Błędne koło nerwic

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Błędne koło nerwic

przez stx 09 mar 2013, 21:07
witam. napisze to w małym skrócie żeby nie przynudzać. więc:

mam objawy nerwicy lękowej oraz nerwicy natręctw. mam np taki lęk że jeśli nie będę miał już tych natrętnych myśli (tj. analizowania) to będę mniej pomysłowy, łatwiej będzie mnie oszukać, będę miał mniej argumentów w rozmowach itd.

moja podświadomość sama sobie nakręca takie koło z którego jak na razie nie wyszedłem.

Miał może ktoś z was tak kiedyś? Jakieś pomysły? z góry dziękuję
stx

Błędne koło nerwic

przez Babilon 14 mar 2013, 15:08
to rzeczywiscie typowe dla n.natręctw. Nie będziesz mniej pomyslowy i nie będzie łatwiej cie oszukac jesli wyzbędziesz sie nerwicowego analizowania, ale oczywiscie myslenie nerwicowe ma to do siebie, ze nie trafiają do nas żadne argumenty, bo mózg nigdy nie ma 100% pewności, ze rzeczywiscie tak jest. Moge ci tylko powiedziec jako obserwator i osoba rowniez z nn, ze to co Cie dręczy jest NIEPRAWDĄ, te lęki są irracjonalne, to TYLKO nerwica, a nie uzasadnione obawy!

Błędne koło nerwic

przez stx 14 mar 2013, 18:32
analizując myślę też często o rozmowach które mogą się wydarzyć. i często jest tak że takie rozmowy się wydarzą a ja mam już na wszystko odpowiedź i to chyba jest fajne. poza tym często ''widzę'' rzeczy których inni nie zauważają i to też chyba jest fajne...

ja wiem że to ''jest złe'' ale mój mózg znajduje w tym wiele zalet, niby popartych argumentami
stx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg