Jak pozbyc sie takich lekow?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pawel_1111 07 sty 2013, 22:59
Witam,

chcialem sie Was zapytac jak poradzic sobie z taka przypadloscia - moze ktos akurat na tym punkcie dostal tak jak ja nerwicy albo to juz nie nerwica?
Po ostatnich wydarzeniach z koncem swiata 21.12 bardz osie przestraszylem, ze moze faktycznie zgine - jestem ulegly na takie opisy i doszukuje sie dziory w calym przez co pozniej jak sie tak naczytam to zaczynam sie bac. I tak sie stalo - 21.12 przeszedl ale ja nadal czytalem, czytalem i czytalem az dotarlem do przepowiedni katolickich (jestm osoba wirzaca) i wyczytalem o strasznej karze. Od tej chwili boje sie codzinnie, ze moze to sie stac w kazdej chwili - w tych przepowiedniach nie ma dat. Zaczale, drazyc dalej i doszedle mdo Apokalipsy Sw. Jana i oczywiscie panika! Katastrofa zapowiedziana bez okreslenia kiedy i czy moze uda sie jej uniknac! Lekarz stwierdzil nerwice natrectw, czyli te mysli obsesyjne. Jak mam sobie poradzic z czyms takim? Strasznie boje sie Boga. Temat w zasadzie do poruszenia przez katolikow, bo z punktu widzenia ateisty moze sie wydawac, ze jestem wariatem totalnym. Czy myslicie, ze to moze byc juz schizofrenia?

Powaznie boje sie. Dostalem cital.

przez Kalebx3 07 sty 2013, 23:20
Paweł-1111,

Może pogadaj z jakimś mądrym księdzem.
Według mnie chorujesz na nerwicę.
Prawdziwy chrześcijanin oczekuje z radością końca tego świata i jego systemów. To ,że będzie to pewne , nie wiemy tylko kiedy. Jak będziesz dobrze i sprawiedliwie żył i czynił Miłosierdzie , trafisz tam , gdzie ani oko nie widziało ,ani ucho nie słyszało a ludzki rozum nie jest w stanie pojąć. ---Prawdziwe Szczęście!

Jednak jesteś bardzo wrażliwą osobą , więc nie karm się na przyszłość marnymi ,medialnymi treściami .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez pawel_1111 07 sty 2013, 23:26
No wlasnie - ja sobie wybrazam ten kataklizm, wojne i inne straszne rzeczy i sie boje umrzec jako czlowiek. Duchowo oczywiscie sie ciesze, ze jestem katolikiem i oczekuje Boga ale jako czlowiek popadam w depresje i najchetniej juz bym wyczekiwal tej przepowiedni... Mam nadzieje, ze to mi minie, bo przez tydzien bardzo sie stresowalem (okolice 21.12) i zapewne tak obnizylem sobie w glowie poziom serotoniny, ze wszystko teraz jest "wyolbrzymione" i straszne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vifi 08 sty 2013, 01:02
Z tego co wiem końca świata nie należy sobie wyobrażać jako jakiś kataklizm (spójrz np. http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmaw ... 113/n/8436).
Nie wiem na ile masz dystans do tych lęków. Gdyby trochę poszukać zdania kościoła na temat tych "przepowiedni" to chyba jakoś rozwiałoby te lęki. Wojny i kataklizmy mamy i pewnie będziemy mieć bez jakiegoś końca świata.
Na pewno dobra byłaby rozmowa z osobą duchowną, bo przez internet raczej niewiele sobie pomożesz, bo przecież obraz wielkiej katastrofy bardziej działa na wyobraźnię i lęki niż jakieś wywody teologiczne.
Może tak być że za tymi wielkimi lękami ukrywają się problemy bardziej przyziemne, np. z relacjami, nie radzenie sobie z życiem. Tak czy inaczej dobrze że zgłosiłeś się do lekarza. Może pomyśleć o jakieś terapii. Są też księża z przygotowaniem terapeutycznym - może kogoś takiego znajdziesz.
Raczej nie dopatrywałbym się tu schizofrenii. Lekarz też chyba się nie dopatrzył.

przez pawel_1111 08 sty 2013, 10:14
vifi to fantastyczna odpowiedz! Podniosles mnie na duchu. Przegladam czasami "jezuitow" ale tego opisu nie znalazlem.
Czy znasz jakies tegologiczne fora, ktore interperetuja apokalipse? Ja sobie to wyobrazalem jakw filmie 2012 - nagla katastrofa, strach, smierc i... wyobraznia dziala.

przez Viii 08 sty 2013, 11:36
Jeśli czujesz niepokój - to dlatego że żyjesz w przyszłości. Myślisz - o tym co może się stać... Odpowiedz sobie na pytanie kiedy o tym myślisz...?
Jeśli czujesz spokój to dlatego że żyjesz w teraźniejszości.

Powiedz mi - co ja musiał bym zrobić by bać się tego co Ty?

przez pawel_1111 08 sty 2013, 13:10
Tak mysle o tym o moze sie stac - mam rodzine i sie boje o katastrofe. O tyle jest to ciezka sytuacja gdyz w Apokalipsie nie ma dat i czlowiek sobie wkreca, ze moze w kazdej chwili.... Vifi podeslal mi bardzo dobry artykul apropo Apokalipsy itp i wychodzi na to, ze to nie bedzie "katastrofa jak w filmie 2012" - tak przynajmniej wyczytalem.
Mysli oczywiscie sa natretne i jak na chwile zapomne to wracaja z podwojna sila w stylu "zartujesz?! przestajesz myslec, czuwac?!" i pojawia sie znow lek...
Co musialbys zrobic zeby bac sie jak ja? Hmm... wyobrazic sobie, ze nadchodzi katastrofi i, ze giniesz razem z rodzina np. duszac sie...
Wiem, Bog nie jest morderca tylko miloscia ale moja wyobraznia jest chora.

przez Rafka 08 sty 2013, 13:17
jesteś bardzo podatny na sugestię. Mnie osobiście tez przeraża co to będzie i jak będzie wyglądał koniec świata.
Ale wygląda na to, że jeszcze pożyjemy.
Czemu wyobrażasz sobie Boga jako każącego co resztą jego cech jak miłosierdzie, przebaczenie?

-- 08 sty 2013, 13:19 --

Jako osoba wierząca wiesz: - nie znasz dnia ani godziny.
Rafka

przez gie_em 08 sty 2013, 14:26
wystarczy, ze sobie uswiadomisz, ze zaden czlowiek nie zna daty konca Swiata. Moze byc za tydzien, rok albo za milion lat. Wiec nie ma co zawracas sobie tym glowy...w stylu..oj boli boli..to rak..i zyjesz z ta swiadomoscia przez 2 tygodnie az do badania, ktore stwierdza ze to wrzod..tyle ze te 2 tygodnie robia ogromna dziure w twojej psychice...
Powiedz sobie tak..dzien konca Swiata zna tylko pan Bog i basta... i problem sie skonczy...
pozdrawiam

przez pawel_1111 08 sty 2013, 15:24
NO wlasnie problemem jest ta mysl, ze nie wiem kiedy to bedzie i wkrecam sobie, ze moze za chwile i juz jestem w "gotowosci" :) Matko jakie to glupie...
Boga z jednej strony wyobrazam sobie jako milosiernego a z drugiej jako mega karzacego - moze boje sie, ze trafie do piekla... ehhh

przez gie_em 08 sty 2013, 21:04
oj....najpierw beda sie dziac rzeczy straszne.. tak to jest napisane w Biblii..takze mysle ze wyprzedzeniem ok miesiecznym, rocznym wszyscy sie dowiedza ze to JUZ TERAZ.
na razie dzieja sie rzeczy .. jakie sie dzialy od pokolen...
takze..wg mojej opinii..jeszcze nie ma znakow...zyj spokojnie i dobrze..

przez pawel_1111 08 sty 2013, 22:48
Swoja droga jaka ta nerwica jest glupia :) Zeby taka kolomyje z glowy robic.. jak to sie dzieje, ze "wariujemy"?

przez bigfish 08 sty 2013, 22:57

przez vifi 09 sty 2013, 01:47
Czytanie kolejnych opisów teologicznych odnośnie końca świata na 99% ci nie pomoże, bo chyba nie tam masz problem. Bardziej wskazane byłoby porozmawianie z psychologiem czy jakimś księdzem, któremu byś przedstawił swoją sytuację.
Myśli które przedstawiają Boga jako chcącego dla ciebie zła powinieneś traktować podejrzliwie i nie dawać im się straszyć.
Bóg nie karze tak że "podpadłeś, teraz cię ukarzę", tylko sami ponosimy konsekwencje swoich wyborów. Czytałeś terie jezuitów odnośnie piekła?
http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmaw ... /47/n/2775

Sortuj wg