Nerwica Lękowa a schizofrenia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez piotrek9444 05 paź 2012, 22:19
Witam. Mam 18 Lat i jestem Piotrek
Mam stwierdzona nerwice lękowa. Cale wakacje mialem spokoj z ta choroba (chociaz nie bralem zadnych lekow). Teraz znowu wrocilo tylko w innej postaci. Rok temu wlasnie w pazdzierniku wszystko sie zaczelo mialem lęki ze jestem chory, ze mam raka , ze napewno umre bo jestem na cos powaznie chory. Dochodzily do tego problemy z sercem tzn kolatanie, nierowne bicie itp. Tak jak juz mowilem cale wakacje mialem spokoj z ta choroba. Wzielem sie w garsc i moje leki zwiazane z chorobami minely czulem sie cudownie bo myslalem ze pokonalem ta chorobe na zawsze. Od paru dni zaczelo sie cos dziwnego tzn od nowa zaczelem sie bac chorob a dokladnie jednej choroby schizofreni. Skad takie podejrzenie myslicie? Otoz zawsze mialem takie rozne "zwiechy" tzn patrzylem w dal i wyobrazalem sobie rozne rzeczy tak o z nudow. Zawsze przed snem wyobrazalem sobie jakies ciekawe sytuacje chwile cos milego i naprawde bylem w tym dobry bo doslownie w pare sekund moglem odplynac w inny swiat. Ostatnio po ogladnieciu paru horrorow cos mi sie w glowie poknocilo zamykajac oczy przed snem nie moge zasnac bo caly czas widze jakies duchy,zjawy, wyobrazam sobie swoj pokoj i ze za mna cos stoi poprostu nie moge zasnac. Czy to moze byc schizofrenia?. Wiem ze odeslecie mnie do lekarza i slusznie chodze na terapie od roku lecz spotkanie mam dopiero za 5 dni. Co myslicie czy to moze byc schizofrenia czy poprostu skoro juz nie moge sobie wymyslec na jaka chorobe (fizyczna) moge zachorowac szukam chorob psychicznych?. Prosze o Odpowiedz :).
Z Gory dzieki :)

przez bigfish 05 paź 2012, 22:24
na moje chłopskie oko typowa nerwica

ps. guza mózgu już miałeś? ;)

przez piotrek9444 05 paź 2012, 22:29
bigfish napisał(a):na moje chłopskie oko typowa nerwica

ps. guza mózgu już miałeś? ;)

Guza mózgu akurat nie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Czarodziejka84 01 gru 2012, 14:58
Ja ostatnio też mam lęki przed schizą.
Bo w tej chwili to jest najgorsze dla mnie. I co? spać nie mogę, leżę, próbuję uspokoić myśli, a i tak się nakręcam, boję...że wykorkuję itd.
Wczoraj opowiadałam psychologowi o moim życiu i lękach, na koniec zapytałam, czy od tego dostanę schizy. On na to, że mam przecież nerwicę lękową, lęk...że nie dostanę, na pewno. Że nie zna takiego przypadku.
I on upatruje winę wszystkiego w dzieciństwie, zresztą chyba ma rację. Miałam nerwowy dom, nerwową matkę i wiecznie czułam się gorsza. Do dziś mam wrażenie, że chyba nie zasługuję na szczęście. Chyba te moje podświadome myśli wychodzą i szukam właśnie różnych chorób i powodów, dla których moje życie miałoby się nie udać.

-- 01 gru 2012, 14:06 --

Znalazłam coś
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy ... -zwariowac

przez Saska 21 kwi 2013, 08:47
Hej. Podobno mam nerwicę lękowa. Byłam u psychiatry przepisał mi Citabax 10 mg. Brałam go dopiero 4 dni po pół tabletki czyli 5 mg. Męczyły mnie lęki przed uduszeniem. Wczoraj gdy normalnie wstałam z łóżka i jakoś funkcjonowalam bo powiedziałam sobie dość ! Wieczorem sobie leżałam i nagle w głowie usłyszałam głos: skocz przez okno, powieś się, zabij mamę. Tak się wystraszyłam, ze spaliłem 2 fajki pod rząd i zaczęłam się panicznie bać, ze to schizofrenia. Aż boję się wyjść z pokoju. .. Dosłownie cała się trzese. Boje się zobaczyć mamę. Matko jeżeli to schizofrenia to co ja zrobię? Nie wiem jak ja pojadę do miasta w którym studiuję , a co dopiero pójdę na zajęcia. Chcę normalnie, żeby wrócił mi lęk przed uduszeniem. Boję się myśleć. Czy ja już zwariowałam ? Matko tak strasznie się boję.... :( :( :(

-- 21 kwi 2013, 17:19 --

Trzese się od rana... Nie wiem co robić.... Czy ja sobie to wkrecam? Dzisiaj rozmawiając z mamą płakałam chyba z godzinę, jestem spanikowana....

-- 21 kwi 2013, 17:20 --

Trzese się od rana... Nie wiem co robić.... Czy ja sobie to wkrecam? Dzisiaj rozmawiając z mamą płakałam chyba z godzinę, jestem spanikowana....
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

Sortuj wg