Źle się czuję.Pomocy...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Źle się czuję.Pomocy...

przez wwiercia2 21 paź 2012, 17:51
Możliwe że jest już tu podobny temat ale chcę aby ktoś pomógł mi w moim przypadku. Mam 16 lat. Od jakiegoś czasu (około 2,5 roku temu) zacząłem się źle czuć w kościele. Nie mogłem stać, tylko musiałem siedzieć, żeby się nie przewrócić. rok temu zacząłem przygotowania do bierzmowania. Na początku radziłem sobie z tym , ale od miesiąca jest o wiele gorzej. Podczas mszy robi mi się duszno, tracę tak jakby czucie w rękach, nogi mi zaczynają drżeć i musze się koncentrować na tym aby się nie przewrocic a nie na mszy.wydaje mi się ze kreci mi sie w głowie itp. ostatnio nawet nie mogę siedzieć bo się źle czuję.za pół roku mam bierzmowanie. msza bedzie trwała co najmniej dwie godziny i bede musial stac. nie wiem co zrobić zeby się dobrze czuć .boje sie ze zemdleje ,przewroce sie itd. Pomóżcie. Błagam. Kiedys myslalem o tym ze moze to jest jakis lęk od duzych zamknietych pomieszczen (przeciwienstwo klaustrofobii) bo nasz kosciol jest duzy , zawsze jest duzo ludzi . źle się również czułem na sali gimnastycznej w szkole (duża i wysoka). Tydzien temu poszlem na miasto nie moglem patrzec w gore na wysoki budynek albo jak patrzalem w tył lub bardzo daleko w przod to tez sie zle czułem .Myslalem ze to moze cos z moim sercem ale bylem pol roku temu u kardiologa i kardiolog nic nie stwierdzil. Moze powinienem się udać do jakiegos innego specjalisty?? Prosze o jak najszybszą pomoc bo musze teraz chodzic do kosciola co tydzien !! BŁAGAM
Ostatnio edytowano 09 sie 2013, 11:34 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: zmieniono dział i zmodyfikowano tytuł wątku

Źle się czuję.Pomocy...

przez bedzie.dobrze 21 paź 2012, 19:18
psychiatra powinien pomoc:) Wyglada to na ataki paniki. Uszy do gory:)
bedzie.dobrze

Źle się czuję.Pomocy...

przez pysiunia 21 paź 2012, 21:35
U mnie nerwica lękowa zaczęła się od lęku w kościele.
U Ciebie tez na to wygląda.
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Źle się czuję.Pomocy...

przez rixaa 21 paź 2012, 21:43
to chyba nie tylko u was..
ja tez mam zle wspomnienia z kosciola...
"Ale człowiek ta­ki już jest.Zastępu­je strachem większą część swoich emocji. "
"Co spra­wia, że człowiek zaczy­na niena­widzić sam siebie? Może tchórzos­two. Al­bo nieodłączny strach przed po­pełnianiem błędów, przed ro­bieniem nie te­go, cze­go in­ni oczekują."
P.Coelho

Źle się czuję.Pomocy...

przez wwiercia2 21 paź 2012, 23:28
a wie ktos moze jak sie to leczy ?? jak moze mi pomoc psycholog ??

Źle się czuję.Pomocy...

przez Mightman 22 paź 2012, 10:23
psycholog psychoterapią dojść dlaczego tego się boisz, przeanalizować sytuacje i zmienić twój tok myślenia.
Psychiatra da Ci leki które Ci pomogą przetrwać najtrudniejsze momenty (ataki paniki zapewne), ale same leki nie rozwiążą problemu.
Też mam problem że w kościele się średnio czuję, chociaż kiedyś to było bardziej odczuwalne ale u mnie lęk jest związany z przemijaniem życia, naszą śmiercią i rozkminą czy jest osoba Najwyższa i czy jest życie po życiu :)

Źle się czuję.Pomocy...

przez bueno 24 paź 2012, 20:56
Spokojnie wszystko będzie dobrze , jak najszybciej skontaktuj się z psychiatrą i poproś o lek który nazywa się seroxat jest genialny sama go biorę od prawie roku a walczyłam tak ze swoim lękiem bez pomocy prawie trzy lata . Nie czekaj bo szkoda czasu . Ja żałuję że tak późno zdecydowałam się na leczenie . A tak na rozluźnienie moja pani doktor ma właśnie ten sam rodzaj lęku co Ty podczas przebywania w kościele . Pozdrawiam

Źle się czuję.Pomocy...

przez wwiercia2 22 sty 2013, 00:55
A ile okolo trwa taka terapia??

Źle się czuję.Pomocy...

przez Selenhe 22 sty 2013, 08:19
Też to przerabiałam w Kościele:) Jak byli tam ludzie, to robiło mi się słabo, duszno, zawroty głowy. W sumie to mam to do dzisiaj. A jak idę sama wieczorem, jak jest pusto to nic się nie dzieje :D

Sortuj wg