wyjściem z domu należy stopniowo. Krok po kroczku - po to by widzieć i czuć że po 1 - jest to możliwe a po 2 - jesteś w stanie to zrobić.
krok po kroczku... nie szarpać, tylko iść do przodu tyle na ile starcza nam siły. Najważniejsze jest chyba to ażeby nie karać się i nie oceniać - jedyne co powinno się robić to kibicować sobie i głaskać się po głowie dziękując za każdy mały krok do przodu.
Krok do przodu i oswajać się z otoczeniem... krok do przodu i oswajać się z emocjami które nam towarzyszą. Nie odganiać ich i nie przeczyć im - tylko akceptować i czuć w pełni.
Można poprosić bliską nam osobę o towarzyszenia nam w tych podróżach.

przez gosiak71 22 maja 2013, 11:39
Viii, bardzo Ci dziękuję za to co napisałeś, masz rację , nie należy oceniać się ,karać, tylko docenić to co udało się już zrobić ( choćby to był minimalny kroczek ). Dla jednych wyzwaniem jest podróż dookoła świata dla innych wyjście do sklepu...

przez Candy14 22 maja 2013, 11:45
Viii, :uklon: dokladnie tak
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez fatuma03 22 maja 2013, 13:20
gosiak71, dla mnie wyjście do sklepu to wyprawa w kosmos
Pewnego dnia zrozumiałam że ja nie umiem nic.....
Arketis20mg
Clonazepenum6mg
Hydroksyzinum25mg
Vetira 2000mg propranolol30mg

przez gosiak71 22 maja 2013, 15:28
fatuma03, dla mnie jest również wyprawą ,muszę się do niej dobrze przygotować, zaplanować i tak nie mam nigdy pewności czy się uda, czy się nie wycofam...

przez Viii 23 maja 2013, 13:22
Polecam zapisywanie sobie każdego wieczoru tego - co nam się udało osiągnąć. Ile kroków dalej, cm, czy mm.
Nigdy nie uważałem zapisywania czegokolwiek za potrzebne. Nic bardziej mylnego.
Zapisywanie swoich osiągnięć jest wspaniałą sprawą ponieważ pokazuje nam i utwierdza w tym ze że faktycznie robimy postępy. Możecie to robić nawet tutaj!
Trzymam kciuki za Was i czekam na kolejne wpisy z informacjami na temat "kolejnych kroków" i odczuć z nimi związanych.
Pozdrawiam.

przez pink_hope 27 maja 2013, 17:25
gosiak71, jak widzę Tobie też ciężko to idzie...to cholerne wychodzenie z domu...ja tez dalej w proszku..wychodzę,ale nie sprawia mi to przyjemności...nie myśl że odchodze daleko od domu, kręce sie po okolicy.U mnie lęk przed lękiem :( wracam do domu i znów sie czuje niespełniona że tylko tak blisko!(takie biczowanie sie w myślach i do tego cholerny lęk i myśli że zostanę w takim stanie do końca swych dni).Nie znoszę tego uczucia i tych cholernych myśli.Dziś spacer zaliczony, ale co z tego jak chcę poczuć wolność...czyli wstać,wyjść i tańczyć w deszczu bez cholernego lęku...pomarzyć...
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

przez gosiak71 04 cze 2013, 08:49
pink_hope, ciężko mi idzie wychodzenie, oj ciężko...
Czasem przywołuje wspomnienia o sobie z "dawnych lat" :smile: ,tych mniej lękowych i wierzę, że będzie dobrze...

przez fozzie 04 cze 2013, 12:00
Ja mam lęk przed wyjściem z powodu biegunek. Przez jakiś czas brałem Citaxin. Wtedy czułem się świetnie. Podczas terapii grupowej namówiono mnie abym odstawił. Odstawiłem, terapia skończyła się a mi lęki wracają. Nie wiem tylko czy braku antydepresantu czy z powodu zakończenia terapii.

przez Siding Spring 04 cze 2013, 12:01
z braku antydepresantu

przez paproteczkaa 05 cze 2013, 12:36
Ja sie poprostu zmuszam do wychodzenia... zazwyczaj mam ataki jak juz wyjdę .. ale jak wrocę do domu czuje się silniejsza ,że zrobilam to . Od trzech tygodni nie byłam sama w żadnym sklepie... ciężko mi sie gdziekolwiek ruszyć ... mialam juz dni że stawialam wyzwania i było lepiejj ... nawet sama pojechałam pociagiem z przesiadką dwa tyg temu w weekend.. ale teraz w ostatni weekend znowu sie pogorszyło ... i znalazłam się na zwolnieniu lekarskim ...

Sortuj wg