panika jak sobie z nia poradzic

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez emi 1402 14 lis 2012, 16:59
Pomóżcie!!!jak sobie poradzi ciagle odczuwam jakies lęki ze ja sie ubrudze ciagle do corki mowie nierusz tego zostaw to.normalnie wariuje biore seronil i perazin i to niepomaga mi ten lęk paralizuje mnie juz niemam siły.jestem nerwowa bardzo prZed braniem lekow miałam ciagle mylam rece a teraz doszedł paniczny lek

przez Babilon 14 lis 2012, 17:06
Moze leki inne?

-- 14 lis 2012, 17:07 --

Spróbój przejśc przez to , ze nie będziesz myła rąk albo nie powiesz dziecku ze ma umyć ręce itd. Spróbój parę razy przeżyć tą sytuacje i zobaczysz, ze przeżyłaś. I staraj sie wtedy nie myslęc o tym ,zając czyms innym.

przez s.e.x.trener 14 lis 2012, 17:09
Są w sprzedaży takie wilgotne chusteczki. Może mogłabyś je nosić przy sobie, w ten sposób mogłabyś w tempie ekspresowym wycierać ręce i różne przedmioty.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emi 1402 14 lis 2012, 17:19
dzieki kochani.musze porozmawiac z moim psychiatro moze zaleci mi jakos psychoterapie.bo naprawde jest ciezko to mnie niszczy.bardzo kocham swoja coreczke a czuje ze tym robie jej krzywde.napisze wam ze nie mam do kogo sie tak szczerze wyżalic.dzis znalazłam to forum mysle ze bedzie mi łatwiej wyrzucic to z siebie na tym forum,niemam sily ani checi na nic najlepiej lubie gdy juz robi sie noc i idzie sie spac

przez kaja123 14 lis 2012, 18:51
emi 1402, na nerwicę natrectw najlepsza terapia. Leki nie leczą tylko osłabiają objawy + skutki uboczne (perazin zamula bynajmniej mnie)

przez emi 1402 14 lis 2012, 20:56
kaja123 napisał(a):emi 1402, na nerwicę natrectw najlepsza terapia. Leki nie leczą tylko osłabiają objawy + skutki uboczne (perazin zamula bynajmniej mnie)

TEZ TAK MYSLE ALE NA TERAPIE KIERUJE PSYCHIATRA JAK TO JEST? TEZ PO PERAZYNIE CZUJE SIE SENNA I OTĘPIAŁA A CO DO SERONILU HMMMMM MYSLE ZE PO NIM BRAK SATYSFAKCJI ZE ZBLIŻEŃ.BUZIAKI

przez Mightman 15 lis 2012, 12:16
po 1 primo wyłącz caps locka jak piszesz
po 2 secundo to na terapie może skierować lekarz rodzinny również

przez bedzie.dobrze 15 lis 2012, 12:42
emi 1402, smutne, ze przenosisz swoja nerwic na córke...staraj sie jej w to nie wciagac..bo dziecko samo skonczy z zaburzeniami. Nerwica natrectw to cholerstwo..przy dominujacych kompulsjach sprawdza sie terapia w nurcie poznawczo-behawiorlanym. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Poza tym jesli dopiero zaczelas brac leki, to objawy moga sie nasilic w pierwszych 2-3 tyg zazywania ich..potem powinno byc coraz lepiej..no chyba, ze lek zle dobrany. Uszy do gory, z tego mozna wyjsc.
bedzie.dobrze

przez emi 1402 15 lis 2012, 15:52
bedzie.dobrze napisał(a):emi 1402, smutne, ze przenosisz swoja nerwic na córke...staraj sie jej w to nie wciagac..bo dziecko samo skonczy z zaburzeniami. Nerwica natrectw to cholerstwo..przy dominujacych kompulsjach sprawdza sie terapia w nurcie poznawczo-behawiorlanym. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Poza tym jesli dopiero zaczelas brac leki, to objawy moga sie nasilic w pierwszych 2-3 tyg zazywania ich..potem powinno byc coraz lepiej..no chyba, ze lek zle dobrany. Uszy do gory, z tego mozna wyjsc.

leki bore juz od jakies 5 miesiecy troszke pomagaja bardzo mnie meczy to juz niemam siły walczyc z tym dziadostwem

przez bedzie.dobrze 15 lis 2012, 16:35
emi 1402, polecam terapie:) Dasz rade:) Z tego mozna wyjsc..tylko cierpliwosci i duzo pracy nad soba :). Czytaj tez duzo o nerwicy natrectw..o tym jak ludzie walcza z tym, czytaj o roznych technikach relaksacyjnych, o zrodłach lęku. Wiedza na temat choroby sprawia, ze nie jest juz taka grozna jak moglaby sie wydawac.
bedzie.dobrze

przez emi 1402 15 lis 2012, 18:02
bedzie.dobrze napisał(a):emi 1402, polecam terapie:) Dasz rade:) Z tego mozna wyjsc..tylko cierpliwosci i duzo pracy nad soba :). Czytaj tez duzo o nerwicy natrectw..o tym jak ludzie walcza z tym, czytaj o roznych technikach relaksacyjnych, o zrodłach lęku. Wiedza na temat choroby sprawia, ze nie jest juz taka grozna jak moglaby sie wydawac.

dzięki temu forum i wylania swoich slabosci czuje sie lzej jednak brakuje mi osoby z ktora moge pogadac wyzalic sie np jak mam jutro pranie zrobic to o niczym innym niemysle tylko o tym zeby było juz po praniu jak cos mam robic chcialabym bym to juz zeby było zrobione.wszystko mnie drazni złosci np jak corka jest w przedszkolu to mysle czy aby tam kupki niezrobi i sie nieubrudzi.boje sie dotykac plam gdy cos jest ubrudzonego a ma kolor kupki bo kojarzy mi sie to z kupka switło, musze zagasic w sposobabym slyszała jaak pstryknie bo jak nie to powtarzam bo mysle mimo ze jest zgaszone widze to mysle ze moze dobrze niewylaczylam przycisku i ze cos sie zapali wieczorem sprawdzam wode czy zakrecona bo sie boje ze moze mnie zalac.sprawdzam czy zamknelam drzwi mimo ze mam myc naczynia najpierw myje rece mam skrobac ziemniaki myje rece.wszystkim sie brzydze wszedzie doszczegam ze jest ubrudzone mimo ze niejest.juz mam dosc tego

przez bedzie.dobrze 15 lis 2012, 18:42
emi 1402, od brudu jeszcze nikt nie umarł..sporobuj czasem zmusic sie do nie mycia rak..wiem to trudne, budzi lęk, napiecie....ale małymi kroczkami:) Naprawde polecam terapie, pomoze Ci
bedzie.dobrze

przez emi 1402 16 lis 2012, 09:10
bedzie.dobrze napisał(a):emi 1402, od brudu jeszcze nikt nie umarł..sporobuj czasem zmusic sie do nie mycia rak..wiem to trudne, budzi lęk, napiecie....ale małymi kroczkami:) Naprawde polecam terapie, pomoze Ci

miałam kiedys osobe bardzo mi bliska moja babcie<ale zmarła>ktora mi tłumaczyła i było łatwiej co ja mowie niemiałam tyle lęków co teraz.Takze brakuje mi jej moze dlatego mam tyle problemow.Była to jedyna osoba do ktorej mogłam powiedziec wszystko a ona zawsze mnie wsparła.

przez bedzie.dobrze 16 lis 2012, 12:22
emi 1402, bardzo wspolczuje...mi w tym roku zmarła moja ukochana Babcia...ktora tez zawsze mnie wspierała w czasie nasilenia nerwicy..bardzo mi jej brakuje. Emi sporobj terapii
bedzie.dobrze

Sortuj wg