Czy ktoś bierze ssri i betablokery ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez szy123 09 mar 2013, 15:09
Witam mam pytanko, bo moja psychiatra juz traci do mnie cierpliwość, mianowicie każde ssri jakie zaczynam brać powodują bardzo szybkie bicie serca i dławienie( dławienie to koszmar). Czy jest ktos na forum kto zażywa ssri razem z beta blokerami i miał podobne problemy ? I jeszcze jedno pytanko czy na Spamilanie mozna sobie pomagac hydroksyzyna, bo oczywiście spamilan tez wywołuje u mnie dławienie i szybki bicie serca po ok. 3h od wzięcia tabletki pozdrawiam ;)

przez Lord Kapucyn 09 mar 2013, 15:15
Brałem betablokery do SSRI- propranolol 3x10mg/dobę i kiedyś metoprolol (Betaloc ZOK). Było ok.

Niektóre SSRI faktycznie mogą przyspieszać akcję serca, ale generalnie w przeciwieństwie do TLPD są to leki pozbawione działania kardiotoksycznego, w marginalnym stopniu wpływają na noradrenalinę. Myślę, że w Twoim przypadku to objawy nerwicy, a nie skutki uboczne SSRI.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez szy123 09 mar 2013, 15:37
No wlasnie tym problem ze pół roku przed braniem setaloftu żadnego ataku tachykardii nie miałem tzn. Przez godzinę tetno ok.170. Byłem przekonany ze to od leku. Ale podczas ataku zawsze towarzyszy uczucie dławienie zaciskania w klatce piersiowej, takie nie bolące ale bardzo wjeżdża mi na myślenie. Nie mogę tego uczucia jakoś jednoznacznie opisać.to dławienie potrafi trwać cały dzien i np. Gdy z kimś gadam i muszę iść gdzieś cos zrobic to sie to nasila.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mightman 09 mar 2013, 23:25
wybierz się do kardiologa bo puls 170 na minute po ssri to coś chyba nie tak :shock:

Sortuj wg