Nerwica, a wzrok

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 12 paź 2012, 18:22
Alkohol piję sporadycznie, teraz picie go nie sprawia mi przyjemnosci :/. Mogę wypić szklankę whisky i jest ok, ale np. ja wypije 1 tyskacza albo żywca to umieram i moja mowa zaczyna się robić bełkotliwa. Nie pracuję 2 miesiące i dopiero niedawno zacząłem szukać pracy, wcześniej mój stan na to nie pozwalał. Do tego studiuję w weekendy i nawet nie ma aż tak tragicznie z nauką. Z początku bunkrowałem się i przesiadywałem w domu. Teraz staram się wychodzić częściej, po kilku miesiącach przerwy znowu zacząłem ćwiczyć i chodzić na basen. Może ten nowy lek Ci pomoże, warto spróbować i trochę poczekać na efekty.
zenon1989

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 12 paź 2012, 18:52
no mi właśnie najbardziej brakuje piwa z beczki, zaraz ide na mecz do pubu i znowu będę siedział ze szklanka wody mineralnej, a potem będę wszystkich znajomych odwoził:/ ehh co zrobić, Wcześniej jak zażywałem ten tianesal to raz w tyg sobie trochę popijałem, teraz sie wziąłem za siebie i przy tym nowym leku staram sie nie pic alkoholu, poprostu chce stworzyć mozliwie najlepsze warunki do leczenia bo naprawde chcę juz byc zdrowy jak dawniej.
A sypiasz normalnie, ja zasypiam bez problemów ale często sie w nocy budzę

-- 12 paź 2012, 19:12 --

a jesteś tez otępiały? Ja ogólnie jakos daję rade załatwiać różne sprawy na mieście ale mój mózg tak jakby mi próbował to utrudnić. Dostaje takich ucisków z tyłu głowy po lewej stronie albo czuje taki delikatny ucisk na górej części mózgu i czeto czuje przez to takiego "nieogara"
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 12 paź 2012, 19:22
No właśnie sypiam normalnie i nie budze się w nocy odkąd mnie to złapało, ale problemy ze snem miałem przez kilka ostatnich lat. Też się czuję jak nieogar ;s, kiedyś byłem błyskotliwy, miałem dobrą pamięć i łatwo przyswajałem nawet skomplikowaną wiedze, a teraz wiecznie zamulony jestem. Ogólnie zobojętniałem na wszystko.
zenon1989

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 12 paź 2012, 19:26
to mam dokładnie to samo:) dobra uciekam na mecz, miłego wieczoru życzę i pozdrawiam:)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 15 paź 2012, 16:11
Bvb, ten wzrok na 99,9% jest od nerwicy. Dzisiaj rano zeszła mi derealizacja na jakieś pół h. Biorę też nowe leki na koncentracje. Po tym czasie znowu sie zamuliłem i strasznie zdołowałem. Gdy derealka opada wzrok znowu jest taki jak za najlepszych lat.
Pozdrawiam,
Zen~
zenon1989

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 15 paź 2012, 18:17
witam
No ja derealizację mam tylko jak się czyms porządnie zdenerwuje. Czasami mam chwilowe dobre widzenie, najczęściej jak wstanę wczesnie i jestem zaspany potem mam juz praktycznie non-stop zły wzrok.
Dzisiaj odebrałem te okulary i muszę przyznać, że mocno mi wyostrzyły wzrok, oczywiście nie rozwiązują problemu ale bardzo pomagają. W marketach juz mi sie praktycznie nie rozmazuje obraz, fakt ostre światło mnie wciąż razi i odrealnienie troche sie utrzymuje ale to było do przewidzenia, ogólnie polecam:)

-- 15 paź 2012, 18:38 --

Przeczytałem rówież na twoich wypowiedziach, że inozytol zamówiłeś, ja zażywałem go przez miesiąc fajnie wycisza wieczorem;)

-- 16 paź 2012, 14:52 --

Zen a masz tez cos takiego, że obraz Ci czasami skacze, Ja mam np jak idę i się patrze na 1 rzecz to mocne widze jak mi skacze obraz równo z krokami wcześniej tak nie miałem

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 17 paź 2012, 12:07
Chodzi ci o to, ze nie umiesz utrzymac wzroku na 1 punkcie? Ja mam tak, ze jak cos sie nie porusza to nawet ok, ale jak cos jest w ruchu to automatycznie robi mi sie lekki pokaz slajdów. W ogóle wzrok gdzies mi ciągle ucieka, jakby oczy żyły własnym życiem.
pozdro
Zen~
zenon1989

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 23 paź 2012, 13:57
kurde trochę zdołował mnie ten artykuł: podwojne-widzenie-przeczytajcie-bo-wa-ne-t18001.html

chyba sie przejde jeszcze raz do okulisty bo astygmatyzm jest wyleczalny

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez Mightman 23 paź 2012, 21:03
Myslisz się astygmatyzm jest nie uleczalny :) wada wrodzona :P sam go mam :D

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 23 paź 2012, 22:29
i jakie masz objawy?

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez Mightman 23 paź 2012, 23:10
W sumie żadnych bo nie nosze okularów ( tylko do laptopa), jedyne skutki uboczne astygmatyzmu to to że rysujesz coś dosyć krzywo a Tobie wydaje się posto tak samo jak z zawieszaniem obrazów oraz często np mam poblem z tym że zawadzam o framugi drzwiowe tą stroną po której mam chore oko :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Nerwica, a wzrok

przez niewypowiedziana 23 paź 2012, 23:39
Ja jestem krótkowidzem i też cierpię na astygmatyzm, szczególnie lewego oka. Okularów na stałe nie noszę, bo lekarze stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby przy tak niewielkiej wadzie. Okulistka przepisała okulary do czytania czy oglądania TV, ale nigdy ich nie kupiłam i to było chyba dobre posunięcie. Nie czuję bowiem, z biegiem lat, by ta wada się pogłębiała, a przy noszeniu okularów z tak małą wadą oczy robią się leniwe i nie pracują tak intensywnie jak powinny.
U mnie astygmatyzm objawia się rozmazywaniem obrazu, jak patrzę na lewe oko (prawe zasłonięte) z odległości to rzeczy wydają się nieostre, rozmazane, rozjeżdżają się. Na szczęście drugie oko jest silniejsze i nadgania pierwsze.
Jak dopadła mnie nerwica to też myślałam, że związane jest to z wadą wzroku, ale w moim przypadku nie ma to żadnego znaczenia. bvb25, musisz zaufać okuliście, jak pokonasz nerwicę to zaburzenia widzenia też ustąpią.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 23 paź 2012, 23:42
Robiłem sobie test na astygmatyzm i wychodzi mi, że go mam o_O. W sumie mam takie objawy tak: mrużenie oczu, częsty ból oczu, podwójne widzenie, wrażliwość na światło.
Chyba czas wybrać się do okulisty. Tyle, że jak mi derealizacja przechodziła, to widziałem doskonale...
zenon1989

Nerwica, a wzrok

przez niewypowiedziana 23 paź 2012, 23:46
Wrażliwość na światło i podwójne widzenie to też objawy astygmatyzmu? W moim przypadku nie są one stałe i ciągłe, więc raczej chyba to zasługa nerwicy, czasem też, jak dzisiaj, migreny.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Sortuj wg