Lęk nocny. Pomocy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Lęk nocny. Pomocy

przez Aniaa1993 27 lut 2013, 15:45
Witam. Mam problem. Od jakiegos czasu miewam leki w nocy, poce sie i mam uderzenia goraca, chociaz na wieczor wietrze pokoj. Spie z chlopakiem jednak to mnie nie uspokaja. Mam 20 lat, od roku jestem w niemczech. Boje sie, ze cos mi sie stanie , ze cos zobacze strasznego (duchy,mary) itp. Raz mialam tak, ze myslalam, ze umieram, trwalo to pare sekund. Ogolnie bylam osoba i jestem bojaca sie , nigdy nie ogladalam horrorow i tego rodzaju filmow, bo potem nie moglam spac. Strasznie dlugo czasu minie nim zasne i jest to przerazajace ;( w dzien nie jest zle, chociaz chodza mi po mysli takie sytuacje, ze zobacze jakas zjawe czy cos. Prosze o pomoc

Lęk nocny. Pomocy

przez lutka 28 lut 2013, 00:11
wiesz, ja tez mialam leki nicne tzn jak bron boze ktos mnie wybudzil ze snu dostawalam ataku paniki, wydawalo mi sie,ze zaraz umre, dretwialy mi konczyny, pocilam sie, serce walilo, mdlosci i nachalne mysli o smierci, zjawy i duchy nie wchodzily w gre. Mi pomogly leki antydepresanty i psychoterapia.

Lęk nocny. Pomocy

przez ekspert_abcZdrowie 28 lut 2013, 00:18
Aniaa1993, nikt nie zdiagnozuje Cię przez Internet, ale skoro doświadczasz lęków, które nasilają się w nocy i do tego dochodzą objawy somatyczne (wzmożona potliwość, uderzenia gorąca itp.), to być może cierpisz na nerwicę lękową. Towarzyszą Ci nieuzasadnione obawy o zdrowie/życie i ciągłe zamartwianie się oraz strach. Według mnie, powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą albo psychologiem, by dowiedzieć się, co Ci dokładnie dolega i jak to leczyć.
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk nocny. Pomocy

przez Aniaa1993 28 lut 2013, 09:42
Dziekuje za odpowiedzi. Dzisiejsza noc przespalam spokojnie, balam sie zgasic swiatlo, ale zgasilam i zasnelam normalnie. Mam nadzieje, ze to moje urojenia , a jesli nawet nie to, ze bede miala to tylko czasami. Przebywam teraz sama w mieszkaniu i czuje maly lęk przed czyms, ale da sie zyc chociaz nie moge tego w zaden sposob wygonic z glowy.

-- 28 lut 2013, 08:48 --

Aha i jeszcze jedno . Do psychologa moglabym isc dopiero za miesiac , wtedy jade do polski. Czy jakis syrop uspokajajacy lub cos pomoglo by mi chociaz troche w usunieciu lęku ?

Lęk nocny. Pomocy

przez ekspert_abcZdrowie 28 lut 2013, 18:22
Aniaa1993, mam nadzieję, że uda Ci się dostać do specjalisty. Jeśli chodzi o leki przeciwlękowe dostępne w aptece bez recepty, to mogą być to różnego rodzaju ziołowe suplementy diety, które jednak mają tylko działanie doraźne. Mam tutaj na myśli np. NeoPersen Forte, Nervosol, Nerwomix, które zawierają wyciąg z chmielu, z korzenia kozłka lekarskiego, z melisy lekarskiej czy korzenia arcydzięgla o właściwościach uspokajających.
Psycholog

Lęk nocny. Pomocy

przez Aniaa1993 01 mar 2013, 09:29
Dziekuje . Jednak to nie byly moje urojenia , nie moge zasnac juz nawet w dzien , bo w trakcie zasypiania przebudzam sie i czuje lęk jakby cos sie stalo lub mialo stac.. Do tego jeszcze zaczelam mowic przez sen czego nigdy u mnie nie bylo. Nie moge sie z tym pogodzic, ze cos takiego mnie dopadlo, ze jestem chora psychicznie i ciagle o tym mysle.. Nie zycze nawet najwiekszemu wrogowi.

Lęk nocny. Pomocy

przez ekspert_abcZdrowie 01 mar 2013, 20:43
Aniaa1993, nie wydaje mi się, żebyś przejawiała zaburzenia myślenia w postaci urojeń. Urojenia to objaw zaburzeń psychotycznych, np. schizofrenii. Ty nie cierpisz na psychozę - przynajmniej nie świadczą o tym żadne objawy. Lęki nocne, niepokój, problemy ze snem, uderzenia gorąca bardziej świadczą o nerwicy (zaburzeniach lękowych), ale moje przypuszczenia musisz zweryfikować podczas bezpośredniej konsultacji u psychiatry.
Psycholog

Sortuj wg