Nerwica, a wzrok

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 28 wrz 2012, 12:11
Witam
Mam 25 lat, od pół roku mam straszną nerwice(swoje objawy dokładnie opisywałem w innym dziale) Moją największą dolegliwością jest problem ze wzrokiem tzn:
Mam straszną nadwrażliwość na ostre światło oraz na kolory, najgorzej jest np w super marketach jak jest ostre światło + mnóstwo kolorowych produktów, masakra dostaje strasznego otępienia, lekkich zawrotów głowy w ogólnie nie mogę się na niczym skupić i tylko myślę żeby stamtąd wyjść, wręcz wybiec.

To samo mam jak byłem na meczu piłkarskim, dużo ruszających sie kolorowych kibiców wtedy mi się niewiem zamazuje obraz, widzę coś jakby kanałowo, jakas mgiełka dostaje uczucia odrealnienia, niewiem nawet jak to opisać. Mam wrażenie, że to jest cos takiego jakby mózg nie nadążał za wysyłanym obrazem. Lepiej troche jest jak patrze za szyby, np jak jade autem.

Miał Ktos coś takiego? Czy Ktos wie jak nazywa się taka nerwica?

Robiłem wszystkie badania, zażywam tianesal od miesiąca do tego od 3 miechów chodze na psychoterapię. Objawy utrzymuja mi się non-stop pod prawie 6 miesięcy. pozdro
Ostatnio edytowano 29 wrz 2012, 04:31 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez jak mam żyć?? 28 wrz 2012, 13:08
hej, gdzie czytam temat, ktory mnie dotyczy tam ejstes tez TY. No wiec mam to samo. Nie wiem jaka to nerwica, chyba najgorsza z mozliwych. To co dzieje sie w mojej glowie to najgorsze ze wszytskiego, wzrok tez cos szwankuje. jak obracam glowe to mam wrazenie ze dopiero po chwili mj umysl znajduje sie tam gdzie ja patrze. masakra jakas, zwariuje......

Nerwica, a wzrok

przez MARIAN1967 29 wrz 2012, 20:19
bvb25, to nie nerwica, ani objaw nerwicy .Ten problem może być przyczyną nerwicy .Nadwrażliwość na światło występuje przy migrenie. Ani psychoterapia,ani środki psychotropowe nic tobie nie pomogą .To że badania wychodzą prawidłowo ,nie oznacza że masz nerwicę .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 30 wrz 2012, 01:20
no to jak to leczyć?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez MARIAN1967 01 paź 2012, 07:35
A czy badania na boleriozę robiłeś ? Jesteś jeszcze młody , u podobne problemy pojawiły się przed czterdziestką. Biorę tabletki poprawiające krążenie krwi ,dlatego teraz nie sprawiają mi kłopotu szybko zmieniające się obrazy .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 01 paź 2012, 09:20
robiłem badania na borelioze na jakimś dziwnym teście obciążeń organizmu i go wykluczyli ale dla pewności jakies 2 tyg temu zrobiłem jeszcze w przychodni, jakoś na dniach mam mieć wyniki bo się czeka u mnie jakieś 3 tyg bo wysyłają próbki do warszawy.
Co do krążenia to zażywałem jakis cavington i nootropil 1200 przez miesiąc i nic nie pomogły

Czytałem, że nadwrażliwość na ostre świtało może powodować:
-boreliza
-nerwica
-migrena
-grzyby w organiźmie
-nacisk kręgów szyjnych
-stan zapalny rogówki w oczach
i niewiem czy coś jeszcze

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez MARIAN1967 02 paź 2012, 09:12
Memotropil (Nootropil) nie dawał widocznych efektów .Cavintonu nie zażywałem .Najlepsze działanie wykazuje Acard (Polocard). Ból oczu praktycznie nie występuje.Dwa lata to trochę czasu , i jeszcze jedno .Po trzech-pięciu dniach przerwy w zażywaniu Acardu lekki ból oczu wracał.

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 02 paź 2012, 10:41
Witam. Ja też mam podobnie ostre światło mnie wykańcza czesto chodze w ciemnych okularach. Wogóle czuje się jak bym była pijana bo jakoś niewyraznie widze, jakby za mgłą. To jest wykańczające bo kiedy wychodze na światło dzienne, czy też siedze w domu a pierdzieli mi się w oczach to mam dość znowu szukam przyczyny czemu tak jest. Wzrok mam przebadany jest ok. Też niewiem skąd to mam to już długo i prawie codziennie. A kiedy się tak mi pierdzieli w oczach zaczynam się denerwować to też szukam ucieczki.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 02 paź 2012, 17:58
a masz jakieś inne objawy? od kiedy to masz? leczysz się?

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 02 paź 2012, 22:11
Kłopoty mam z tym pijanym widzodzeniem od kiedy zaczeła się u mnie nerwica lękowa czyli 2lata temu. Na początku miałam potworne bóle głowy wraz z tym pijanym widzeniem zawrotami i wylądowałam na pogotowiu. Zostawili mnie na obserwacji zrobili badania wykluczyli migrene którą wcześniej stwierdził neurolog i kazali odstawić leki.Reszta badań ok.Skierowali mnie do okulisty i laryngologa. Okulista stwierdził ciśnienie śródgałkowe a laryngolog po tk zatok bardzo krzywą przegrode nosa. Okazało się że przegroda uciska gałke oczną i z tąd ciśnienie w oczach. Poszłam na zabieg tej przegrody w nadziei że już będzie ok.Przegroda już prosta ciśnienia w gałkach ocznych niemam a dalej mam pijane widzenie jedyne co to bóle głowy ustąpiły. Jak mam pijane widzenie to zaraz po tym zawroty się pokazują i cała armia objawów nerwicy bo oczywiście się nakręcam że zaraz się przewróce. Leki biore na nerwice tylko. Sama już niewiem czy to od nerwicy czy dalej szukać. Czasami jak rano się budzę to odrazu mam takie widzenie .Są też takie dni że tego niemam. Często chodze w okularach słonecznych nawet w zimie zakładam bo na śnieg to patrzeć nie moge tak mnie razi.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 02 paź 2012, 22:18
a sprawdzałaś kręgi szyjne lub robiłas badania na borelioze? razi Cie też w super markecie? mnie to nawet razi jak jest szaro. Raz miałem normalne widzenie to jak wypłynałem statkiem nad morzem i była szaro-bura pogoda to jak sie na dziobie statku wychyliłem widziałem tylko to szare niebo i szare morze kurde nie sądziłem, że to mi taka przyjemność sprawi widziałem praktycznie idealnie, gorzej jak spojrzałem na ląd, a ludzie patrzyli na mnie jak na czubka

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 02 paź 2012, 22:41
Dobra myśl nie sprawdzałam kręgów szyjnych.Chociaż często mnie kark boli. Miałam doplera tętnic szyjnych i wyszedł ok. Kurcze super market omijałam z daleka teraz psycholog kazła mi się pomału z tym zmierzyć. Jak wchodze do marketu to koszmar te głupie białe kafelik na podłodze nawet mnie rażą i gonią przed oczmi niestety odrazu szybkim krokiem wychodze tzw.ucieczka.Kurcze jak mam takie dni że widze normalnie to aż się żyć chce a tak jak się budze i już mi się w oczach pierdzieli to zaczyna się włączać myślenie. Ja nawet wieczorem kiedy jest ciemno ide z psem na spacer też ni się pierdzieli w oczach a lampy mnie walą po oczach.

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 02 paź 2012, 23:48
no to kurde mamy to samo tylko, że ja mam non-stop od prawie 6 miesięcy. Moje dolegliwości były tak dziwne, że nawet niewiem czemu do tej pory nie odwiedziłem okulisty-umówiłem się na 12.10.12. Ja nieraz rano czuje takie pulsowanie oka jakby biło jak serce ale po krótkim czasie to przechodzi. To, że czasami masz lepsze dni jest to czyms spowodowane?
Doplera tez miałem i tez ok- to jest taki przyrząd co się przykłada do węzłów szyjnych i ogląda się wynik na monitorze tak?

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez majcyk30 03 paź 2012, 09:00
Sama jestem ciekawa co ci okulista powie. Musze iść na te kręgi szyjne jakie to jest badanie? Kurcze tych lepszych dni jest tak niewiele a czasami to jest krótko trwałe jakieś 3h i znowu to samo.Niemam pojęcia czym to jest spowodowane a szkoda.Jak byłam u okulisty to jej pytałam nawet czy są soczewki przyciemniające ale niestety niema takich wynalazków. Bo w okularach zawsze chodzić się nie da głupio to wygląda. Wiesz ja mam jeszcze polipa w zatoce szczękowej ale tak odwlekam wizyte do laryngologa bo wiem że mnie czeka zabieg.Doplera widze że miałeś , ja jeszcze swojego czasu myślałam że to widzenie może być od zatok ale niestety zatoki ok. Potem jak mi neurolog stwierdził że to może być migrena myślałam że znalazłam ale przy migrenie owszem jest nadwrażliwość na światło , bóle głowy ale ja miałam jeszcze nadwrażliwość na hałas a przy migrenie tego niema jest odwrotnie słabiej się słyszy i dlatego wykluczyli migrene.

Sortuj wg