Utajona nerwica.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Utajona nerwica.

przez stracony 24 wrz 2012, 20:41
Od ponad 2 lat jestem na forum a ten dział zawsze unikałem. Przecież nie mam widocznych jej objawów to po co tu zaglądać?
No dobrze ale może one są a ja ich zwyczajnie nie potrafiłem do tej pory nazwać, zidentyfikować a nawet na rocznej psychoterapii to nie wyszło. Może wszystkie moje dolegliwości mają swoje źródło właśnie w nerwicy.
Przecież od małego świetnie tłumię wszystko wewnątrz siebie, na zewnątrz wypuszczając bardzo niewiele. Ex to zinterpretowała jako małą wrażliwość i działała wg metody, że aby się przebić przez moją skorupę jedynym sposobem jest mnie zranić..
Może to nerwica jest źródłem dystymii,depresji, fobii społecznej, derealizacji a nawet pisku w uszach.
Jak się zastanowię to strach rządzi moim życiem, najczęściej na tyle irracjonalny, że nie traktuję go serio albo dotyczy spraw "co by było gdyby"
Przykład z ostatniego okresu, wycieczka samochodowa ze znajomym, on jako kierowca, bez powodu na prostej drodze włączył mi się strach i to na krótko, kołatanie serca i przyśpieszony oddech. Przeszło szybko bo było bezpodstawne ale potem łażąc po górkach cały dzień miałem zepsuty przez derealizację.
No albo rutynowe działanie w pracy, potrafiło kiedyś wywoływać taką derealizację, że wracałem półprzytomny do domu myśląc jedynie by przyłożyć głowę do poduszki ( na szczęście tego już nie mam jakiś czas).
Moja pierwsza wizyta u psycho pojawiła się po takim nasileniu lęków, że załatwienie czegoś w drodze z pracy, np zakupy stawały się koszmarem. Prawie każde wczesne przebudzenie i wstanie do pracy w okresie jesienno-zimowym zaczynam od lęku.
To tylko nieliczne przykłady, w miarę jak będę mógł nazwać odpowiednio swoje schematy myślenia wyjdzie tego znacznie więcej.
Może więc spróbować iść w tym kierunku i leczyć bardziej nerwicę niż depresję? Jakim leki są na to najskuteczniejsze? Wiem już, że doraźnie zomiren dobrze na mnie działa co także jest dowodem, że coś z tą nerwicą mam wspólnego.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Utajona nerwica.

przez MARIAN1967 25 wrz 2012, 20:56
Każdy człowiek ma system nerwowy ,który reaguje na różne sytuacje .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg