Nerwica, a wzrok

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 14 mar 2014, 13:06
Mi swojego czasu znajdowali przeróżne przyczyny:

- Neurochirurg powiedział, że to mógł być mikro wylew(2 rezonanse magnetyczny głowy = 2400zł + 3 wizyty = 300zł),
- Neurolog, że ktoś mógł mi dosypać jakiś dopalaczy(tomografia głowy, eeg morofologia - 3 dni w szpitalu),
- Dietetyczka, że mam za nieczyszczony organizm(dieta oczyszczająca 6 tygodni - koszt = 700zł),
- Kręgarz, że to nacisk kręgu(8 wizyt po 80zł = 640zł)

Rodzinny lekarz,psycholog i psychiatra powiedzieli, że to ich zdaniem psychika, a internista i okulista zgodnie powiedzieli, że jestem zdrowy i dało się odczuć, że sugerują, że coś tu ściemniam z jakiegoś powodu.
Poza tym sam sobie w necie znajdowałem choroby więc porobiłem na własna rękę szereg innych drogich badań.

Tyle specjalistów, a jak się kur*a źle czułem tak się czuję wciąż...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 14 mar 2014, 13:45
bvb a czemu aż 2 rezonanse? Ja się teraz wybieram, ale staram się o skierowanie, bo już tyle tysiaków na różne badania poszło, że szkoda mi aż 1200 na rezonans.
Też miałam iść do kogoś od kręgów, bo teraz mam fazę, że to musi być kręgosłup.. znowu. Chociaż fizjoterapeuta powiedział, że to nie od kręgosłupa, a ja od początku czuję, że tak.
A rozważałeś np. grzybicę? Ja mam na to największą fazę, też praktycznie od początku. Stosowałam nawet ścisłą dietę, ale po 3 miesiącach kiedy zaczęłam się chyba jeszcze gorzej czuć stwierdziłam, że walę to. Teraz kiedy jest trochę lepiej myślę o powrocie do tego tak dla bezpieczeństwa żeby się nie dorobić jakiejś sepsy :/

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 14 mar 2014, 17:58
Ja szukam fachwca ale nie latwo o niego... Aż sie boje..,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 19 mar 2014, 16:34
evvelinka napisał(a):bvb a czemu aż 2 rezonanse? Ja się teraz wybieram, ale staram się o skierowanie, bo już tyle tysiaków na różne badania poszło, że szkoda mi aż 1200 na rezonans.
Też miałam iść do kogoś od kręgów, bo teraz mam fazę, że to musi być kręgosłup.. znowu. Chociaż fizjoterapeuta powiedział, że to nie od kręgosłupa, a ja od początku czuję, że tak.
A rozważałeś np. grzybicę? Ja mam na to największą fazę, też praktycznie od początku. Stosowałam nawet ścisłą dietę, ale po 3 miesiącach kiedy zaczęłam się chyba jeszcze gorzej czuć stwierdziłam, że walę to. Teraz kiedy jest trochę lepiej myślę o powrocie do tego tak dla bezpieczeństwa żeby się nie dorobić jakiejś sepsy :/

2 rezonanse ponieważ mój neurochirurg stwierdził, że pierwszy rezonans był bez kontrastu(tak zalecił lekarz obsługujący rezonans po zapoznaniu się z moją dokumentacją medyczną ze szpitala, za drugim razem musiałem nie mal wymuszać ten kontrast bo tez uważał, że nie ma sensu i w ogóle bez sensu, że przyszedłem). Na drugim badaniu wyszło to samo co za pierwszym czyli, że wszystko ok.

Co do grzybów to też się badałem pod tym względem tzn byłem na teście obciążeń jakimś dziwnym ustrojstwem, że Pani jakimś kawałkiem blaszki dotykała dłoń i coś tam wyczytywała, że za niby organizm mam zagrzybiony. Powiedziała, że to jest przyczyna tego stanu i jeżeli przejdę na ich specjalną diete to juz po tygodniu poczuje sie lepiej. Efektem tego był wydatek u nich w ich produkty 700zł i przepisane jakieś tam diety na której byłem około 6 tygodni. Oczywiście nic nie pomogło, a w necie wyczytałem potem, że ta firma każdemu coś wynajduje żeby wcisnąć swoje kure***o drogie produkty...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 20 mar 2014, 03:31
bvb
Witam dawno tu nie pisałam i widze że ci dalej wzrok dokucza. Ja mam już lepiej czasami się jeszcze zdarza ale ogólnie jest ok. Z całą pewnością stwierdzam że to nerwica tak z nami igra. Też wydałam sporo kasy na badania ale niema co na takich jak my to lekarze najlepiej zarabiają. Nam nerwusą jak lekarz powie że jesteśmy zdrowi to jesteśmy zdolni oblecieć jeszcze trzech lekarzy bo trudno nam zrozumieć że nerwica potrafi spiepszyć i poprzewracać człowiekowi życie. Pełno ludzi jest takich co przez całe życie nie przeszło tylu badań za całe życie co my ciągu kawałka życia. Mam dzień raz gorszy raz lepszy ale ogólnie lepiej niż było. Mam nadzieje że też się doczekasz kiedy ten wzrok cię przestanie męczyć. Pozdrawiam

Nerwica, a wzrok

przez cvijet 20 mar 2014, 09:40
1200 na rezonans.
To co to był za rezonans, że aż 1200zł trzeba było płacić? W Lublinie rezonans głowy kosztuje około 600zł i to z kontrastem...

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 20 mar 2014, 12:33
majcyk30 to fajnie, że Tobie się poprawia:). Ja nie mam warunków do tego(śmierć Ojca i Psa, problemy finansowe, konflikty). Od 3 dni jestem na najnizszej dawce Seronilu 10mg i narazie nie mam żadnych skutków ubocznych, jak tak dalej pójdzie to za tydzień podwajam dawkę. Mam nadzieję, że wreszcie cos zaskoczy.

cvijet U nas w szpitalu rezonans zbudowała prywatna firma i oni dyktują ceny. Dokładnie nie pamiętam ale za pierwszym razem chyba 1100zł płaciłem za drugim powinienem jakoś 1450zł ale Pani dała mi zniżkę "Stałego Klienta", że jakoś około 1200zł płaciłem - fajnie nie być tak wyróznionym?

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez nerwa 20 mar 2014, 14:11
Macie czasem tkaie obawy, ze tracicie wzrok? tzn. niby pod wzgledem ostrosci jest wszystko ok, ale jakos tak caly czas mam wrazenie, jakbym miala jakies deficyty wzrokowe. Nie wiem jak to wytlumaczyc :) (oprocz oczywiscie mętów wszechobecnych), jakos tak się boje, ze coraz gorzej bedzie, az strace wzrok :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 20 mar 2014, 15:49
coś w tym stylu czasem mam

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 20 mar 2014, 16:28
bvb
Wiesz ja też swoje życie zmieniłam miałam straszną nerwówkę w domu teraz mam spokój to jednak ważne w leczeniu nerwicy lecz nie zawsze się da wszystko przeskoczyć. Współczuje ci śmierć bliskich osób jest straszna. Wiesz ja na początku też się wszystkiego bałam a zawroty głowy i to widzenie mnie dobijały ale w końcu postanowiłam się sprzeciwić i stwierdziłam że albo dojde bo tego sklepu albo walne na chodnik miałam to już gdzieś i tak się zaczęło spróbuj może i tobie się uda. Pozdrawiam

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 20 mar 2014, 19:27
nerwa, ja tak mam. Dokładnie jak opisujesz. Nie wiem czy wibowajaca jest nerwica czy bolerioza ale uwazam ze nerwica tez swoje robi:/

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 20 mar 2014, 19:49
cvijet napisał(a):
1200 na rezonans.
To co to był za rezonans, że aż 1200zł trzeba było płacić? W Lublinie rezonans głowy kosztuje około 600zł i to z kontrastem...

No tak, ale każdy odcinek kręgosłupa to ok. 400zł, jak się chce wszystkie 3 to wychodzi 1200.

angie jak tam poszukiwania specjalisty? A przy okazji masz problem z ciężkimi nogami w czasie chodzenia może? Z uczuciem gorąca i jakby opuchnięcia albo zdrętwienia w stylu mniejszego odczuwania np. dotyku?

Nerwica, a wzrok

przez nerwa 20 mar 2014, 20:40
angie1989, to ja teraz tez zaczelam sie bardziej obawiac tej boreliozy... Bo wyczytalam ze tam co 4 tyg pogorszenia, aja tak wlasnie raz w miesiacu przez pare dni mam dziwne oslabienia i niemoc...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 20 mar 2014, 21:42
evvelinka, specjalistę juz znalazlam. Teraz czekam na wyniki u niego z boleriozy i chorob odkleszczowych...i zobaczymy czeka mnie dluga anyybiotykoterapia. Nie takich objawów nie mam ale oczywiscie objawy to kwestia indywidualna każdy ma inne.
nerwa, a mialas kleszcza?

Sortuj wg