Problemy ze skórą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

wysypka,alergia,nerwica

przez protex 16 sty 2008, 18:27
Czy kiedys zdazylo sie wam miec wysypke na ciele po wiekszych stresach?>?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:39 pm ]
Soory ale nie widzialem tego tematu
Myslalem ze mam jakies zakarzenie,a tu sie okazuje,ze to znowu ta nerwica

Świąd skłóry

przez Tomasz23_85 07 maja 2008, 08:44
Witajcie moi drodzy,

mam nastepujące pytanie: czy ktoś z Was doświadczył świądu skóry jako objawu nerwicy?

U mnie trwa to już około 3 tygodni i nie potrafie znaleźć uchwytnej przyczyny dla tego. Zrobilem juz kilka badan diagnostycznych (RTG klatki, USG brzucha, morfologia, OB, US szyi - mam powiekszone kilka wezlow, niewielkie). Obawialem sie ziarnicy, wybralem sie nawet do onkologa i nadal nic. Ostatnio uslyszalem ze moze to miec podloze nerwowe.

Cierpie od jakiegos czasu na nerwice lekowa i ostatnie poltora miesiaca byly bardzo ciezkie dla mojej psychiki (wlasnie ze wzgledu na wspomniane wezly chlonne) - bezsenne noce, depresja itd.

Re: Problemy ze skórą

przez Ferrari 14 maja 2008, 12:54
Ja mam dermografizm, czyli ze moge sobie pisac po skorze.
Pojawiaja sie czerwone pregi z taka pokrzywka.
A jak mnie zaczna swedzic plecy, albo posladki, czy uda, to tak sie drapie, ze wygladam prawie jak Jezus z pasji Gibsona, bez kitu, normalnie pregi od pejcza.
Ale po paru minutach schodza i sladu nie ma.

Bralam rozne lekarstwa, ale najlepszy jest zestaw: Telfast i uwaga! Ranigast!!!
Bez kitu, niby lekarstwo na zgage, ale ponoc blokuje wydzielanie czegos tam w organizmie i nie swedzi!

Polecam!
Telfast na recepte, Ranigast Max nie (ale jak sie poprosi na recepte, to jest duzo większe pudełko i taniej).

Kilka przykładów dermografizmu:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... icaria.jpg
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DX
http://blogdalergia.blogspot.com/2007_0 ... chive.html

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Langlorn 15 maja 2008, 16:52
Tomasz23_85 napisał(a):Witajcie moi drodzy,

mam nastepujące pytanie: czy ktoś z Was doświadczył świądu skóry jako objawu nerwicy?

Mi bardzo często zdarzało się swędzenie skóry, wysypka, czerwone rany pojawiające się pod wpływem stresu. Stwierdzono u mnie nawet atopowe zapalenie skóry, czyli choroba o podłożu alergicznym i nerwicowym. Stosowałam dużo maści i nic :( Aż w końcu przeszło samo, nawet nie wiem kiedy. Teraz na przykład też mnie często swędzi skóra, ale nie mam juz czerwonych plam na skórze. Tylko, że ja jestem alergikiem, miałam robionę testy i wyszło mi uczulenie na masę rzeczy. Może powinienieś zacząc od tego właśnie. Byłeś u alergologa? Może wsytarczy, jak przepisze Ci tabletki na alergię. Może zaleci jakieś szczepionki. Ale mimo wszystko życzę Ci, aby u Ciebie nie było to nic poważnego, tylko "po prostu" zawoalowany stres. Osiagnięcie kontroli nad nim to długa droga, ale warto. Trzymaj się dzielnie i nie myśl o chorobach :)

P.S Lilia mi co prawda nie wyskakują plamy na ciele pod wpływem stresu, ale jestem wtedy czerwona jak burak na twarzy, wyglądam koszmarnie i wkurza mnie to tak samo ja Ciebie Twoje objawy. Niestety nie mam na to antidotum. Ciągle szukam :)

przez tomakin 16 maja 2008, 06:02
Nie no, ale tego nie było jeszcze - alergia jako objaw nerwicy :P Czego to polscy lekarze nie wymyślą, ehh...

a swoją drogą, właśnie w dziale "alergia" na mojej stronce jest opisane jak "wyleczyłem" swoją nerwicę lękową. Dla leniwych - po zlikwidowaniu źródła alergii w ciągu 2 tygodni nerwica znikła bez najmniejszego śladu. A to nie była taka sobie delikatna nerwica, pół roku z domu nie byłem w stanie przez nią wyjść. Aż boję się pomyśleć co by było, jakbym uwierzył lekarzowi i zaczął się leczyć lekami na nerwicę.

Tak że nie dajcie się zwariować, jak wam lekarz wmawia że nerwica wywołuje alergię, idźcie do innego lekarza. Alergia może powodować nerwicę, silny stres może co najwyżej nasilić wydzielanie histaminy czy ogólnie delikatnie zwiększyć reakcję organizmu, ale nie ma możliwości żeby nerwica wywołała specyficzne reakcje immunoglobulin klasy E

przez romek 18 maja 2008, 00:50
Osobiście mam wszystko - swędzenie, pryszcze, zaskórniki... Chodziłem do dermatologa - pomagały kuracje antybiotykowe, ale na krótko. Wkurzające tym bardziej, że dobijam do 30. Teraz leczę się psychiatrycznie i osobiście mam większe problemy niż pryszcze. Pozdro.

przez Marcel79 18 maja 2008, 10:13
Hmm,myślę,że i tu mogę Was przelicytować :twisted: W okresie szkoły średniej na moim ciele pojawiły się ogromne białe plamy (m.in.na twarzy),które do tej pory nie zniknęły i skutecznie psują moją samoocenę nt.wyglądu. Dermatolog zdiagnozował bielactwo,przyczyny nie był w stanie podać. Parę lat później dowiedziałem się,że przyczyną bielactwa jest nerwica. A że u mnie jedno cholerstwo z drugim zbiegło się w czasie,sprawa jest dla mnie jasna...

przez evelina 21 mar 2009, 00:56
gdy sie zestresuje na skorze mam czerwone rozlane plamy pomocy jak sobie z tym poradzic? jak zatuszowac? to dla m,nie powazny problem :cry:

[*EDIT*]

romek napisał(a):Osobiście mam wszystko - swędzenie, pryszcze, zaskórniki... Pozdro.

polecam VICHY NORMADERM
dziala!
evelina

przez Uciekinier 07 maja 2009, 16:27
Witam, od ponad roku mam czeste swedzenia skory i pojawiajace sie male, czerwone plamki na calym ciele. Robilem niedawno testy alergiczne, pokarmowe, ale nic nie wykazaly. A swedzenie jak bylo tak jest.. Spowodowane jest glownie reagowaniem na zmiane temperatury, stres.. Tabletki przeciwalergiczne mi nie pomagaja.. skore tez mam dosyc wysluszona, co jest czestym objawem tego typu swiadu. Niekiedy swiad tak sie nasila, ze upadam na podloge , bo nie moge wytrzymac.. odechciewa sie wowczas wszystkiego... Wiecie moze jak sobie z tym radzic ? Bylbym wniebowziety..

Mam nadzieje, ze za jakis czas to po prostu zniknie, bo to jest strasznie dokuczliwe. Byle bodziec,lekkie napiecie a ja juz czuje swedzenie..

A, nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym, ale kiedys pojawily mi sie pregi na plecach (czytalem, ze ktos tak mial), ale mi one nie znikaja...
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez linka 07 maja 2009, 16:45
Może czas odwiedzić psychiatrę? Hmm?
Z tego co wiem to Hydroxyzyna ma właśnie takie działanie, jest stosowana w odczynach alergicznych, zwłaszcza skórnych z towarzyszącym silnym świądem a także doraźnie jako lek uspokajający.
Zaglądnij tu:http://www.forum.nerwica.com/atarax-hydroksyzyna-t360.html - temat o hydro, może ktoś brał ją na zmiany skórne.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Uciekinier 07 maja 2009, 16:54
To do mnie bylo ? :smile: Nie no z calym szacunkiem, ale co to chyba nie najlepszy pomysl. Nie jestem osoba, ktora ma zszargane nerwy, czy wyjatkowo sie stresuje... Takze mam miec nadzieje,ze przejdzie tak? Mozliwe to wogole? Wapno, tabletki przeciwalergiczne czy kremy itp ?
Trudno to zrozumieć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez linka 07 maja 2009, 17:16
Radzę w takim razie poszukać pomocy na forach o tematyce alergicznej - bo z całym szacunkiem, jeśli masz wysypkę która ujawnia się pod wpływem stresu to żadne kremy, maści czy wapno na to nie pomogą raczej.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Uciekinier 07 maja 2009, 17:58
No okej, moze to nie jest problem alergiczny (bo testy w koncu tego nie wykazaly) ale na pewno nie jest to z natury psychicznej (stres tylko niekiedy wywoluje poczucie swedzenia), ten 'wlasciwy', mocny swiad jest zwiazany ze zmianiami temeperatury(z przegrzaniem ciala) i chcialem spytac jak temu zapobiec, (oczywiscie wiem, ze unikac ;]) ale jak tu nie grac np. w pilke?
Trudno to zrozumieć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez linka 08 maja 2009, 10:20
THJ_nw napisał(a): ten 'wlasciwy', mocny swiad jest zwiazany ze zmianiami temeperatury(z przegrzaniem ciala) i chcialem spytac jak temu zapobiec, (oczywiscie wiem, ze unikac ;]) ale jak tu nie grac np. w pilke?

No to chyba nei to forum ........bo raczej w tym temacie nikt tu wiedzy nie posiada... ;)
Przyjaciel forum

Sortuj wg