Nerwica a depresja

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a depresja

przez niebieskatruskawka 18 sie 2015, 14:57
Dark Passenger napisał(a):
Yagu napisał(a):A może to jeszcze inny typ w takim razie?

Omamy słuchowe nie występują w przebiegu żadnej nerwicy. R44.0-słyszenie głosów zawsze świadczy o zaburzeniu ze spektrum psychozy.

Przepraszam, że tak napiszę ale to bzdura, omamy słuchowe występują nawet u ludzi zdrowych , dzieje się tak wtedy gdy mózg pracuje na dużych obrotach a nagle zaczyna wchodzić w stan spoczynku (ja tak miewam kiedy np. pracuję nad sobą a żeby wypocząć biorę hydroksyzynę przed snem). Wiele zależy od tego jakie to są omamy słuchowe- jeżeli mówimy o wrażeniu słyszenia kroków w mieszkaniu, bzyczenia pszczoły czy komara nad uchem to nie jest to nic niepokojącego ale jeśli ktoś do nas mówi przez cały dzień (jak nam się wydaje) to dopiero takie omamy są niepokojące. ;)

Nerwica a depresja

przez Saszka 28 gru 2015, 09:29
Witam
Wiem ze to nie internet pomoze mi w roztrzygnieciu co mi jest, ze trzeba isc do lekarza..
ale moze ktos z was wie czy to depresja? czy to nerwica? A moze nic z tych rzeczy
Jak poczytam objawy pasuje mi pod nerwice ...

Jak sie czuje?
mam uderzenia goraca, ucisk w klatce piersiowej, kolotanie serca, dusznosci ( te 3 ostatnie rzeczy od 3 tyg)
Poza tym nerwowa jestem strasznie... sfrustrowana, wyczerpana psychicznie
Czuje ze juz sobie nie radze. Nie wiem jak .
Jak zalogodzic ten stan.
Nie mam nadczynosci czy niedoczynnosci tarczycy, badałam ja rok temu, ale znowu zrobie sobie badania hormonow ( kiedys mialam guzki, wiec musze co jakis czas kontrolowac sprawe)
Na ekg tez sie przejde, choc lekarka juz mowila ze mam za wysoki puls, a za male cisnienie.Choc nie wiem czy te objawy sa od serca
Nie chce sobie nic dodawac i wyolbrzymiac.
Ten rok jest trudnym rokiem, bardzo stresujacym. ;/

Nerwica a depresja

przez Michal8282. 28 wrz 2016, 12:06
Myśli samobójcze występują w nerwicy? Czy to już depresja?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a depresja

przez dopamine 30 paź 2016, 13:41
Neurotyk ciągle walczy ze swoim wewnętrznym strażnikiem stąd niepewność,lęki; kto żyje w prawdzie podług zasad tego świata zwykle dobrze sobie radzi .

Dlaczego tak jest?

„Empatyczny człowiek stale dostaje kłody pod nogi. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ drapieżnicy nie naruszają zasad tego świata. Nie mają wyrzutów sumienia, poczucia winy, rozterek, wątpliwości, więc siły rządzące światem zostawiają ich w spokoju”.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

Nerwica a depresja

przez B-2 02 gru 2016, 18:08
Michal8282. napisał(a):Myśli samobójcze występują w nerwicy? Czy to już depresja?

Jeśli lęki przytłaczają człowieka na tyle, że czuje się bezradny i nie widzi wyjścia, to może mieć myśli samobójcze. Jest to pewnego rodzaju wyjście. Neurotycy raczej swoich myśli nie urzeczywistniają.

Saszka Możesz mieć objawy nerwicowe. Jeśli chodzisz do lekarza, prawdopodobnie wykluczył wszystkie inne przypadłości, które moga się w ten sposób objawiać. Poproś może o jakieś leki, np. betablokery (polpranolol) dosyć dobrze radza sobie z takimi objawami. Pobierz jakis czas, rozwiąż życiowe problemy, odstaw i powinno byc po wszystkim.
B-2

Sortuj wg