Problemy ze skórą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lusi 05 paź 2006, 11:11
Ja jestem blada w odcieniu zielonym. Mam też wielkie dzikie oczy. Najprawdopodobniej wyglądam jak denat wyłowiony z rzeki.
ExModerator

przez niqqa 05 paź 2006, 15:23
Ja na codzien mam oliwkowa cere, natomiast w trakcie ataku mam czerwona. Jest czerwona na calej twarzy i niesamowicie piecze. Do tego dochodzi uderzenie goraca (wielokrotnie). Jak mialam to pierwszy raz to myslalam, ze to wylew :roll: Okropnie sie przestraszylam choc mialam wtedy niespelna 17 lat :roll:
Niebo jest na wyciągnięcie ręki,tylko ciągle nie wiemy jak tam dojść....

przez metka 05 paź 2006, 18:35
czasem kiedy bledne, wygladam doslownie jak zjawa, skora robi sie "przezroczysta" i matowa,a nawet trace czucie... przy skokach goraca twarz czerwienieje, uszy pieka... łaskotania jeszcze nie doświadczyłam, ale odkąd nerwica się do mnie wprowadziła (parę dni temu) codziennie jakiś nowy objaw dochodzi :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalena4 05 paź 2006, 19:07
Czesc
Ja z kolei podczas ataku robie sie blada jak sciana, oczy robią mi się mętne, a po paru sekundach drętwieje mi cała twarz, że prawie jej nie czuje, ale najwazniejsze, że to przechodzi :D

Plamy na skórze...

przez lila 12 mar 2007, 21:00
Witam wszystkich serdecznie,czytam te wasze problemy i co do mojej nerwicy to sie nie umywja,ja jak nawet lekko sie zdenerwuje to zaraz jestem cala w plamach a jak jest chlodniej to sa az bordowe na szyii,dekolcie,to jest takie krepujace noj te pytania co ci sie stalo?Nic gorszego.Wczesniej myslalam ze to tylko wtedy jak sie podenerwuje a ja nawet jak teraz zaswieci troszke slonce i jestem na dworze to cala jestem w tych plamach mam czasami dosc.Chcialabym sie z kims zkontaktowac jak ktos tez tak ma i co robi zeby jakos z tym zyc....pozdrawiam.

przez Krzysiek79 13 mar 2007, 18:37
Witam. Dobrze cię rozumiem Lila. Też mam wysypkę na słońcu szczególnie gdy dużo się ruszam, wiem, że to jakiś objaw psychosomatyczny bo największą wysypkę mam na twarzy. Wygląda to okropnie, strasznie się tego wstydzę, najczęściej uciekam od sytuacji gdy te objawy mogą wystąpić. A u mnie najczęściej pojawia się w sytuacji zakłopotania, stresu( ale bardziej związanego z relacjami z ludźmi), lęku. Bardzo przeszkadza mi to w życiu! Całe swoje życie dostosowałem do tej choroby i mam już tego dosyć. Zacząłem szukać pomocy i tak tu trafiłem.

przez GRACJA 14 mar 2007, 01:10
Unikać słóńca i wybrać się do dermatologa. Niektóre leki reagują tak na skórę ze słóńcem.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez faiter 28 mar 2007, 21:05
Ja od lat cierpię na łojotokowe zapalenie skóry głowy; objawy są takie, że na głowie pojawiają się swędzące rany. Oczywiście używam odpowiednich szamponów, jednak kiedy mam ostry atak nerwicy to i one nie pomagają...

Wyspka? Nerwicowa czy alergiczna?

przez LDR 30 maja 2007, 23:29
Choruje na lekką astmę, nerwice i mam sporo alergii (szczególnie pyłki żyto, jęczmień itp. to mam uczulenia zrobione z krwi i wyniki 100 w skali 0-100). Nigdy nie mialem alergii pokarmowej (tak mi się wydaje). Zawsze ostre problemy z nosem i oczami przez płyki. W tym roku pojawił się problem. Po zjedzeniu chipsów poczułem lekkie swiędzenie na ręku i na moich oczach na górnych częściach obu dłoni pokazała mi się wysypka. Czerwone plamki, ale nie wiem czy miały białe czubeczki (tak jak piszą w alergicznej). Wysypka lekko potrafiła znikać, ale mało i nasilała się przy stresie (podobno przy alergii też może nasilać się przy stresie). Przez kilka dni borykałem się z ta wysypka nasilającą się po stresie i mi jakoś przeszło na jakiś czas. Dzisiaj jadłem wafelki w czekoladzie, po zjedzeniu poczułem swędzenie na zgjęciu prawej ręki, pojawiła się czerwona swędząca wysypka i co jakiś czas czułem jakies ukłucie na ciele i swędzenie i własnie takie czerwone plamki się pojawiają swędzące przez kilkanaście minut w różnych miejscach. Tym razem na dłoniach spokój. Mineły juz 2h, przez jakiś czas tego nie miałem i jak wszedłem na forum to znów mnie swędzi.

Po tym jak miałem wysypkę po chipsach to przez kilka dni w szkole przy atakach lęku pojawiała mi się ta wysypka na dłoniach.

Jak myślicie czy to jest nerwicowa wysypka czy alergiczna? Bo z tego co wiem alergiczna chyba może dawać identyczne objawy. Już sam nie wiem. :(
почтение, тeрпимость... :) PS. Czy na świecie innych ludzi jest mało, że akurat to mnie spotkało?
To moje życie:
Obrazek
LDR

przez Amy Lee 31 maja 2007, 17:51
To pryszcze na plecach też można mieć od nerwicy :shock:

A typowo nerwicowe to ja mam drapanie strupków na ramionach. Nawet jak sobie zdaję z tego sprawę i planuję przestać :x
Amy Lee

przez dominika75 01 cze 2007, 10:46
Mnie natomiast strasznie swędzi skóra. Uczucie to nasila się w nocy kiedy idę spać. Wtedy czuję się jakby ktoś poparzyl mnie wrzątkiem. Poza tym mam wrażenie jakby ktoś wbijał mi male szpilki w ciało. Zaczynam sie drapac i nie moge przestać. Pomaga mi na to hydroxyzyna, ale czy będę ją łykać wiecznie?

przez nieudacznik 21 cze 2007, 14:29
Ja pryszczy mam mniej niż kiedyś ale mam strasznie dużo zaskórników na klacie, plecach twarzy i ramionach... okropne... nie wiem czy to przez nerwice czy że jestem na coś chory np. rak, staram sie zdrowo odżywiać i wydaje mi sie ze moze mam chory zołądek i mi sie pożywienie nieprzyswaja i dlatego.

Sortuj wg