Nerwica, a wzrok

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 20 mar 2014, 22:13
evvelinka napisał(a):
cvijet napisał(a):
1200 na rezonans.
To co to był za rezonans, że aż 1200zł trzeba było płacić? W Lublinie rezonans głowy kosztuje około 600zł i to z kontrastem...

No tak, ale każdy odcinek kręgosłupa to ok. 400zł, jak się chce wszystkie 3 to wychodzi 1200.

angie jak tam poszukiwania specjalisty? A przy okazji masz problem z ciężkimi nogami w czasie chodzenia może? Z uczuciem gorąca i jakby opuchnięcia albo zdrętwienia w stylu mniejszego odczuwania np. dotyku?

Ja miałem rezonans głowy, takie mamy ceny, dodam, że jak na fundusz to musiałbym czekać ponad 7 miesięcy...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez nerwa 20 mar 2014, 22:52
angie1989, kleszcza nie mialam, ale jest tez opcja, ze moze mialam a nie wiem :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 21 mar 2014, 07:23
nerwa, no tez jest taka opcja bo niektórzy faktycznie nie pamiętają kiedy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 21 mar 2014, 12:55
Ja to nie pamiętam żebym kiedykolwiek miała kleszcza. Wszyscy twierdzą, że to czuć i widać. Mi się nigdy nie zdarzyło, a i tak mam teraz fazę na tę przeklętą boreliozę zwłaszcza jak mój pies od 2 dni ma objawy choroby odkleszczowej i widziałam jak jej się nogi plątały przy chodzeniu przed rozpoczęciem leczenia.

Nerwica, a wzrok

przez nerwa 21 mar 2014, 16:02
No ja to samo, w ogole ani kleszcza, ani ugryzenia, ani spuchniecia zadnego nie zaobserwowalam...
Ale juz mi sie kilka rzeczy zgadza:
- ze wzrokiem problemy (chcoiaz nie mam podwojnego widzenia)
- oslabienie cykliczne co miesiac
- ta nadwrazliwosc na alko
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 21 mar 2014, 18:27
To ja pierwsze i ostatnie też mam, ale żeby co miesiąc było gorzej to nie wiem.. może musiałabym większą uwagę na to zwracać. Czytałam za to ostatnio o różnych akcjach z nogami typu ciężkość, drętwienie - zwłaszcza jednostronne, a u mnie zwykle tak jest, mrowienia, że wiele osób z boreliozą to ma. No i w ogóle ja mam sporo objawów.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 21 mar 2014, 20:43
W boleriozie kazdy jak i w nerwicy ma inne objawy ja nie zauwazylam żeby u mnie miesiąc bylo gorzej a miesiąc lepiej...ani żadnej nadwrażliwości na alkohol ani takich innych objawów...
jeśli macie jakieś wątpliwości to warto to sprawdzić tym western blotem zwykly test elisa jest do dupy mi wyszedl ujemny. Jeśli macie takie różne objawy a gama objawów w boleriozie jak i w nerwicy jest szeroka to warto to sprawdzić. Po za tym borelioza moze powodować nerwice i lęki.

Nerwica, a wzrok

przez nerwa 21 mar 2014, 21:09
No i tak niezle, ze ten elisa wyszedl Ci ujemny. W ogole z tego co pamietam, to generalnie te rozne testy to czasem malo miarodajne.. duzy procent bledu jest :-/
A z tego co teraz patzylam, w ELISA, jak testuja na HIV i jak np. 10,000 na 1 milion ludzi jest zarazonych, to u 10 zarazonych, ten test pokaze, ze nie są zarazeni (co i tak jest w miare ok), ale za to u aż prawie 1000 osób ktore są zdrowe - on pokaże, że są zarażone. Ehhhh i jak tu wierzyc tym testom :)

-- 21 mar 2014, 20:13 --

a z tym miesiac gorzej miesiac lepiej - to nie jest tak,z e caly miesiac :) Czytalam, ze te bakterie maja tak, ze jakos co 3-4 tygodnie, nastepuje parodniowe pogorszenie, ktore potem przechodzi - czyli pojawia sie tak cyklicznie, na pare dni.

Wlasnie kurde, najgorsze, ze bolerioza jest jedna z glownych chorob (z SM i innymi) ktore najczescie wkrecaja sobie nerwicowcy - bo duzo objawow pasuje zawsze.

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 21 mar 2014, 23:14
Ja wiem, że trzeba western blot.. sporo czytałam o tych badaniach i że elisa jest nieskuteczna, western blot też podobno może wyjść ujemny, a mimo to można mieć boreliozę. Dziś cały dzień mnie chwieje przy chodzeniu.. a większość czasu jestem w domu, nie denerwuję się.. :/ Najgorzej było jak szłam po markecie z wózkiem i musiałam trochę napiąć mięśnie jednej nogi żeby móc skręcić, bo jakoś dziwnie skręcał w druga stronę.. myślałam, że zaraz mi się nogi zaplączą i upadnę.

Tak.. borelioza i sm to czołówka :)

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 22 mar 2014, 15:09
No dokładnie ale lepiej zrobić wszystkie badania żeby mieć pewność.

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 22 mar 2014, 22:29
Mnie to w ogóle przeraża, że przecież nie da się zrobić nigdy wszystkich badań, przebadać wszystkiego.. zawsze są jakieś rzadkie choroby, jakieś mało popularne badania, że nigdy nie ma pewności.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 23 mar 2014, 10:10
Niby tak...ale po objawach powinno sie dojsc do tego. Jeśli nerwica dlugo nie mija i ciągle daje jakies objawy mozna przypuszczać ze cos jest nie tak.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 23 mar 2014, 23:58
Jakby Ktoś chciał przybliżyć swoim lekarzom/znajomym choć trochę naszych doznań wzrokowych przy nerwicy to niech sobie ściągnie program "floaters simulator". Ten program ukazuje część naszych objawów.
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez *Wiola* 24 mar 2014, 00:09
Nimfy kleszcza są maleńkie i wcale nie jest takie oczywiste , że się je zauważy, a na dodatek wg jakichś tam nowych badań komary i meszki również mogą to gówno przenosić, :?
Moderator

Sortuj wg