zawroty głowy, nerwy, stres, uczucie omdlenia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez chaluk 25 sty 2013, 09:09
Witam, od kiedy pamięcią sięgam zawsze byłem osobą nerwową, pobudzoną, przewrażliwioną na punkcie swojego zdrowia. Ostatnimi czasy nie potrafię się uspokoić zwłaszcza w pracy, wszystko mnie denerwuje, drażni właściwie bez powodu, gdyż praca moja nie jest stresująca. 10 min. jest ok a później nagłe uderzenie gorąca, zawroty głowy, ucisk z tyłu głowy oraz uczucie omdlenia (boję się, że spadnę z krzesła i nikt mi nie pomoże). Staram się często wstawać ale tu również pojawia się problem. Podczas wstawania czuję otępienie, ucisk z tyłu głowy a czasami mroczki przed oczami. Krótko mówiąc czuję, że stres bierze górę, po pracy w domu jest znacznie lepiej. Ale również pojawiają się problemy tzn. podczas odchylania głowy np. podczas golenia do tyłu czuję zawroty oraz ucisk na kark. Wyniki ok, waga w normie. Regularnie uprawiam sport, co mi pomaga zapanować nad sobą i się uspokoić ale jest krótkotrwałe. Mam nadciśnienie, biorę leki i jestem pod opieką kardiologa. Umówioną mam wizytę do neurologa, co to może być? miałem robione RTG kręgosłupa szyjnego i wyszło kifotyczne wygięcie kręgosłupa oraz drobne zmiany zwyrodnieniowe, ale rodzinny powiedział, że to nie od tego. Pozdrawiam

przez agusiaww 25 sty 2013, 10:12
chaluk, z tego co piszesz, to wynika ze jest to nerwica, ale to trzeba isc do psychiatry i zdiagnozowac. Mozna to leczyc, a nawet zaleczyc, lub wyleczyc, w zaleznosci od stopnia zaawansowania.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez chaluk 25 sty 2013, 10:25
Nerwica powiadasz? czuję się tak zawsze w pracy, w domu jest 100 razy lepiej, jestem spokojny, dużo biegam a to mnie relaksuje. Chyba muszę się zwolnić z pracy i żyć tak by się nie stresować. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez leonardo 29 sty 2013, 20:48
idz do tego neuro i nie wychodz bez skierowania na MRI głowy.

psychiatre sobie zostaw na koniec.

przez mgielka86 29 sty 2013, 21:00
chaluk nie rezygnuj z pracy. Może nie w niej tkwi przyczyna Twojego złego samopoczucia. Sam zauważyłeś, że od zawsze byłeś nerwowy. Jeśli sie zwolnisz i zamkniesz w domu może być znacznie gorzej i (odpukać) Twoja nerwica przekształci się w coś jeszcze gorszego
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez pirates21 06 cze 2013, 10:05
chaluk, Czesc. Mam identyczny problem jak Ty. Jak sobie obecnie radzisz z tym? Bede b. wdzieczny za odp.

Sortuj wg