Nerwica, a wzrok

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 06 paź 2012, 19:26
ja jak jade samochodem to przez szybe lepiej widzę, może dlatego, że szyba jakoś osłabia ostrość. Lęków takich jak Ty to nie mam bo w miare normalnie pracuje, rozmawiam z ludźmi, nawet po mnie nie widać tych wszystkich ciężkich objawów ale mimo wszystko wykańcza mnie to straszliwie:(
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 06 paź 2012, 19:55
No ja w aucie nawet jak dostane lęki to jakoś się nimi nie przejmuje umie z nimi sobie poradzić. Ja mam troche gorzej z tym funkcjonowaniem mam nerwice lękową z dużymi zadatkami depresji. Zazdroszcze ci bo pracujesz ja się przez nerwice zwolniłam bo nie wyrabiałam.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 07 paź 2012, 16:48
wiesz pracuje ale co to za życie. Ogólnie to zastanawiam się co jeszcze można ze sobą zrobić. Wczoraj miałem jakis dziwny atak. Miałem skok cisnienia który szedł od mózgu aż do stup. Jak był na wyskokości klatki p. to myślałem, że mi ją rozerwie wraz z sercem. Kurde 1 raz sie tak wystraszyłem bo przez pare sekund nie mogłem oddychać i myślałem, że juz po mnie. Całość trwała zaledwie pare sekund ale potem się bałem jakiś nawrotów do tego w nocy prawie nie spałem i mi dźwięczało w uszach. Chyba we wtorek pójde z tym do rodzinnego.
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 07 paź 2012, 20:40
Wiesz ja wymyśliłam sobie siłownie żeby się gdzieś ruszyć coś robić. Poszłam bałam się jak cholera ale weszłam i zaczełam z instruktorem od bieżni spokojnie, tętno skoczyło mi tak że trener dopytywał czy nie jestem chora na serce stał przy mnie i mnie pilnował. Powiedziałam mu że mam nerwice lękową ale po pół godziny już kończyłam trening bo zaczełam się masakrycznie bać. Oczywiście już tam nie pójde dopółki nie zrobie wysiłkowego u kardiologa.
Wiesz ja niemiałam czegoś takiego żeby mi klatke chciało rozerwać, ale to że nie oddychałeś to ze strachu tak jakby człowiek zapominał że ma oddychać też tak czasami mam. Ja jutro ide na badania morfologi bo ciągle jestem zmęczona,śpię nic mi się niechce, więc idę sprawdzić czy anemia mi się nie wróciła gdyż mam słabą przyswajalność żelaza i muszę to kontrolować.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 09 paź 2012, 16:08
Hej i jak tam robiłaś te badania?, sprawdzałaś sobie też kręgi szyjne?

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 09 paź 2012, 19:46
Nie robiłam bo dopiero skończyłam brać antybiotyki bo byłam chora i lekarka kazała odczekać . Więc w przyszłym tygodniu pójde. A ty byłeś u lekarza coś nadmieniałeś o wtorku.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 09 paź 2012, 22:04
No ja byłem w zeszłą środe u psychiatry przepisała mi Lafactin-jest to typowo przeciw lękowy antydepresant, no zobaczymy, bo narazie mnie otępia, głowa boli i widze rozmazany obraz. W piątek idę do okulisty.

-- 10 paź 2012, 10:46 --

a powiedz mi jak wygląda u Ciebie z wysiłkiem fizycznym, bo u mnie jak się zmęczę to wszystko się nasila

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 11 paź 2012, 22:54
Hejka bvb, mam podobny problem. Opisałem go w tym temacie czy-to-s-objawy-nerwicy-w-tek-zbiorczy-t34805-406.html
Miałem w sumie identyczne objawy, które Ty opisałeś w pierwszym poście. Zacząłem stosować leki i znacznie zelżało. Ale w dalszym ciągu problem istnieje. Mam też tak, że nie mogę jednocześnie myśleć o czymś i świadomie widzieć. Jakby była możliwa jednak funkcja w danym czasie. Strasznie mnie to denerwuje-też tak macie? Mam takźe problem z przegrodą nosową i prolaktyną :s moze to jest powód?.
zenon1989

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 11 paź 2012, 23:17
Witam:)
Tez chyba tak mam, przynajmniej cos w tym stylu, taka zawiecha trochę. Od kiedy to masz i co zazywałeś?
Ja dzisiaj wreszcie byłem u okulisty, zrobiła mi szereg badań i poza lekką wada która jest praktycznie nie widoczna wszystko ok. Przepisała mi jednak specjalne okulary które mam zakładac w marketach i innych miejscach gdzie jest mi ciężko i powiedziała, że cos tam pomorze i nie powinno mi sie juz tak rozmazywac wszystko, no zobaczymy jestem dobrej mysli tylko, że w poniedziałek po 16.00 mam dopiero odebrac te okulary aha dała mi tez specjalne krople do oczu żebym sobie czasami zakroplał jakby mi znowu pulsowały gałki oczne.

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 12 paź 2012, 09:05
Zelżało mi po tym jak zacząłem zażywać antydepresanty. Wcześniej w supermarketach czułem się okropnie, teraz po prostu bolą mnie oczy. Możliwe, że to sprawka nerwicy, ale dla pewności przejdę się do okulisty. Miałem robione badania neurologiczne i nic nie wyszło. Gdy odbiorę wyniki badania MR przysadki, to dam znać.
zenon1989

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 12 paź 2012, 11:13
a od kiedy to masz i jakie antydepresanty zażywałeś?

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 12 paź 2012, 14:14
byb 25 A to ciekawe z tymi okularami jak je wypróbujesz daj znać jak działają.

zenon 1989 też się często zwieszam. Czytałam twój post i cholera faktycznie też tak mam. Mimo iż czuje się dobrze w aucie mam wrażenie że niebardzo wiem jak przejechałam z jednego miejsca na drugie. Nie zawsze tak mam ale zdarza mi się tak czasami troche mnie to przeraża.

Nerwica, a wzrok

przez zenon1989 12 paź 2012, 16:46
Ciężka depracha/nerwica dopadła mnie gdzies w marcu. Leki (pernazyna, paroksetyna) zażywam gdzieś 6 tygodni, pomogły natychmiast i już nie czuję się jak kompletne ufo. Lęki w miejscach publicznych mam już sporadycznie i bardzo malutkie w porównaniu z tym co było. Przed podjęciem leczenia nie umiałem nawet normalnie patrzeć w dzień-wszystko mnie oślepiało i było niesamowicie jaskrawe. Natomiast w sklepach czułem się tak źle, że chciałem natychmiast umrzeć-mnóstwo kolorów, świateł, dźwięków, wszystko rozmazane, spowolnione, obce, straszne...brrrrr, nawet teraz mnie ciarki przechodzą na myśl o tym. Musiałem chodzić w okularach przeciwsłonecznych. Teraz jest o niebo lepiej, ale do pełnej dyspozycji ciągle daleko.
Co mogę Ci polecić? Zrób sobie badania tarczycy-oznacz FT3 i FT4. W miarę możliwości finansowych polecam też bodymax+, jeśli masz jakieś deficyty witamin, to tym je zniwelujesz. No i przede wszystkim wizytę u psychiatry-prywatnie. Sprawdź, który w twojej okolicy jest dobry i udaj się do niego. Ja zwlekałem kilak miesięcy przez co straciłem pracę i prawie życie. Z twoich objawów wynika, że masz zaawansowaną depresję/nerwicę. Objawy w tych chorobach są podobne i przeplatają się więc trudno dokładnie stwierdzić co to jest.
Pozdrowienia, trzymajcie się i nie poddawajcie-razem zwalczymy to dziadostwo!
Zem.
zenon1989

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 12 paź 2012, 17:22
majcyk30 sam jestem niesamowicie ciekaw czy te okulary coś dadzą, w poniedziałek o 16.00 mam odbiór jak je odbiore to zaraz pójdę na żywioł do marketu i wieczorem dam znać;)

zenon1989 w sklepach wiedzę, że mamy dokładnie to samo, ogólnie to ja robiłem badania na tarczyce oraz setki innych m.in. tomografia, crp, borelioza, rezonans głowy, eeg itd....) - gdzies już opisywałem, jakie badania robiłem, oczywiście wszystko ok.
Ja zażywam codziennie Lafactin od psychiatry, do tego magnezb6 , vigor, potas, specjalne leki na dietę niskocukrową często melisa.
Teraz mam to od 6 miesięcy przez pierwsze 4 chodziłem na badania i nie zażywałem żadnych antydepresantów, potem wziąłem tianesal który mi nic nie pomógł, a teraz ten Lafactin.
Pijesz czasami alkohol albo chodzisz na imprezy? w ogole czy z domu wychodzisz, pracujesz itp?

Doraźnie xanax

Sortuj wg