PROBLEMY Z POŁYKANIEM

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

PROBLEMY Z POŁYKANIEM

przez edytakacper 27 gru 2012, 21:56
WITAM DOPIERO DZIŚ ODWAŻYŁAM SIĘ WEJŚĆ NA FORUM I POCZYTAĆ O TYM CO MI DOLEGA OD PONAD ROKU.MYŚLAŁAM ZE JESTEM SAMA Z TAKIM PROBLEMEM A CO SIĘ OKAZUJE NIE JA JEDNA MUSZĘ SIĘ TAK MĘCZYĆ.MAM PROBLEM Z ŁYKANIE POTRAW WCZEŚNIEJ MOGŁAM NAJADAĆ SIĘ ZUPAMI BO TO MI PROBLEMU NIE SPRAWIAŁO A TERAZ TO I Z TYM MAM PROBLEM.ŻEBY ZJEŚĆ JEDNĄ BUŁKĘ KAJZERKĘ MUSZE POPIĆ JĄ 1.5L WODĄ A I OSTATNIO Z WODĄ MAM PROBLEM.29LISTOPADA URODZIŁAM DRUGIE DZIECKO W CIĄZY JADLAM TYLKO W NOCY PONIEWAZ JAK SIE WYSPIE I WSTAJE WYPOCZETA TO POTRAFIE W MIARE NORMALNIE ZJESC CHOC OSTATNIO I W NOCY MAM PROBLEMY PEWNIE DLATEGO ZE NIE WYSYPIAM SIE PONIEWAZ W NOCY WSTAJE DO SYNA.KARMIE PIERSIA I CZESTO MI BRAKUJE POKARMU JAK I ROWNIEZ MAM CZESTE ZAWROTY GLOWY PEWNIE DLATEGO ZE SYN ZE MNIE TEZ WYCIAGA I JESTEM OSLABIONA BO MALO JEM.PROSZE O POMOC JAK SOBIE Z TYM PORADZIC CHCE SYNA JAK NAJDŁUZEJ KARMIC PIERSIA BLAGAM O POMOC TO MOJ NUMER 530740185ODPISUJE NA SMSY

PROBLEMY Z POŁYKANIEM

przez zetVi 29 gru 2012, 21:42
Problemy z połykaniem, najczęściej mają charakter nerwicowy - i nie mówię tak dlatego, że zawsze mówi się w ten sposób znerwicowanym osobom, żeby je uspokoić. :-) Po prostu tak jest. Problemy z połykaniem, "klucha w gardle", suchość w ustach, problemy z oddychaniem a nawet mową i tak dalej - to objawy, które towarzyszą nerwicy i są dla niej wyjątkowo charakterystyczne. Oczywiście ja nie mam na myśli pełnoobjawowej dysfagii, mam raczej na myśli pewną blokadę przed połknięciem, która jest nieuświadomiona. Człowiekowi wydaje się, że zapomniał w jaki sposób się połyka, w tym momencie czuje napływ lęku, usilnie próbuje pozbyć się kęsa i albo w jakiś dziwaczny sposób cudem połyka - albo wręcz zwraca. Jeśli skupisz na tym uwagę, będzie tylko gorzej. Ten mechanizm mogłabym wyjaśnić na przykładzie tabletek.. wiele dzieci (dorosłych z resztą również) miewa problemy z połknięciem tabletki. Często nie pomaga ani woda, ani żaden sok, ani nawet odwrócenie uwagi. Już sama myśl, że tabletka jest twarda i bywa duża, powoduje, że dziecko takowej nie przełknie. Myśl, wyobrażenie. Ty również w pewien sposób nastawiasz się na myśl "zacznę się dusić" albo "nie połknę" i już automatycznie Twoje podniebienie odmówi Ci posłuszeństwa. Wielu ludzi zgłasza się z takim problemem do pracowni USG twierdząc, że przyczyną jest jakaś patologia, jeszcze inni wypatrują w sobie ubytków neurologicznych, zaników mięśniowych.. a prawda jest taka, że te wszystkie choroby nie wybierają sobie jakiś momentów w których mogą atakować.. objawy dysfagii trwają cały czas i wyglądają nieco inaczej. Tak więc moja rada: przypomnij sobie, kiedy doświadczyłaś tego po raz pierwszy i czy wówczas nie miałaś ataku lęku? Być może utrwaliłaś w sobie taki lęk i teraz każdorazowo przy posiłku doświadczasz tego nieprzyjemnego uczucia...

PROBLEMY Z POŁYKANIEM

przez uzytkownik 29 gru 2012, 21:46
Standard. Ale pisz proszę nie używając CAPSLOCKA, bo nic nie widać...
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg