Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy lękowej? Bardzo proszę o pomoc.. :(


Spes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałam poradzić się w sprawie... właściwie opiszę co mi dolega.

Dotychczas nie zwracałam większej uwagi na moje objawy lecz teraz się pogorszyło.

W szkole mi idzie bardzo źle. Nie mogę dogadać się z nauczycielami, z uczniami. Siedzę sama, obok ich wszystkich. Czuje się jak nie widoczna i nie potrzebna nikomu. Wszyscy mają do mnie pretensje. O to, że się źle uczę(czasami czytam pół godziny 3 zdania i nie mogę ich zapamiętać. Nie mogę się na niczym skoncentrować), że za dużo czytam książek, za to, że (jak to oni mówią) w ogóle nie ma we mnie życia. A mi już coraz bardziej odechciewa się żyć. Boję się śmierci a za razem nie mam sił żyć..

Czuję się zmęczona. Jestem roztrzęsiona, boję się wyjść z domu, boję się ludzi i coraz bardziej się odizolowuje od nich. Najlepiej czuję się sama w moim pokoju. Najgorsze jest, gdy muszę jechać do szkoły. Oblewa mnie na zmianę zimny i gorący pot, mam kołatanie serca (boli mnie też często), ból w klatce piersiowej. Ciężko jest mi oddychać. Mam też tzw. kluskę w gardle. Od jakiegoś roku zaczęłam słyszeć głosy. Są bardzo realne. Słyszę jak ktoś mnie woła lub tłum ludzi rozmawiających i śmiejących. Czuję jakby śmiali się ze mnie.. Czuję często czyjś dotyk na moich plecach i często mam jakieś przywidzenia. (być może tylko przywidzenia, bo tego pewna nie jestem).

Nie wiem czy to istotne, ale gdy byłam mała i np. siedziałam sama w pokoju czułam i widziałam(obraz był bardzo słaby, ale zauważalny) jak jakaś rzecz powiększa się i mnie przygniata. Nie mogłam się wtedy ruszyć, moje serce waliło jak oszalałe i nie mogłam złapać oddechu. Przytrafiło mi się to kilka razy. Nawet podczas snu coś mnie przygniatało a ja nie mogłam się obudzić.. Ostatni raz takie coś miałam około dwóch lat temu, gdy leżałam w pokoju na łóżku. W górnym rogu pokoju ujrzałam bardzo nie widoczny czarny kwadrat, który się powiększał i zbliżał w moją stronę. Nie mam pojęcia dlaczego, ale tak bardzo się bałam. Nie mogłam złapać oddechu i od razu skuliłam się i zamknęłam oczy. Czułam jak to mnie przygniata, ale po chwili przestało...

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Dopiszę też, że parę razy zdarzyło mi się uczucie jakbym była gdzieś indziej.. Stałam i nagle zrobiło mi się słabo i ciemno przed oczyma i czułam jakbym była obok siebie. Czuje często też jakbym była pod wpływem narkotyków (oczywiście nie byłam!) siedzę i czuje jakbym była niewidoczna a to co widzę to był tylko sen..

Ogólnie nie chce już żyć. Wszystko co zrobię jest źle. Wszystko i wszyscy doprowadzają mnie do płaczu.

Nie mam już na nic chęci ani siły...

 

Niedługo będę musiała wracać do szkoły, internatu... Gdy sobie tylko o tym pomyślę chce mi się płakać, cała się trzęsę, bardzo się boję..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spes, powinnaś natychmiast skontaktować z lekarzem psychiatrą. W pierwszej kolejności porozmawiaj o tym z rodzicami. Masz jak najbardziej psycho-somatyczne objawy nerwicy, ale to co martwi to psychozy, które miewasz. To oczywiście na podstawie tego co sama piszesz, a nerwica ma to do siebie, że ciężko jest być obiektywnym, o ile oczywiście w ogóle można mówić o obiektywnej opinii względem samego siebie. W nerwicy jednak skrajne wyolbrzymianie jest naturalne. Jeśli jednak Twoje przywidzenia i omamy słuchowe są prawdą to może być to objaw zaburzeń schizofrenicznych. Dlatego koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Podejrzewam, że nie obejdzie się bez farmakoterapii. Nerwica i psychozy nasilają się wraz z narastającym uczuciem niepokoju, stąd konieczność uspokojenia Cie, najlepiej za pomocą leków w pierwszej kolejności. Nie czekaj z tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×