Hipnoza, autohipnoza? Czy faktycznie są skuteczne?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mgielka86 29 sty 2013, 22:25
Przeszukałam całe forum i nie znalazłam żadnego oddzielnego tematu odnośnie hipnozy i autohipnozy. Interesuje mnie konkretnie, czy znacie jakiś dobrych specjalistów, którzy pomogli Wam w walce z chorobą. Osobiście byłam już na jednej sesji u znanego w Polsce hipnoterapeuty, ale nie jestem zadowolona. Szukam kogoś innego. Może polecicie mi kogoś? Miasto nie gra roli. Jedynie cena :P
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez monk.2000 29 sty 2013, 22:36
mgielka86, hipnoza to ciekawy temat. Nie wszyscy są jednak podatni. Ja trochę eksperymentowałem z filmami z YouTube. Wyciągam wniosek że na odległość jestem zdolny to wpadnięcia w umiarkowany/lekki trans. Nic głębszego. Temat mnie interesuję raczej jako że stan hipnozy jest jednym z "legalnych" zmienionych stanów świadomości, tzn. taki który uzyskuje się nie zmieniając biochemii organizmu. Jako osoba cierpiąca na schizofrenię niezbadane zmienione stany świadomości to moje drugie imię. Stąd ciekawość jak wyglądają inne i czy ewentualnie mogą mi pomóc wyjść na prostą.

Podświadomość oraz organizacja mózgu mają duży wpływ na nasze poczynania. Uważam że człowiek uważa się za wolną istotę a tak na prawdę jest prowadzony jak na sznurku przez mniej czy bardziej znane mu siły. Stąd uważam że hipnoza może być skuteczna. Wymieniając człowiekowi "oprogramowanie" zmieniamy jego świadomą część psychiki i świat jego odczuć. Nie widzę także nic niemoralnego w stosowaniu hipnozy. Tak samo jak nie rozróżniam stanu mistycznego św. Faustyny i Zbyszka po wzięciu LSD. Droga jest mniej ważna, bardziej liczą się ewentualne skutki.

Temat utraty wolnej woli podczas seansu: niespecjalnie wierzę w znaczenie wolnej woli w życiu człowieka. Skoro zmienione stany świadomości pozwalają doświadczyć braku "ja" to tak samo inne potrafią uzyskać stan braku wolnej woli. Ale czy ta wolna wola to nie była umowa od początku, jeden z programów umysłu?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez mgielka86 29 sty 2013, 22:43
Ja właśnie nie wiem czy jestem podatna. Być może naoglądałam się za dużo filmów na YouTube i uwierzyłam, że podczas sesji będzie się ze mną działo dokładnie to samo. Sama już nie wiem. Czy będąc w stanie hipnotycznego transu faktycznie się śpi, czy to tylko tak się nazywa ze względu na fakt, że leżymy i mamy zamknięte oczy? Ja nie wiem czy zasnęłam. Wydaje mi się, ze nie ale generalnie połowa rzeczy mi umknęła i spędziłam w tym transie ponad godzinę, a miałam wrażenie że co najwyżej 15 minut. Pytam dlatego, iż moja sesja okazała się niewypałem i nie wiem czy to z mojej winy (bo nie zasnelam), czy też z winy terapeuty.

A tak w ogóle to witam mój Konin :)
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 29 sty 2013, 22:51
mgielka86, o :D jeszcze nie długo i zorganizujemy zjazd użytkowników z Konina. :D

8) Akineton

przez mgielka86 29 sty 2013, 22:57
Jak na razie spotkałam tylko Ciebie, ale miło, że jest nas więcej :smile:

A co do tematu to nie ciągnęło Cię nigdy by zrobić krok do przodu i umówić się na indywidualny seans z prawdziwym hipnoterapeutą?

przez monk.2000 29 sty 2013, 22:57
mgielka86, udaj się na hipnozę sceniczną. Będziesz robić różne głupie rzeczy.

8) Akineton

przez mgielka86 29 sty 2013, 23:05
O nie. Jeszcze potem wyjdzie to co mi pod skórą siedzi i sama się zadziwię :mrgreen:

przez Jakub_Mikus 30 sty 2013, 01:13
mgielka86 napisał(a):Miasto nie gra roli. Jedynie cena :P

Nie kieruj się tylko ceną, ważne jest też to czy np bedzie ci się dobrze pracować z hipnoterapeutą

monk.2000 napisał(a):Ja trochę eksperymentowałem z filmami z YouTube.
Film na YT może ci pokazać jak wejść w hipnoze i to działa jednak nie jestem pewien czy można w ten sposób się przeprogramować/zmienić.

monk.2000 napisał(a): Wyciągam wniosek że na odległość jestem zdolny to wpadnięcia w umiarkowany/lekki trans.

:) nie jestes w stanie tego stwierdzić bez odpowiednich testów.

mgielka86 napisał(a):Ja właśnie nie wiem czy jestem podatna.
Jeżeli ktoś poprosi cie byś podała solniczke przy stole i to zrobisz to znaczy że potrafisz zaakceptować sugestie i to oznacza że możesz podążać za operatorem hipnotycznym by wejść w hipnoze

mgielka86 napisał(a):że podczas sesji będzie się ze mną działo dokładnie to sam
Każdy człowiek reaguje odrobine inaczej, nie ma co zakladać z góry że ty bedziesz miala jakąś reakcje taką samą jak inna osoba

mgielka86 napisał(a):Czy będąc w stanie hipnotycznego transu faktycznie się śpi
Jak jakis hipnotyzer powie ci że hipnoza jest jak sen to uciekaj od niego jak najdalej. Bo jest niedouczony.

mgielka86 napisał(a): spędziłam w tym transie ponad godzinę, a miałam wrażenie że co najwyżej 15 minut.
To jest dystorsja czasu i jedna z oznak że byłaś w hipnozie.

mgielka86 napisał(a): Pytam dlatego, iż moja sesja okazała się niewypałem i nie wiem czy to z mojej winy (bo nie zasnelam), czy też z winy terapeuty.

Zależy co chcesz oceniać, w hipnozie nigdy nie zasypiasz wiec jakbyś zasneła to sesja bylaby niewypalem. A jeżeli oseniać przez to czy cokolwiek zmieniło się w twoim życiu to już jest podejście subiektywne.

mgielka86 napisał(a):prawdziwym hipnoterapeutą?

Zdefiniuj "prawdziwym hipnoterapeutą" psycholog ci powie że tylko on moze uzywać hipnozy, to samo powie ci lekarz że tylko lekarza mogą hipnotyzować i tak będzie trwała żonglerka.

monk.2000 napisał(a):udaj się na hipnozę sceniczną. Będziesz robić różne głupie rzeczy.
To jest mit :) zrobi tylko to co bedzie chciała. Jak jej nie bedzie odpowiadał skit(nazwa scenki ktora jest zasugerowana podczas hipnozy scenicznej) to go nie wykona.
Moja strona: Hipnoza i Hipnoterapia

przez mgielka86 30 sty 2013, 10:07
Jakub_Mikus cena jest dla mnie istotna z tego względu, ze ostatnia sesja kosztowała mnie prawie 600 zł i nie widzę rezultatów. Poza tym obecnie jestem bezrobotna i nie uśmiecha mi się wydawanie tak sporej sumy pieniędzy na coś, co może mi nie pomóc. Terapeuta u którego byłam wmawiał mi, że opętały mnie zle duchy i że jego zadaniem jest je ze mnie wypędzić. Spotkanie bardziej przypominało jakieś egzorcyzmy niż sesję hipnozy. Nie wspomnę już o tym, że zarówno terapeuta jak i pan, który rzekomo zajmuje się jasnowidzeniem nie potrafili zachować spokoju, co mnie dodatkowo rozpraszało i nie mogłam się w ogóle skupić na tym co widzę. W efekcie tego sama już nie wiem czy to co widziałam było prawdziwe, czy oni mi to wmówili. Masz jednak rację, że dobry specjalista to podstawa, ale skoro było się (podobno) u najlepszego i nie widzi się sensu dalszej współpracy to trzeba brać pod uwagę juz tylko cenę :?

Na początku planowałam nawet wybrać się do Ciebie, ale ostatecznie odbiłam w innym kierunku. Widocznie niepotrzebnie. Ale co tam. Przynajmniej jestem bogatsza o jakieś tam doświadczenia.

przez Siding Spring 30 sty 2013, 10:49
Dla mnie to byl jakis niewypal. Nawet nie zostalem wprowadzony w zadny trans czy Bog jeden wie jak nazwac te cholerstwo. To tak jakby ktos do mnie mowil tylko ze mialem oczy zamkniete ..:>
Ostatnio edytowano 30 sty 2013, 10:59 przez Siding Spring, łącznie edytowano 1 raz

przez mgielka86 30 sty 2013, 10:54
lubudubu no właśnie ja miałam podobnie. Brakowało mi może z 30 % do tego by się ostatecznie rozluźnić i skupić na tym co się do mnie mówi. A u kogo byłeś jeśli wolno spytać?

przez Siding Spring 30 sty 2013, 11:05
dr.Gutowski..

przez mgielka86 30 sty 2013, 11:07
A to nie znam. Myślałam, ze byłeś u tego co ja

przez freda 30 sty 2013, 11:24
no wiecie, mieszkałam w koninie 27 lat,teraz mieszkam 40 kilasów od konina,ale często odwiedzam rodzinne miasto.to jest nas już więcej,pozdrawiam
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg