badanie EEG

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

badanie EEG

przez cutmyheadoff 11 gru 2012, 20:21
Cześć,

chciałam zapytać, czy ktoś z Was miał podobne wyniki lub czy orientuje się, czy wyniki mogą być zafałszowane, ponieważ 2 dni przed badaniem, a dokładnie w sobotę wieczorem wzięłam tranxenke, a w poniedziałek popołudniu miałam badanie. I co to w ogóle oznacza, bo nie powiem...trochę się wystraszyłam, a do neurologa idę dopiero za tydzień. Podczas badania byłam dość zdenerwowana i zdarzyło mi się parę gwałtownych ruchów.

Opis badania:
W zapisie rejestruje się czynność alfa 10-11,7 hz o ampl. 20-45uv z seriami fal beta w przednich częściach mózgu.
W okolicach tylnych między falami alfa występują pojedyńcze i po kilka fale teta 4-7 hz oraz pojedyńcze fale ostre o ampl. do 60uv.
Na tle rejestrują się napadowo uogólnione serie fal wolnych 3-5 hz czasami z falami ostrymi o ampl. 60-90 uv.
Podczas hv nasilają się zmiany napadowe oraz ulega dezorganizacji czynność podstawowa.
FS nie aktywuje zmian
R.Z obecna

Orzeczenie:
Zapis nieprawidłowy wykazuje uogólnione zmiany napadowe na tle zmienionej w tylnych częściach mózgu czynności podstawowej.

Pozdrawiam,
k
escitalopram
klorazepat