WSTAJEMY LENIE! DO ROBOTY!! :)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Zdecydowanie za duzo "myślimy"...

przez bibi 06 sty 2006, 20:56
marlow napisał(a):Jednymi z moich objawów nerwicy,które szczególnie mnie dokuczają to marna koncentracja i pamięć . przyczyną tego jest zdecydowanie mój "sposób myślenia".W ciągu dnia przez głowe przechodza mi setki mysli,marzeń,przemysleń ...W ciągu dnia mam tyle mysli ,ze mogłbym napisać kilka tomów "

ja wręcz przeciwnie
ja nie mam myśli
mam dziurę w głowie, pustkę, zeby coś powiedziec muszę się dłuuugo zastanawiać, dlatego łatwiej mi rozmawiać z ludźmi na forum , w necie niż w realnym świecie.
nie wiem czy to wpływ nerwicy , ale jak ćpałam to pamiętam różne myśli , analizy, cieszyłam się że moge dawać różne riposty elokwentnym osobom. jak przestałam ćpać to niestety zauwazyłam wyraźnie różnicę ---pustka,
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

A moze jednak cos pozytywnego ?!?

przez pawelek nie dam sie!!! 14 sty 2006, 11:09
Witam wszystkich serdecznie w ten mrozny poranek :D

Ostatnio zastanawiałem się, czy ...
Wiem, wielu z Was powie że to śmieszne, czy wręcz absurdalne ...
ale czy znajdziecie cos pozytywnego w tym że zachorowaliście .

Wiem czym jest ta choroba i jak potrafi skutecznie spieprzyć życie .
Ale sztuką jest znaleźć coś dobrego w tym wszystkim.
Są takie momenty, szczególnie gdy mam jakiś ostry napad, że robię "jej" bardzo na złość , mówię sobie "tylko na tyle cie stać ?!" "myślisz że tym mnie pokonasz" heh i wiecie co zaraz przechodzi ... a później ogrania mnie taka euforia że to trudno opisać :D

Ok - do czego zmierzam .
Tak jak w temacie --- wiem że ta choroba to przekleństwo, nie ma w niej nic dobrego , pozytywnego a jednak na swoim przykładzie powiem Wam że .

Po pierwsze stałem się o wiele silniejszy -- psychicznie oczywiście.
To "ona" wymusiła na mnie to , że MUSZĘ walczyć. Wcześniej moje nastawienie do życia było raczej obojętne , ale teraz cieszę się z każdego dnia - szczególnie gdy są momenty gdy czuję że wygrywam :twisted:
Po drugie zacząłem regularnie uprawiać sport - kiedyś nie miałem na to siły ... wiecie takie lenisko , ciężko było ruszyć dup* sprzed TV . Teraz jest zupełnie inaczej i TO pomaga !! Czuję się 1000x lepiej ! Namawiam Was też do jakiegokolwiek sportu.

Napiszcie czy spotkało Was coś dobrego w tym że zachorowaliście !

OK- Kończe , lecę przewracać się na stok :lol: .

Pozdrowienia
Milego dnia
Pawel
... slaves with white collars. Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need ...

przez cicha woda 14 sty 2006, 12:23
Wiesz, trudno nam się cieszyć ponieważ zachorowaliśmy i ciężko znaleźć coś pozytywnego. Dla mnie jedyną dobrą rzeczą która wyniknęła z powodu choroby jest rzucenie palenia. Nie palę już pół roku i bardzo się z tego cieszę.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patrycja 14 sty 2006, 13:10
Zanim to przeczytałam napisałam już o docenianiu tego co mamy. Umiemy szanować,dbać i walczyć o dobre rzeczy,kóre nas spotykają jak nikt na świecie. No i oczywiście ta mega siła,która pozwala nam wciąż walczyć nawet jak już jest beznadziejnie. Umiemy też wybaczać i jestesmy wrazliwsi na krzywde innych.
nie graj, nie udawaj, nie popisuj się,nie wstydż się siebie!

przez Nonenow 15 sty 2006, 00:29
'Po cos jest' - to za mocne okreslenie, moim zdaniem. Ale istnieja jej pozytywne aspekty, przynajmniej w moim przypadku. Mam poczucie, ze w duzym stopniu oduczyla mnie egoizmu, nauczyla na czym moze polegac cierpienie i jak szukac w sobie sily.

Ale i tak chcialbym sie tego pozbyc do konca, mam nadzieje ze sie kiedys uda. Dotarlem, podobnie jak Ty, do lekow przed zachorowaniem na chorobe psychiczna. Chyba pojde w koncu do psychiatry i poprosze o przebadanie mnie pod katem czegos powazniejszego.

Pozdrawiam

Re: A moze jednak cos pozytywnego ?!?

przez reirei 15 sty 2006, 02:53
To fakt, na pewno kiedy wyzdrowiejemy będziemy silni psychicznie

pawelek nie dam sie!!! napisał(a):Są takie momenty, szczególnie gdy mam jakiś ostry napad, że robię "jej" bardzo na złość , mówię sobie "tylko na tyle cie stać ?!" "myślisz że tym mnie pokonasz" heh i wiecie co zaraz przechodzi ... a później ogrania mnie taka euforia że to trudno opisać :D
I to działa? Nie wpadłbym na to :lol:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez bibi 15 sty 2006, 10:46
nooo cóż...jak już pisałam.
1) nie pije
2) nie pale
3) nie biorę białego
4) nie piję kawy
dzięki zaoszczędzonym pieniądzom kupiłam
1) kompa
2) telewizor
3) wiele różnych rzeczy....
ale mimo wszystko jestem na swoją chorobe zła :evil: bo nie mogę jeździć w moje ukochane góry!!!!!
poznałam Was i wielu innych ludzi którzy sie leczą i ciesze się z tego powodu :D
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Re: "po zimie zawsze jest wiosna"

przez bibi 15 sty 2006, 10:53
a ja
nie moge się doczekac wiosny!!!!!!!!!!!!
to fakt ,ze kiedyś nie przezywałam tak jej nadejścia, tylko po czasie orientowałam się, ze już zdązyła nadejśc.
Teraz jest inaczej ...obserwuję , rejestruję kazdą zmianę , próbuję się nacieszyć i zachować w pamięci różne zdarzenia, szelest liści , wiatr, ptaki, ( tylko komarów nie cierpię :twisted: :evil: )rozglądam się, fotografuje wzrokiem....WIOSNO PRZYJDŹ JUŻ!!
i znów bedę jeździć na wycieczki, po lasach, parkach, pikniki, zdjęcia, opalanie w pierwszych promykach słońca, napawanie się czystością i energią budzącej się przyrody...ach wiosno

przez Olka 15 sty 2006, 14:46
bibi ale mnie nakręciłaś!!!!!! Ja uwielbiam wiosne a jeszcze bardziej lato!!! Tego lata bede juz mieszkać na wsi w domku......... ale bedziemy ognicha robić.....i gitarka i piwko i tak do rana - miodzio!!!! Juz sie nie moge doczekac !!! Czuje ze tego lata bedziemy mieli co weekend gości!!!
I wypady nad jeziorko......plusk plusk w wodzie- mmmmmm:)
Az mi sie humor poprawił!!!! :lol:
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez reirei 15 sty 2006, 16:17
Ale mnie obie nakręciłyście!!! Ja chce lato :( :( :( i nad morze :( :( :(

przez reirei 15 sty 2006, 16:42
dlaczego nie mogę usunąć tego postu? Halo! Milicja!

przez kasiek 15 sty 2006, 19:15
i bardzo duuużo słońca! :)

przez bibi 15 sty 2006, 21:31
to fakt że to jest denerwujace---Dobry Mikołaju Adminie prosimy dac nam możliwośc kasowania postów!!!

przez cicha woda 15 sty 2006, 22:13
A chcę chociaż wiosnę!!! :D
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Sortuj wg